Czy nadal nasze społeczeństwo jest narażone na choroby wywołane obecnością pasożytów w naszym organizmie? Wzrost poziomu higieny spowodował znaczny spadek tego typu dolegliwości, lecz nie wyeliminował ich całkowicie. Faktem jest to, że na same pasożyty jak i na ich jaja możemy natknąć się wszędzie. Nie należy jednak panikować. Obecna medycyna oferuje nam wiele rozwiązań, które w skuteczny i nieszkodliwy dla nas sposób rozwiążą problem z nieproszonym gościem.

Objawy obecności pasożytów, są mało charakterystyczne, dlatego bardzo często mylimy je z przeziębieniem, grypą lub zatruciem. Dla przykładu, owsiki – na samym początku nie dają oznak swojej obecności. Następstwem żerowania glizdy ludzkiej mogą być bóle brzucha, biegunka, także zawroty głowy, a u małych dzieci potrafią wywoływać uczucie lęku. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę:

  • Problemy gastryczne: zatrucie pokarmowe, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, nadmierny apetyt lub jego brak;

  • Wygląd zewnętrzny: podkrążone oczy, źle wyglądające paznokcie i włosy, sucha skóra, świąd, wysypki.

  • Osłabiony układ immunologiczny (odpornościowy)

  • Problemy na tle psychicznym – depresje, uczucie lęku, problemy z zasypianiem, zgrzytanie zębami, napięcie nerwowe, lekki sen

Jak sami widzimy objawy są ogólne i możemy je przypisać do różnych infekcji lub problemów zdrowotnych.

Sposoby wykrycia pasożytów.

Najlepszym sposobem jest udanie się na badania. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy w naszym organizmie ukrywa się pasażer na gapę. Nie jest to do końca takie proste.

Na samym początku zostaniemy zapewne skierowani na mikroskopowe badanie kału – zbadać powinno się 3-4 próbki pobrane w odstępach 2-3 dniowych. Tę metodę określa się na 20% skuteczności.

Kolejnym sposobem jest badanie krwi – metoda serologiczna. Sprawdzana jest aktywność krwinek białych zawartych w naszej krwi odpowiedzialnych za walkę z robakami. Jej skuteczność określa się na 50%.

W momencie gdy powyższe badani nie dały wyniku stosowany jest biorezonans. Jest to metoda polegająca na badaniu układu drgań elektromagnetycznych. Określa się ją jako najskuteczniejszą.

Sposoby leczenia

Aktualny poziom medycyny oferuje wiele sposobów na odrobaczanie organizmu. Najbardziej zalecane przez lekarzy są metody naturalne – stosowanie preparatów ziołowych np. Invent Farm. Dlaczego? Przede wszystkim stosowanie leków chemicznych przynosi efekty uboczne i jest inwazyjne dla naszego organizmu. Medycyna coraz bardziej przekonuje się do metod naszych dziadków, czyli stosowanie odpowiednich mieszanek ziołowych których robaki nienawidzą. A więc po co truć swój organizm?

Jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie nie możemy również zapomnieć o diecie. Zaleca się „zieloną dietę” :

  • warzywa: kapusta, buraki, czosnek, cebula, marchew, rzodkiew

  • pestki dyni

  • stosowanie przypraw: chrzan, imbir, pieprz, goździki, szałwia

W okresie odrobaczania organizmu musimy zapomnieć o jedzeniu nabiałów, mąki czy cukrów.

Jak sami widzimy higiena i zdrowa dieta to najlepsza profilaktyka w walce z pasożytami. Obecność robaków w naszym organizmie ciężko jednoznacznie zdiagnozowania. Na szczęście leczenie jest nieinwazyjne dla naszego organizmu. Stosując naturalne ziołowe preparaty mamy pewność, że uszkodzeni zostaną tylko nieproszeni goście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here