System włosów na lata

0
System włosów na lata

Użytkownicy, którzy regularnie odwiedzają nasz portal lub salon Hairagain z całą pewnością wiedzą, że niejednokrotnie podkreślaliśmy, iż w przypadku wyrobów naturalnych oraz syntetycznych zaleca się, by podczas ich stylizacji oraz pielęgnacji nie stosować urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc przede wszystkim lokówek, suszarek, czy prostownic, ale także niezwykle popularnych ostatnimi czasy termoloków. Na szczęście jednak stały rozwój technologii oraz wprowadzanie na rynek zaawansowanych materiałów sprawiły, iż możliwe stało się opracowanie wyrobów takich jak peruka, tupet, system włosów czy też topper, którym nie jest straszna podwyższona temperatura. Można je układać i stylizować do woli, jednocześnie nie obawiając się, że szybciej stracą one swój pierwotny blask, czy też że poszczególne pasma włosowe ulegną deformacji bądź stopieniu.

Pragniemy także podkreślić, że w naszym salonie stawiamy przede wszystkim na personalizację. Co to oznacza? Pragniemy, aby każdy z naszych konsumentów otrzymał produkt o którym marzył i w którym czuć się będzie doskonale niezależnie od okazji. Aby było to możliwe, udostępniamy naszym klientom katalogi, dzięki którym mogą oni wybrać takie cechy charakteryzujące unikatowy tupet jak kolor, długość, grubość oraz styl pasemek. Po złożeniu zamówienia przez konsumenta, tupet lub też mu pochodny produkt perukarski powstanie zgodnie z jego oczekiwaniami, o czym będzie można się przekonać podczas przymiarek prowadzonych w ramach naszego salonu. To właśnie wtedy klient może po raz pierwszy zapoznać się z wyrobem, którego stanie się za chwilę szczęśliwym posiadaczem, jak również – zgłosić naszym ekspertom wszelkie problemy oraz ewentualne zidentyfikowane niedociągnięcia, które to w mgnieniu oka zostaną usunięte.

Po przeprowadzeniu wstępnych przymiarek, podczas których ustalimy czy system włosów dopasowuje się do kształtu głowy odpowiednio oraz czy wygląda naturalnie, nasi pracownicy udzielą klientowi niezbędnych porad odnośnie właściwej pielęgnacji i stylizacji wyrobu. Pozwoli to utrzymać go w najlepszej możliwej kondycji przez długi okres czasu oraz uniknąć zaniedbań, które to mogłyby doprowadzić do konieczności regeneracji lub wymiany produktu na nowy. Jak wiadomo, wiąże się to z niemałymi wydatkami, których można w prosty sposób uniknąć – wystarczy tylko stosować odpowiednie kosmetyki i środki pielęgnacyjne, jak również wykorzystywać podczas codziennej toaletki specjalne grzebienie i szczotki cechujące się znacznym rozstawem relatywnie miękkich ząbków. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub też bezpośredniej wizyty w naszym salonie Hairagain w przypadku, gdyby byli Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji odnośnie naszego portfolio produktowego i doboru systemu włosów, który pozwoli zamaskować przed światem wszelkiej maści niedoskonałości uczesania! Z radością Państwa w tych staraniach wspomożemy, jak również udzielimy porad odnośnie prawidłowego użytkowania i konserwowania wyrobu, tak aby służył on Państwu możliwie jak najdłuższy okres czasu bez konieczności wymiany na nowy!

Systemy włosów oraz nowoczesne toppery https://hairagain.com.pl

Leczenie endodontyczne zębów

0
Leczenie endodontyczne zębów

Leczenie endodontyczne określane jest potocznie jako leczenie kanałowe zęba. To szczególny rodzaj zabiegu wykonywany przez stomatologa. Polega on na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych, dokładnym opracowaniu i wypełnieniu oczyszczonych kanałów specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Po takim zabiegu ząb jest martwy, pozbawiony naczyń krwionośnych i nerwów, a w związku z tym również bardziej kruchy niż reszta zębów. Może jednak posłużyć pacjentowi jeszcze wiele lat.

