Seler to podstawowy element np. włoszczyzny. Nie może go zabraknąć w zupie. Dodatkowo ma niespotykane wartości odżywcze. Nie tylko posiada szerokie zastosowanie, jak i wyjątkowy smak. Seler jest byliną, należącą do rodziny selerowatnych. Wyróżnia się dwadzieścia gatunków selera. Właściwości selera są znane w starożytnym Egipcie. Seler jest uznawany za afrodyzjak. Seler jest bogatym źródłem wielu witamin. Należą do nich witamina B1, witamina B2, witamina B5 oraz B6. Zawierają cenne składniki mineralne. Cynk, fosfor, miedź czy żelazo oraz błonnik pokarmowy, to tylko niektóre z istotnych składników selera. Seler naciowy jest doskonałym źródłem kwasu foliowego. Posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Ma działanie przeciwzapalne, moczopędne. Dodatkowo usuwa toksyny z organizmu.Zwalcza wodne rodniki. Seler na działanie rozkurczowe. Przyśpiesza przemianę materii. Seler poprawia stan cery, włosów oraz paznokci. Jak się okazuje redukuje nadciśnienie i poziom złego cholesterolu.

 

seler naciowySeler naciowy na odchudzanie

 

Seler naciowy posiada mało kalorii, dlatego właśnie możemy go włączyć do naszej diety odchudzającej. Zawiera mnóstwo błonnika, więc możemy dzięki niemu stracić wiele zbędnych kilogramów. Seler naciowy jest bogatym źródłem witamin oraz składników mineralnych. Seler naciowy posiada niecałe 20 kcal w 100 gramach. Może być spożywany przez osoby odchudzające się. Polecany także osobom chorującym na cukrzycę. Dodatkowo seler naciowy zapobiega reumatyzmowi, wspomaga pracę nerek, walczy z refluksem. Leczy astmę, łagodzi stres oraz zapobiega depresji.

 

 

 

 

 

Sok z selera naciowego

 

Seler naciowy świetnie komponuje się z jabłkiem. Możemy wykonać domowej roboty sok, właśnie z selera naciowego oraz jabłka.Możemy przygotować odmładzający sok, który powinniśmy spożywać regularnie. Taki sok, to prawdziwa bomba witaminowa. Taki sok ułatwia odchudzanie, usuwa toksyny z organizmu, poprawia stan włosów oraz paznokci. Seler naciowy posiada cały szereg różnych właściwości. Oczywiście pod warunkiem, że jest właściwie przechowywany. Należy go trzymać w lodówce, nie możemy także zapomnieć o dokładnym umyciu tego warzywa przed spożyciem. Na bazie selera możemy przygotować różnego rodzaju sosy. Jedna grupa ludzi preferuje jedzenie selera na surowo. Inni z kolei preferują zupy z selera. Bardzo zdrową przekąską będą chipsy z selera, które możemy przygotować sami w domu, przy użyciu piekarnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here