Odzież medyczna – jak o nią dbać?

0
odzież medyczna

Intensywne użytkowanie i częste pranie przyczyniają się do tego, że ulubione ubrania tracą pierwotny urok. Czy można jakoś temu przeciwdziałać? Ależ oczywiście! Wystarczy wnikliwie dostosować się do zaleceń producentów umieszczonych na metkach. Dotyczy to zarówno odzieży medycznej, jak i codziennej, przy czym ta użytkowana przez medyków wymaga szczególnego traktowania. Aby jednak uprościć całą procedurę związaną z jej czyszczeniem, pomocne będzie przestrzeganie czterech ważnych zasad.

Po pierwsze – segreguj!

Pierwszą, choć często pomijaną sprawą jest oddzielenie odzieży medycznej od tej przeznaczonej do codziennego użytku. Dlaczego to takie ważne? Z prostego powodu! Na ubraniach medyków każdego dnia bytuje od tysiąca do nawet pięciu tysięcy bakterii, których źródłem są płyny ustrojowe pacjentów. Mieszanie ich ze zwykłymi rzeczami prowadzi do przenoszenia zarazków na pozostałą odzież. A to z kolei może poważnie zagrażać zdrowiu wszystkich domowników. Poza tym, jeśli odzież medyczna będzie w odpowiedni sposób segregowana, na dłużej zachowa swoje walory wizualne. Dotyczy to zarówno dzielenia ze względu na rodzaj, jak i kolor pranych ubrań. Oczywiste jest, że białe ubrania należy prać oddzielnie, a co do kolorowych stosować następujący podział: czarne z niebieskimi, różowe z czerwonymi i zielone z turkusowymi.

Po drugie – sięgnij po ocet!

Gdy tkaniny zniszczone częstym praniem zaczynają płowieć i szarzeć, rozwiązaniem okazuje się ocet. Ten stary i sprawdzony sposób wykorzystywały już nasze babcie i prababcie. I pomimo upływu lat, nadal pozostaje aktualny. Ocet zawiera właściwości chemiczne, które nie dość, że chronią przed uszkadzaniem włókien materiału, to dodatkowo wykazują umiejętności ich zmiękczania. Dzięki temu odzież medyczna nie tylko na dłużej zachowuje swój kształt, ale również fakturę oraz kolor.

Po trzecie – stosuj delikatne pranie!

Unikanie agresywnych detergentów oraz stosowanie programów przeznaczonych do prania delikatnych ubrań to kolejna wskazówka, która sprawi, że odzież medyczna pozostanie w dobrej kondycji – przez długi czas. Warto również zrezygnować z automatycznego suszenia w suszarce. Taka czynność prowadzi do kurczenia i sztywnienia materiału, a wbrew pozorom i tak nie pozwoli pozbyć się zalegających na ich powierzchni bakterii i zarazków.

Po czwarte – stosuj naturalne odplamiacze

Praca w szpitalu wiąże się z nieustannym kontaktem z różnymi płynami i substancjami, których niestety nie jest w stanie wyeliminować zwykłe pranie. Są natomiast naturalne i w pełni bezpieczne sposoby umożliwiające usunięcie zabrudzeń z odzieży medycznej. Dla przykładu, plamy z krwi szybko usuwa sól po uprzednim namoczeniu w zimnej wodzie, z kolei na płyny ustrojowe pacjentów doskonale sprawdza się soda oczyszczona.

Depresja u osób starszych

0
Depresja u osób starszych

Depresja jest zaburzeniem występującym u osób w różnym wieku. Nie omija także seniorów, w których przypadku może być szczególnie dotkliwa. Wówczas częściej pojawiają się nieprzyjemne objawy somatyczne, kosztem rzadszego występowania objawów psychicznych. Poniżej przyglądamy się tej sprawie z bliska oraz podpowiadamy jak wygląda diagnoza i leczenie osób starszych dotkniętych depresją. 

Występowanie depresji u osób starszych

Częstotliwość diagnozowania depresji u osób starszych wzrasta z każdym rokiem. Nawet seniorzy po 80. roku życia są narażeni na wystąpienie tego zaburzenia. Choć zazwyczaj to kobiety częściej zapadają na depresję niż mężczyźni, to w grupie wiekowej seniorów proporcje te nie mają znaczenia. 