Leczenie kanałowe zębów jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe wypełnienie ubytku. Wiele osób uważa, że jest to zabieg nieprzyjemny czy wręcz bolesny. Warto jednak wiedzieć, że obecnie rynek stomatologiczny oferuje całą gamę znieczuleń, dzięki czemu stomatolog może leczyć nasze zęby całkowicie bezboleśnie. Niemniej leczenie kanałowe jest trudniejsze i bardziej czasochłonne, a także wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i specjalistycznych materiałów, przez co wzrasta również jego cena.

Leczenie kanałowe zębów

Zanim dentysta rozpocznie leczenie endodontyczne, przeprowadza wywiad z pacjentem i zleca badanie radiologiczne. Obejrzenie zdjęcia rentgenowskiego pozwala rozpoznać problem i wstępnie ocenić stan kanałów korzeniowych. Po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciem stomatolog może rozpocząć leczenie. Na początku podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg będzie przebiegał bezboleśnie. W kolejnym kroku dentysta otwiera zęba, usuwa próchnicę i wykonuje dojście do kanałów korzeniowych. Następnie usuwa miazgę z komory i kanałów, poszerza je za pomocą specjalnych pilników i dezynfekuje specjalnym roztworem, który usuwa bakterie i pozostałą miazgę.

Podczas zabiegu stomatolog sprawdza długość kanałów endometrem, co umożliwia ich dokładne opracowanie. Tu warto wspomnieć, że stomatolog, jeśli to konieczne, może zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zazwyczaj dzieje się tak w sytuacji, gdy kanały są zagięte lub zakręcone, przez co trudniej jest je dokładnie oczyścić. Po zdezynfekowaniu i opracowaniu dentysta osusza kanały i wypełnia je bardzo szczelnie specjalnym biokompatybilnym materiałem, który ma zapobiec kolejnym zakażeniom. Przeważnie na kolejnej wizycie ząb zostaje odbudowany tradycyjnym wypełnieniem lub uzupełnieniem protetycznym. Efekty swojej pracy stomatolog weryfikuje na kolejnym zdjęciu rentgenowskim.

Zabiegi endodontyczne w klinice Piosik Stomatologia są w 90% przypadków skuteczne. Jednak stomatolog nie może dać pacjentowi 100% gwarancji powodzenia. Wszystko zależy od budowy korzeni, rozległości zakażenia, odporności naszego organizmu. Czasami zdarza się, że leczenie się nie uda i konieczny jest powtórny zabieg. Dzieje się tak, kiedy kanały korzeniowe zostały zbyt cienko wypełnione lub kiedy przy wierzchołku korzenia zęba widać niepokojące zmiany. W znacznej części przypadków powtórne leczenie kanałowe zęba zapobiega nawrotom chorób. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ponowny zabieg może trwać dłużej niż pierwotny. Stomatolog ponownie otwiera ząb, usuwa stary materiał, czyści cały korzeń, a następnie aplikuje odpowiednie wypełnienie.

Co dzieje się w Twoim organizmie, gdy rzucasz palenie

0
Co dzieje się w Twoim organizmie, gdy rzucasz palenie

O tym, że warto rzucić palenie, wie każdy z palaczy. Aby jednak unaocznić sobie, jak wielkie są korzyści z rzucenia palenia, warto poznać kilka faktów o tym, jakie zmiany zachodzą w naszym organizmie wraz z odstawieniem papierosów. Okazuje się, że wiele z nich przychodzi natychmiast po zaprzestaniu zaciągania się szkodliwym dymem!

Dlaczego nie warto palić papierosów?

Regularne palenie papierosów znacząco podnosi ryzyko zapadnięcia na szereg nowotworów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, na liście znajduje się około 20 ich rodzajów: od nowotworów płuc i przełyku oraz krtani, po te dotykające trzustkę, czy żołądek. Jednak palenie papierosów to nie tylko większe ryzyko śmierci. Palacze gorzej śpią, mają mniejszą wydolność, gorzej radzą sobie z zadaniami wymagającymi podjęcia wysiłku intelektualnego. Dodatkowo, palenie papierosów negatywnie odbija się na naszym wyglądzie.

Co zmienia się w naszym organizmie, gdy rzucamy palenie papierosów?

