Kupujemy oleje naturalne

Dziś oleje naturalne są na bardzo szeroką skalę wykorzystywane w kosmetyce. Dodaje się je do kremów, maseczek czy też do peelingów. Jednak polecane są one także do stosowania w ich naturalnej postaci, w pojedynkę. Bogactwo olejów roślinnych na rynku jest naprawdę spore. Tymczasem klucz do sukcesu polega na tym, aby wybrać olej dopasowany do potrzeb naszej skóry. Każdy olej posiada bowiem zupełnie inne właściwości i działanie, dlatego ich zakup powinien poprzedzać odpowiedni research.

Jakie oleje warto kupować mając cerę problematyczną?

Osoby mające cerę problematyczną, często tłustą, zazwyczaj unikają stosowania olejów. Wydaje im się, iż takie produkty nie wpływają pozytywnie na ich cerę, jest tymczasem zupełnie inaczej. W przypadku posiadania takiej cery, należy uważać na oleje komedogenne. Mają one niestety tendencję do zapychania skóry i powodują powstawania zaskórników. W takim przypadku należy zatem unikać oleju kokosowego, palmowego, z orzecha laskowego, z krokosza, z pestek brzoskwiń oraz oleju z kiełków pszenicy.

Jakie oleje natomiast można spokojnie stosować posiadając taką cerę? Przede wszystkim olej z ogórecznika, z pachnotki, olej lniany, konopny, jojoba, z pestek malin, z wiesiołka oraz z czarnej porzeczki.

Cera naczynkowa – jakie oleje są wskazane?

Osoby posiadające cerę skłonną do pękania naczynek, także mają duży problem ze znajdowaniem olejów, jakie mogłyby im pomóc oraz sprostać ich oczekiwaniom. W tym przypadku wybierając olej należy dostosować go do cery ale i pamiętać o tym, by posiadał on sporą dawkę witaminy C. Do cery naczynkowej polecane są takie oleje jak: olej winogronowy, z nasion truskawki, z ogórecznika lekarskiego, z dzikiej róży, z pestek malin, rokitnikowy, z pestek granatu, z marakui czy też nasion czarnej porzeczki.

Oleje są bardzo delikatne, nie wywołują podrażnień i jednie osoby uczulone na daną roślinę, mogą mieć jakąś reakcję alergiczną. Są zatem bardzo ważne w pielęgnacji i można stosować je nawet w przypadku niemowląt, zmagania się z łuszczycą czy też atopowym zapaleniem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here