Główną przyczyną występowania depresji u osób starszych jest ich niesprawność fizyczna lub zły stan zdrowia wywołany nagłym pojawieniem się choroby. Często przyczyną depresji okazuje się także śmierć bliskiej osoby (współmałżonka), długo utrzymująca się izolacja lub intensywne zmiany w życiu – takie jak przeprowadzka do nowego miejsca. Ponadto przyczyną depresji może być po prostu frustracja powodowana przez starzejący się organizm, którego postępująca niedołężność utrudnia życie codzienne i obniża samoocenę. Przyczyną wystąpienia depresji może być także postępująca choroba Alzheimera. 

Typowe objawy depresji u seniora 

Symptomy wystąpienia depresji dzielą się na psychiczne i somatyczne. Pierwsze z nich obejmują zaburzenia samopoczucia, brak motywacji i woli do życia lub podejmowania aktywności. Zły nastrój może utrzymywać się przez długi czas i mogą mu towarzyszyć także odczucia lęku, pustki życiowej oraz braku sensu życia. 

Do objawów somatycznych zalicza się zaburzenia snu (brak snu lub nadmiernie długi sen), bóle brzucha, wahania nastroju i płaczliwość. Występują także bóle głowy, zaburzone odczuwanie łaknienia (brak apetytu) oraz obniżona sprawność ruchowa. 

Diagnoza i leczenie seniorów z depresją 

Po specjalistyczną pomoc zgłaszają się zarówno seniorzy, jak i zaniepokojeni ich stanem bliscy. Podstawą do postawienia diagnozy jest wywiad przeprowadzony przez lekarza oraz czasami seria testów psychologicznych (szczególnie geriatryczna skala oceny depresji). Pierwsza wizyta ma zazwyczaj formę szczerej rozmowy, w trakcie której psycholog lub psychiatra decyduje o podjęciu dalszego postępowania medycznego. Polecamy kontakt z PsychoMedic Psycholog Bydgoszcz, w której możesz umówić swoją pierwszą wizytę w formie teleporady. 

Najważniejszymi formami leczenia w przypadku seniorów są psychoterapia oraz aktywizacja życiowa. W trakcie psychoterapii pacjent uczy się prawidłowych nawyków behawioralnych oraz kognitywnych, a także uświadamia sobie mechanizmy działania depresji i sposoby ich przezwyciężenia. Aktywizacja życiowa jest nie mniej ważna z uwagi na częste osamotnienie osób starszych. Zaleca się podjęcie aktywności fizycznej i ruchowej, podjęcie działania w obrębi grup seniorów lub nawiązywanie nowych relacji towarzyskich.

Chcesz pozbyć się zanieczyszczeń i zaskórników? Umów się na oczyszczanie wodorowe w Poznaniu!

0
Oczyszczanie wodorowe Poznań

Czy można uchronić się przed zbyt wczesnym starzeniem się skóry i na dłużej zachować młody wygląd? Oczywiście, że tak! Z pomocą w tym zakresie przybywa nam kosmetologia i medycyna estetyczna, która oferuje oczyszczanie wodorowe. W Poznaniu taki zabieg wykonuje salon od.NOVA, wykorzystując do tego nowoczesny sprzęt i zdolność wprowadzania aktywnego wodoru do skóry na poziomie komórkowym.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest ważne?

Zewsząd dużo mówi się o starannej pielęgnacji skóry twarzy. I słusznie, ponieważ zanieczyszczenia, z którymi na co dzień styka się nasza cera, powodują szybsze starzenie się skóry. I choć na drogeryjnych półkach można spotkać wiele produktów ułatwiających usuwanie zanieczyszczeń, na dłuższą metę ich stosowanie może być niewystarczające. Wszystko dlatego, że nie posiadają umiejętności wnikania do głębszych warstw skóry. Z pomocą wówczas przychodzi zabieg oczyszczania wodorowego w Poznaniu, którego szerokie spektrum dobroczynnych efektów przyniesie zdumiewające rezultaty. Na jakie efekty można zatem liczyć? Przede wszystkim na dogłębne oczyszczenie skóry, zarówno z zanieczyszczeń powierzchniowych, jak i głębokich. Cera zyskuje zdrowy, młody i świeży wygląd, w konsekwencji sprzyjając szybszej produkcji kolagenu. Oczyszczanie wodorowe, jakie można wykonać w Poznaniu, poprawia napięcie skóry. Zmianie ulega jej struktura, która staje się miękka, elastyczna, gładka i przyjemniejsza w dotyku. Cera po zabiegu jest nawilżona, zmarszczki zostaną wygładzone, a szkodliwe wolne rodniki zneutralizowane.