Badania wykazują, że wśród najszybciej obserwowanych skutków zaprzestania palenia papierosów jest natychmiastowe obniżenie tętna (które dotychczas najprawdopodobniej było chorobliwie wysokie), powrót do normy poziom tlenku węgla we krwi oraz widocznie obniża się ryzyko zapadnięcia na zawał serca. Te zmiany zachodzą w zasadzie z dnia na dzień. Gdy nasza przerwa od papierosów trwa dłużej, np. więcej niż dwa miesiące, zdecydowanie poprawia się wydolność naszego układu krążeniowego i podnosi się czynność płuc. Przekonamy się o tym wchodząc po schodach bez dotychczasowej zadyszki. Po półrocznym okresie pozostawania bez papierosów pozbywamy się natomiast zadyszki i kaszlu palacza. Po roku od rzucenia palenia realnie obniża się ryzyko zapadnięcia na nowotwór płuc oraz na chorobę niedokrwienną serca.

Podsumowanie

Mimo że negatywne skutki palenia dotykają najmocniej osoby, które wypalają szczególnie wiele papierosów (np., jedną paczkę dziennie), to jednak również tak zwani palacze okazjonalni, u których tygodniowa ilość spalanych papierosów jest nie większa niż 20, są zdecydowanie bardziej narażeni na negatywne skutki zdrowotne niż osoby niemające żadnego kontaktu z papierosami i dymem papierosowym. Dlatego właśnie rzucanie palenia powinno być priorytetem na liście kroków podejmowanych w celu polepszenia stanu swojego zdrowia. Jeśli mamy palacza w otoczeniu, pomóżmy mu uświadomić sobie, jak pozytywne skutki przynosi rzucenie palenia. Pomóżmy mu też wyleczyć się z tego zgubnego nałogu. Poza motywacją psychologiczną, zdecydowanie pomocne będą środki, które ułatwiają uporanie się z czysto fizycznym aspektem uzależnieniem od papierosów (odsyłamy do strony Recigar.pl po więcej szczegółów).

Wcierka do włosów – przeznaczenie, zastosowanie i porady użytkowe

0
Wcierka do włosów

Wcierki do włosów to coraz chętniej wybierane i stosowane produkty, które świetnie mogą uzupełnić działanie szamponu, odżywki oraz maski do włosów. Wcierki mają najczęściej skład oparty na ekstraktach ziołowych, które wyjątkowo korzystnie oddziałują na skórę głowy. By mieć pewność, że Twoje włosy są w dobrym stanie oraz właściwie odżywione, warto stosować dedykowane do nich wcierki. Poniżej przyglądamy się bliżej tej grupie kosmetyków oraz udzielamy porad związanych z ich użytkowaniem.

Wcierki do włosów – w telegraficznym skrócie

Wcierki stosowane są przede wszystkim przez te osoby, które mają problemy z funkcjonowaniem skóry głowy lub kondycją włosów. Ponadto, wcierki mogą być stosowane w leczeniu konkretnych przypadłości – są pomocne w walce z nadmiernym wypadaniem czy nadmiernej produkcji łoju skórnego. 

Wcierki mają formę płynną, która ułatwia ich aplikowanie oraz rozprowadzenie po całej powierzchni skóry głowy i na całej długości włosów. Są to preparaty wysoce bezpieczne, których nie sposób przedawkować, a które mogą stać się istotnym elementem Twojej regularnej pielęgnacji. Warto podkreślić, że wcierki nie należą do wynalazków zupełnie nowych – nasi przodkowie wykorzystywali napary ziołowe w formie naturalnych wcierek, przy użyciu których zmagali się z rozmaitymi problemami. 

Produkowane obecnie wcierki zawierają ekstrakty ziołowe, a często także dodatkowe składniki odżywcze – witaminy, mikroelementy i substancje czynne. Po kontakcie ze skórą przedostają się do jej tkanek, odżywiając i normalizując pracę komórek. Szeroką ofertę wcierek ziołowych znajdziesz pod linkiem: https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Wcierki-do-wlosow-2396.html.

Zastosowanie wcierek do włosów 

Jak sama nazwa wskazuje, wcierki są preparatami dedykowanymi do wcierania w skórę głowy. Należy postępować z nimi w dość podobny sposób, jak w przypadku masek lub odżywek. Po zaaplikowaniu należy wykonać delikatny masaż skóry głowy, szczególnie w miejscach o „specjalnych potrzebach”. Są to przede wszystkim zakola, czubek głowy, miejsca przerzedzone. W trakcie masażu warto uciskać delikatnie skórę, co pobudzi krążenie, otworzy pory oraz poprawi wchłanianie kosmetyku.

Wcierki należy używać po dokładnym umyciu skóry głowy oraz włosów. Jeśli korzystasz także z odżywek lub masek, wówczas wcierka powinna być ostatnim kosmetykiem, z którym skóra głowy będzie mieć kontakt. Warto nakładać ją na wilgotne, jedynie lekko osuszone włosy. Przed nałożeniem preparatu możesz je rozczesać, co ułatwi rozprowadzenie płynu. Wcierki nie należy spłukiwać, lecz pozostawić na głowie do momentu całkowitego wchłonięcia. 

W aplikowaniu wcierki pomocna może być pipeta, strzykawka o dużej objętości lub mechanizm spustowy w formie sprayu. Najczęściej, kosmetyki te sprzedawane są w opakowaniach ułatwiających ich aplikowanie oraz rozprowadzania na całej powierzchni głowy. Po zaaplikowaniu wcierki możesz delikatnie rozczesać włosy, używając w tym celu szczotki. Wspomaga to proces wchłaniania oraz gwarantuje, że kosmetyk zostanie rozprowadzony także w tych miejscach, które zazwyczaj nieświadomie omijasz.

Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

0
Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

Inkontynencja, czyli inaczej nietrzymanie moczu, jest jednym z częstszych problemów, z którym borykają się kobiety w różnym okresie swojego życia. Jest to skutek osłabienia mięśni dna miednicy, na który wpływ mają najróżniejsze procesy zachodzące w kobiecym organizmie. Chociaż przypadłość ta kojarzy się powszechnie z podeszłym wiekiem, w rzeczywistości jednak występuje również u tych młodszych pań. Czynnikami wpływającymi na rozwój inkontynencji jest nie tylko menopauza, ale i poród, zmiany hormonalne, nadmierna aktywność fizyczna oraz ogólna budowa anatomiczna. Na tę wstydliwą przypadłość znacząco obniżającą komfort psychiczny i fizyczny, istnieje wiele sposobów poprawiających codzienne funkcjonowanie – jednym z nich jest szybka i nieinwazyjna pomoc przy użyciu wkładek urologicznych, często mylonych z tradycyjnymi podpaskami. Czym dokładnie różnią się wkładki urologiczne a podpaski? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

Wkładki urologiczne na pierwszy rzut oka mogą przypominać te tradycyjne podpaski, przeznaczone do comiesięcznej kobiecej przypadłości. Różnica między jednymi a drugimi jest jednak znacząca. W przypadku używania podpasek higienicznych, głównym celem jest ochrona bielizny i odzienia przez ewentualnym zabrudzeniem krwią. Inaczej jest z wkładkami urologicznymi, przeznaczonymi dla kobiet zmagającymi się z nietrzymaniem moczu. Zadaniem owych wkładów jest wchłanianie moczu i zapobieganie przedostawaniu się nieprzyjemnego zapachu amoniaku. Podpaski higieniczne mimo posiadanych właściwości chłonnych, nie są dostosowane do zatrzymywania w materiale moczu, który niewątpliwie ma zupełnie inną gęstość niż krew menstruacyjna. Wobec tego w przypadku zmagania się z przypadłością inkontynencji, warto zainwestować w porządne, super chłonne wkładki urologiczne zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed niechcianym dyskomfortem.

Jak właściwie wyglądają wkładki urologiczne? Tak naprawdę, wizualnie również przypominają one tradycyjne, znane powszechnie podpaski higieniczne – mają niewielką, podłużną budowę, którą przykleja się wewnątrz bielizny. Te akcesoria pomocne w zapobieganiu przedostawaniu się moczu, przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – mają jednak inny kształt. Kobiece wkładki urologiczne skonstruowane są w oparciu o różne stopnie nietrzymania moczu – od małego i średniego natężenia – oraz przy pomocy delikatnych, niepodrażniających skórę materiałów. To dzięki dopasowanemu kształtowi oraz konstrukcji, do której wykorzystano nieuczulające i naturalne surowce, chłonne wkładki urologiczne dla kobiet szczelnie dopasowują się do bielizny i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi i przeciekaniu przez długi czas.