Dla kogo polecany jest zabieg?

Oczyszczanie wodorowe Poznań, jakie w swojej ofercie ma salon od.NOVA, jest przeznaczone dla osób w każdym wieku i niezależnie od płci. Jednak ze względu na silne działanie oczyszczające i odświeżające, zabieg w sposób szczególny polecany jest osobom o skórze suchej, odwodnionej, zmęczonej i pozbawionej blasku. Może być również przeprowadzony na cerze naczyniowej i trądzikowej, gdyż wykazuje działanie kojące i łagodzące stany zapalne.

Jak wygląda zabieg?

Na czym polega oczyszczanie wodorowe w Poznaniu? Przede wszystkim na dostarczeniu do skóry cząsteczek wodoru, który ze względu na swoją niewielką wagę i wielkość najskuteczniej przenika w głąb skóry. W efekcie skutecznie ją oczyszcza – już na poziomie komórki. Pierwiastek aplikuje się strumieniem wody, który nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale również niszczy wolne rodniki. Kolejnym etapem oczyszczania wodorowego w poznańskim salonie od.NOVA jest wprowadzenie substancji odżywczych i eksfoliujących oraz stymulacja mikroprądem. Wszystko po to, aby polepszyć przepływ krwi i zwiększyć produkcję włókien elastynowych i kolagenowych.

Jakie właściwości lecznicze ma pyłek pszczeli?

0
Jakie właściwości lecznicze ma pyłek pszczeli

Eksperci uznają, że ogromne zagrożenie wyginięcia pszczół może mieć negatywne skutki również dla ludzkości. Szacuje się, że już cztery lata po wymarciu tych owadów, zginą również ludzie. Okazuje się, że pszczoły są niezwykle pożyteczne, ponieważ zapylają rośliny. Co więcej, produkują produkty, które dla człowieka mają ogromnie pozytywny wpływ na zdrowie. Jednym z nich jest pyłek pszczeli. Dowiedz się o nim więcej.

Co to jest pyłek pszczeli?

Pyłek pszczeli, to pyłek kwiatowy, który zbierają pszczoły. Pyłek stanowi ich pokarm, a w formie przetworzonej trafia do ula, w którym właśnie pyłkiem kwiatowym żywią się młode owady. Pszczoły formują pyłek w postać niewielkich kulek, które zbierane są przez pszczelarzy i poddawane procesowi suszenia. W tej formie możemy go nabywać i jak najbardziej warto to robić. Sprawdź, jak prozdrowotnie działa pyłek pszczeli.

Co zawiera pyłek pszczeli?

Ten pszczeli produkt to tak naprawdę pyłek kwiatowy, a jego dobroczynne właściwości zależą od tego, z jakich roślin został zebrany pyłek. Co ciekawe, każda kuleczka to zestaw nawet 100 tysięcy różnych pyłków, nic więc dziwnego, że pyłek pszczeli uznawany jest za naturalne lekarstwo. Pyłek najczęściej jest żółty lub brązowy, jego kolor zależy od roślin, z których został zebrany. 

W każdej kuleczce pyłku pszczelego znajduje się aż 35 makro i mikroelementów, takich jak żelazo, wapń, miedź, chrom czy magnez. Ten pszczeli produkt to także ogromne pokłady witamin, szczególnie tych z grupy B, witaminy C oraz PP. Pyłek pszczeli jest niezwykle doceniany również dlatego, że zawiera fitohormony i enzymy, które mają korzystny wpływ na procesy metaboliczne w ludzkim organizmie. 

Kiedy warto stosować pyłek pszczeli? 

Ten pszczeli produkt jest zalecany profilaktycznie, w ramach wzmacniania odporności organizmu. Z powodzeniem mogą go stosować dzieci i to nie tylko w trakcie infekcji chorobowych. Zaleca się spożywanie codziennej dawki pyłku pszczelego już w okresie wiosennym, aby zdobyć odporność na możliwe choroby typowe w sezonie jesienno-zimowym. 