Wkładki urologiczne – gdzie dostać?

Podstawowa wiedza pozwalająca odróżnić właściwości podpasek higienicznych od wkładek urologicznych, jest niezbędna we właściwym zapobieganiu przykrych dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Odpowiednie podpaski przeznaczone do problemów urologicznych, można dostać w sklepie specjalizującym się w dystrybucji akcesoriów higienicznych dla kobiet i mężczyzn zmagających się z owymi problemami. Na chlonne24.pl widnieje szeroki wybór profesjonalnych i bardzo chłonnych wkładek urologicznych, pieluchomajtek, podkładów i innych produktów niezbędnych w codziennej pielęgnacji i higienie osób borykających się z inkontynencją.

Co daje medycyna estetyczna?

0
Co daje medycyna estetyczna

O medycynie estetycznej, w chwili obecnej, można by mówić dużo, ale temat nigdy nie pozostanie wyczerpany. Dlaczego? Ponieważ jest to branża wciąż prężnie rozwijająca się. Widać to chociażby po kolejno pokazujących się nowinkach technologicznych, które wykorzystywane są do kolejnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Antyalergiczne, ortopedyczne poduszki dla każdego

0
Antyalergiczne, ortopedyczne poduszki dla każdego

Sen jest niezbędnym i bardzo potrzebnym elementem życia każdego człowieka. Wygodny materac w przytulnej sypialni, piękna pościel oraz dopasowana poduszka to najważniejsze elementu komfortowego i wydajnego snu. Aby sen był spokojny, warto zadbać o specjalną poduszkę, która dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu organizm będzie wypoczęty i nie dojdzie do nieprzyjemnych dolegliwości bólowych po przebudzeniu. Korzystając z poduszki Perdormire, otrzymuje się optymalne podparcie głowy oraz karku podczas snu.

Jak zbudowana jest poduszka Perdormire?

Poduszka z miękkiej pianki doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. To rozwiązanie pozwala odciążyć kark oraz głowę podczas snu. Dzięki temu nocny odpoczynek jest niezakłócony, a rano nie pojawiają się dolegliwości bólowe. Perdormire poduszka wykonana jest z pianki z pamięcią, oznacza to, że produkt doskonale współgra z kształtem ciała, reaguje na jego nacisk, po czym wraca do swojego naturalnego kształtu. Poduszka jest bardzo miękka oraz wygodna, posiada atest medyczny. Podczas snu nie ogranicza przepływu krwi, dlatego zalecana jest osobom w każdym wieku. Poduszki Perdormire wykonane zostały z antyalergicznego materiału — z pianki wiskoelastycznej lub z ekologicznych materiałów, które powstają przy użyciu soi. Każdy produkt posiada dedykowany pokrowiec, który pozwala utrzymywać poduszkę w czystości. Pokrowiec można szybko zdjąć i wyprać w pralce.

Dla kogo sprawdzi się Perdormire poduszka?

Poduszki wykonane z lekkiej pianki są dedykowane wszystkim osobom, które pragną się wysypiać. Leniwa pianka, z której wykonana została Perdormire poduszka, gwarantuje spokojny sen bez bólu. Ciało podczas nocnego wypoczynku ułożone jest w sposób naturalny, kark nie jest spięty, a głowa leży swobodnie na miękkiej poduszce. Produkty zostały specjalnie wyprofilowane, dlatego są to produkty ortopedyczne z odpowiednimi atestami. Perdormire poduszka to też sprawdzony produkt dla młodszych i starszych alergików. Ekologiczne materiały, z których wykonane są poduszki, są antyalergiczne, pokrowiec pozwala w łatwy sposób utrzymywać czystość poduszki. Produkty występują w różnych rozmiarach, mają też odmienną grubość, dlatego mogą być z powodzeniem przeznaczone dla małych dzieci. Korzystanie z poduszki Perdormire zapobiega sztywności karku, niweluje ból i stan napięcia, który można pojawiać się w okolicach szyi. Poduszki otrzymały gwarancję producenta, będą służyć przez wiele lat i nie ulegną odkształceniom. To doskonały prezent dla osób, które cenią sobie wygodę oraz troskę o środowisko.