Co więcej, ze względu na doskonały skład, pyłek pszczeli świetnie sprawdza się w ramach suplementacji wśród osób, które stosują dietę wegetariańską, borykają się z niedoborami białka i węglowodanów czy zdiagnozowano u nich anemię. Pyłek pszczeli może wspierać leczenie farmakologiczne w przypadku pacjentów z zapaleniem wątroby czy chorobami dróg żółciowych. Ponieważ ma działanie antybakteryjne, świetnie sprawdza się w diecie oczyszczającej, szczególnie wśród palaczy, kawoszy, ale również wśród osób, którzy przeszli intensywne leczenia antybiotykami. 

Warto również wskazać, że pyłek pszczeli jest doskonałym źródłem cennych witamin i minerałów dla kobiet ciężarnych. 

Pamiętaj, że jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw natury i nabyć ten pszczeli produkt, zamów pyłek pszczeli tylko w sprawdzonej pasiece, która działa ekologicznie, a do swoich produktów nie dodaje żadnych sztucznych substancji.

Co warto wiedzieć o kolekcjonerskich nasionach marihuany?

0
Co warto wiedzieć o kolekcjonerskich nasionach marihuany

Nie trudno zauważyć, że coraz częściej poszukujemy wyjątkowego hobby, któremu będziemy mogli w pełni poświęcić swoje życie. Okazuje się jednak, że znalezienie własnej niszy w tej dziedzinie nie jest łatwe. Wynika to z faktu, że chcemy czegoś, co jest wyjątkowe i oryginalne. Ważne jest, aby znaleźć idealne hobby dla siebie. Oznacza to, że musi być ono legalne i łatwe do wykonania. Należy zauważyć, że obecnie wiele osób chętnie poświęca swój czas i wysiłek na hobby, które jest zupełnie nowe. Chodzi tu na przykład o zbieranie nasion marihuany. Marihuana i jej zbieranie zawsze kojarzyło nam się przede wszystkim z tym, że konopie były nielegalne i że zawierają toksyczne substancje, które nie są nic warte. Uważano, że konopie mogą nas wpędzić w poważne kłopoty z prawem. Jest to częściowo prawda. Chodzi tu przede wszystkim o nasiona konopi. Są one przeznaczone głównie do palenia i zawierają duże ilości THC. Ta substancja psychoaktywna może powodować halucynacje i inne zaburzenia świadomości, a także może szybko uzależnić. Jednak zupełnie inna sytuacja ma miejsce, gdy weźmiemy pod uwagę kolekcjonerskie nasiona marihuany. Nasiona te to rzadkie okazy, które jednocześnie są najwyższej jakości i oferują największą różnorodność. To hobby staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu przez ludzi. Co warto dowiedzieć się o kolekcjonerskich nasionach marihuany? Przeczytać o tym możesz na stronie http://weed-seeds.pl/

Nasiona marihuany – właściwości

Kolekcjonerskie nasiona marihuany nie mają żadnych specjalnych właściwości. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że są to rośliny modyfikowane genetycznie. Co to właściwie oznacza? Po pierwsze, niemożliwe jest, aby z takich nasion wyrosła roślina. Kolekcjonerskie nasiona marihuany nie są przeznaczone do zbierania. Nie nadają się one do uprawy. Co jest najlepsze w kolekcjonerskich nasionach marihuany? Są one legalne. Te nasiona można legalnie zbierać zgodnie z polskim prawem. Kolekcjonerzy nie muszą się martwić, że ich posiadanie zostanie skontrolowane. Jest to świetne zajęcie, które może być zarówno relaksujące, jak i bardzo odprężające.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany – Jakie to są nasiona?

Co to znaczy posiadać nasiona marihuany, które są kolekcjonerskie? Jak wspomniano, nasiona te nie są zdolne do kiełkowania. W praktyce oznacza to, że mogą być przechowywane jedynie w określonej klamerce lub segregatorze. Kolekcjonerskie nasiona marihuany są wyjątkowe ze względu na swoją unikalność. Na co to się przekłada w praktyce? Są one rzadkie i bardzo trudne do znalezienia. Kolekcjonerzy muszą wciąż poszukiwać i znajdować najlepsze dostępne okazy. Bardzo rzadko zdarza się również produkcja kolekcjonerskich nasion marihuany. Wiąże się to z ciągłymi próbami znalezienia nowego gatunku, aby stworzyć coś nowego. To właśnie sprawia, że nasiona kolekcjonerskie są tak wyjątkowe i oryginalne.

Oto najbardziej poszukiwane odmiany kolekcjonerskie

Istnieje wiele odmian i nasion dla kolekcjonerów. Zawsze pojawiają się nowe szczepy marihuany, które są naprawdę innowacyjne. Early Skunk, kolekcja nasion marihuany, bije obecnie wszelkie rekordy. Kolekcjonerzy powinni być jednak czujni i otwarci na nowe możliwości.

System włosów na lata

0
System włosów na lata

Użytkownicy, którzy regularnie odwiedzają nasz portal lub salon Hairagain z całą pewnością wiedzą, że niejednokrotnie podkreślaliśmy, iż w przypadku wyrobów naturalnych oraz syntetycznych zaleca się, by podczas ich stylizacji oraz pielęgnacji nie stosować urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc przede wszystkim lokówek, suszarek, czy prostownic, ale także niezwykle popularnych ostatnimi czasy termoloków. Na szczęście jednak stały rozwój technologii oraz wprowadzanie na rynek zaawansowanych materiałów sprawiły, iż możliwe stało się opracowanie wyrobów takich jak peruka, tupet, system włosów czy też topper, którym nie jest straszna podwyższona temperatura. Można je układać i stylizować do woli, jednocześnie nie obawiając się, że szybciej stracą one swój pierwotny blask, czy też że poszczególne pasma włosowe ulegną deformacji bądź stopieniu.

Pragniemy także podkreślić, że w naszym salonie stawiamy przede wszystkim na personalizację. Co to oznacza? Pragniemy, aby każdy z naszych konsumentów otrzymał produkt o którym marzył i w którym czuć się będzie doskonale niezależnie od okazji. Aby było to możliwe, udostępniamy naszym klientom katalogi, dzięki którym mogą oni wybrać takie cechy charakteryzujące unikatowy tupet jak kolor, długość, grubość oraz styl pasemek. Po złożeniu zamówienia przez konsumenta, tupet lub też mu pochodny produkt perukarski powstanie zgodnie z jego oczekiwaniami, o czym będzie można się przekonać podczas przymiarek prowadzonych w ramach naszego salonu. To właśnie wtedy klient może po raz pierwszy zapoznać się z wyrobem, którego stanie się za chwilę szczęśliwym posiadaczem, jak również – zgłosić naszym ekspertom wszelkie problemy oraz ewentualne zidentyfikowane niedociągnięcia, które to w mgnieniu oka zostaną usunięte.

Po przeprowadzeniu wstępnych przymiarek, podczas których ustalimy czy system włosów dopasowuje się do kształtu głowy odpowiednio oraz czy wygląda naturalnie, nasi pracownicy udzielą klientowi niezbędnych porad odnośnie właściwej pielęgnacji i stylizacji wyrobu. Pozwoli to utrzymać go w najlepszej możliwej kondycji przez długi okres czasu oraz uniknąć zaniedbań, które to mogłyby doprowadzić do konieczności regeneracji lub wymiany produktu na nowy. Jak wiadomo, wiąże się to z niemałymi wydatkami, których można w prosty sposób uniknąć – wystarczy tylko stosować odpowiednie kosmetyki i środki pielęgnacyjne, jak również wykorzystywać podczas codziennej toaletki specjalne grzebienie i szczotki cechujące się znacznym rozstawem relatywnie miękkich ząbków. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub też bezpośredniej wizyty w naszym salonie Hairagain w przypadku, gdyby byli Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji odnośnie naszego portfolio produktowego i doboru systemu włosów, który pozwoli zamaskować przed światem wszelkiej maści niedoskonałości uczesania! Z radością Państwa w tych staraniach wspomożemy, jak również udzielimy porad odnośnie prawidłowego użytkowania i konserwowania wyrobu, tak aby służył on Państwu możliwie jak najdłuższy okres czasu bez konieczności wymiany na nowy!