Gdy zamierzamy znaleźć dla siebie pracę?

0
praca

Zdajemy sobie sprawę, że na rynku pracy istnieje dosyć przerażający paradoks. Szukamy pracy, dzięki której moglibyśmy zdobyć doświadczenie, a jednocześnie nie możemy zostać zatrudnionym, gdy nie posiadamy doświadczenia w danej branży. Najlepiej wieloletniego. Przez to człowiek łatwo się zniechęca i pragnie porzucić myślenie o szukaniu dla siebie odpowiedniego stanowiska. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba jedynie wiedzieć, jak się do takiej pracy zabrać, a na pewno znajdziemy dla siebie odpowiednie stanowisko.

Oryginalna marynarka damska — jak osiągnąć niebanalny efekt?

0
Oryginalna marynarka damska

W szafie eleganckiej kobiety zdecydowanie nie może zabraknąć marynarki. Wbrew pozorom żakiet nie musi jednak być wierny modowej klasyce, choć i takie modele są oczywiście warte uwagi. Ubrania z nutą oryginalności są bardzo mile widziane, a niebanalna marynarka może wprowadzić do zwykłej stylizacji powiew świeżości. Dowiedz się, jak znaleźć efektowny żakiet, dzięki któremu wyróżnisz się w tłumie.

Postaw na nietuzinkowy fason

Podczas poszukiwań można skupić się na nietypowym kroju, który będzie przyciągać uwagę. Sporą popularnością cieszą się np. modele oversize, które są nieco na przekór z klasyczną elegancją. Włoskie marynarki o ciekawych fasonach mogą oznaczać też niestandardową długość np. do wcięcia w talii bądź do połowy uda. Niebanalny efekt mogą zapewnić ponadto żakiety o męskim kroju. Wzrok na pewno trudno oderwać również od marynarek bez klap, z dodatkowymi kieszeniami czy też w wersji z bufkami.

Zwróć uwagę na ozdoby

Klasyczne marynarki mają przeważnie dość surowy i minimalistyczny design. Modową nudę mogą przełamać oryginalne elementy ozdobne. Można przykładowo wybrać model z efektownymi guzikami czy też nawet podjąć się próby samodzielnych przeróbek w tej kwestii. Ponadto bardzo prostym sposobem na dodanie marynarce oryginalności jest wpięcie w klapy nietuzinkowej broszki. Ponadto zdobienia mogą pojawić się na mankietach rękawów i obszyciach kieszeni. Niekiedy na tkaninie można spotkać też cekiny, ćwieki, łańcuszki czy też kokardki. Jako ozdobę można potraktować nawet pasek z niebanalną klamrą.

Wybierz oryginalny kolor

Dość prostym sposobem na połączenie oryginalności z elegancją jest postawienie na klasyczny krój i niebanalny kolor. W internetowym butiku So Italian czekają marynarki w pastelowych i neonowych odcieniach, które z pewnością będą wyróżniać się na tle standardowych barw, czyli np. czerni, szarości, granatu i czerwieni. Ciekawy efekt mogą zapewnić również żakiety, w których połączono ze sobą dwa kontrastowe kolory bądź ciemny i jasny odcień tej samej barwy. Można też postawić na rzadziej spotykane kolory marynarek np. złoto, srebro czy też butelkową zieleń.

Sięgnij po ciekawe wzory

Jeszcze odważniejszą propozycją od niebanalnych kolorów mogą być wzory. Marynarka z ciekawym motywem to niemal gwarancja oryginalnego wyglądu. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na popularne kwiaty, które mogą być inspirowane światem egzotyki bądź sztuką ludową. Z kolei nowoczesny i dość ekstrawagancki charakter stylizacji zapewnią marynarki z nadrukami przypominającymi wycinki z gazet bądź komiksów. Z mody nie wychodzą też krata, pepitka, paski i kropki.

Pomyśl o nietypowej tkaninie

Fanki oryginalności powinny zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Raczej trudno będzie przejść obojętnie obok marynarki z błyszczącej satyny bądź ekskluzywnego weluru. Sporym zaskoczeniem może być też żakiet o klasycznym kroju wykonany z jeansu. Nietuzinkowości nie można ponadto odmówić modelom z delikatnej koronki, kultowego sztruksu czy też sztucznego futerka.

Witrektomia, operacja, która nie musi być “operacją ostatniej szansy”

0
Odklejenie siatkówki operacja cena

Witrektomia, czyli operacja przebiegająca na siatkówce po usunięciu ciała szklistego z oka, jeszcze do niedawna uważana była za ostateczność i wykonywana wyjątkowo rzadko. Dziś pacjenci kierowani są na nią coraz częściej ze względu na ogromne szanse jej powodzenia i poprawy widzenia. Poznaj ją bliżej i dowiedz się, dzięki czemu tak mocno zmieniło się do niej podejście.

Operacje oka a obawy

Operacje okulistyczne zawsze należą do najbardziej wymagających i często najbardziej stresujących dla pacjenta. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wzrok jest szczególnie ważnym narządem w naszym życiu. Jakiekolwiek uszkodzenie oka może spowodować jego utratę, co dla niejednej osoby jest poważną traumą. Operacje oczu kojarzą się z kolei z zabiegami niebezpiecznymi, obarczonymi sporą ilością powikłań.

Takie obawy wynikają często z przestarzałej wiedzy pacjentów. Utrwaliło się w nas przekonanie, że oko to mała, trudna struktura, o której wiedza jest niewielka, a narzędzia stosowane w zabiegach oraz sama wiedza nie są jeszcze na zbyt wysokim poziomie. Takie przekonania to często wynik utrwalających się opinii, pochodzących sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Obecnie jednak operacje oczu wykonywane przez doświadczonych chirurgów odznaczają się wysokim stopniem powodzenia i minimalnymi komplikacjami. Warto pamiętać, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpił szybki rozwój technologii, narzędzi i wiedzy, co przekłada się na znacznie większe bezpieczeństwo pacjentów.

Na czym dokładnie polega witrektomia?

Witrektomia to zabieg przebiegający w tylnej części oka, który polega na wycięciu ciała szklistego. W ten sposób odsłaniana jest siatkówka, a także znajdująca się na niej plamka żółta, czyli struktury bezpośrednio odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie oka. Następnie możliwe jest przeprowadzenie na nich konkretnych czynności, takich jak usunięcie błony nasiatkówkowej, rozprostowanie siatkówki czy leczenie obrzęku plamki żółtej.

Podczas witrektomii pacjentom podaje się często do oka gaz lub olej silikonowy, które mają za zadanie utrzymanie prawidłowego ciśnienia. Ze względu na to, że każda operacja jest odrobinę inna, wymaga także zastosowania nieznacznie różniących się od siebie procedur, dlatego też każda z nich jest dokładnie przedstawiona pacjentowi przez lekarza.

Odklejenie siatkówki operacja cena

Jedną z chorób najczęściej leczonych przez zabieg witrektomii jest odklejanie siatkówki oka. Choroba ta może w pierwszej fazie przebiegać bezobjawowo. Następnie pojawiają się mroczki i “paprochy” przed oczami, błyski oraz zaburzenia pola widzenia.

Witrektomia jest bardzo skuteczną (i jedyną) metodą leczenia tej choroby, która powinna zostać wykonana jak najszybciej po jej zdiagnozowaniu. Jeśli poszukujesz informacji na temat odklejenia siatkówki, najpewniej doświadczasz tego problemu samodzielnie lub spotkał on kogoś z twoich bliskich. Obawiasz się przy tym ceny zabiegu? Na szczęście obecnie możesz skorzystać także z atrakcyjnych rat, które pozwolą tobie lub twoim bliskim odzyskać normalne widzenie bez nadmiernego obciążania budżetu domowego. Przekonaj się o tym, jak działają, odwiedzając Warszawski Szpital Okulistyczny.

Zobacz też