Systemy włosów oraz nowoczesne toppery https://hairagain.com.pl

Leczenie endodontyczne zębów

0
Leczenie endodontyczne zębów

Leczenie endodontyczne określane jest potocznie jako leczenie kanałowe zęba. To szczególny rodzaj zabiegu wykonywany przez stomatologa. Polega on na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych, dokładnym opracowaniu i wypełnieniu oczyszczonych kanałów specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Po takim zabiegu ząb jest martwy, pozbawiony naczyń krwionośnych i nerwów, a w związku z tym również bardziej kruchy niż reszta zębów. Może jednak posłużyć pacjentowi jeszcze wiele lat.

Leczenie kanałowe zębów jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe wypełnienie ubytku. Wiele osób uważa, że jest to zabieg nieprzyjemny czy wręcz bolesny. Warto jednak wiedzieć, że obecnie rynek stomatologiczny oferuje całą gamę znieczuleń, dzięki czemu stomatolog może leczyć nasze zęby całkowicie bezboleśnie. Niemniej leczenie kanałowe jest trudniejsze i bardziej czasochłonne, a także wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i specjalistycznych materiałów, przez co wzrasta również jego cena.

Leczenie kanałowe zębów

Zanim dentysta rozpocznie leczenie endodontyczne, przeprowadza wywiad z pacjentem i zleca badanie radiologiczne. Obejrzenie zdjęcia rentgenowskiego pozwala rozpoznać problem i wstępnie ocenić stan kanałów korzeniowych. Po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciem stomatolog może rozpocząć leczenie. Na początku podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg będzie przebiegał bezboleśnie. W kolejnym kroku dentysta otwiera zęba, usuwa próchnicę i wykonuje dojście do kanałów korzeniowych. Następnie usuwa miazgę z komory i kanałów, poszerza je za pomocą specjalnych pilników i dezynfekuje specjalnym roztworem, który usuwa bakterie i pozostałą miazgę.

Podczas zabiegu stomatolog sprawdza długość kanałów endometrem, co umożliwia ich dokładne opracowanie. Tu warto wspomnieć, że stomatolog, jeśli to konieczne, może zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zazwyczaj dzieje się tak w sytuacji, gdy kanały są zagięte lub zakręcone, przez co trudniej jest je dokładnie oczyścić. Po zdezynfekowaniu i opracowaniu dentysta osusza kanały i wypełnia je bardzo szczelnie specjalnym biokompatybilnym materiałem, który ma zapobiec kolejnym zakażeniom. Przeważnie na kolejnej wizycie ząb zostaje odbudowany tradycyjnym wypełnieniem lub uzupełnieniem protetycznym. Efekty swojej pracy stomatolog weryfikuje na kolejnym zdjęciu rentgenowskim.

Zabiegi endodontyczne w klinice Piosik Stomatologia są w 90% przypadków skuteczne. Jednak stomatolog nie może dać pacjentowi 100% gwarancji powodzenia. Wszystko zależy od budowy korzeni, rozległości zakażenia, odporności naszego organizmu. Czasami zdarza się, że leczenie się nie uda i konieczny jest powtórny zabieg. Dzieje się tak, kiedy kanały korzeniowe zostały zbyt cienko wypełnione lub kiedy przy wierzchołku korzenia zęba widać niepokojące zmiany. W znacznej części przypadków powtórne leczenie kanałowe zęba zapobiega nawrotom chorób. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ponowny zabieg może trwać dłużej niż pierwotny. Stomatolog ponownie otwiera ząb, usuwa stary materiał, czyści cały korzeń, a następnie aplikuje odpowiednie wypełnienie.

Co dzieje się w Twoim organizmie, gdy rzucasz palenie

0
Co dzieje się w Twoim organizmie, gdy rzucasz palenie

O tym, że warto rzucić palenie, wie każdy z palaczy. Aby jednak unaocznić sobie, jak wielkie są korzyści z rzucenia palenia, warto poznać kilka faktów o tym, jakie zmiany zachodzą w naszym organizmie wraz z odstawieniem papierosów. Okazuje się, że wiele z nich przychodzi natychmiast po zaprzestaniu zaciągania się szkodliwym dymem!

Dlaczego nie warto palić papierosów?

Regularne palenie papierosów znacząco podnosi ryzyko zapadnięcia na szereg nowotworów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, na liście znajduje się około 20 ich rodzajów: od nowotworów płuc i przełyku oraz krtani, po te dotykające trzustkę, czy żołądek. Jednak palenie papierosów to nie tylko większe ryzyko śmierci. Palacze gorzej śpią, mają mniejszą wydolność, gorzej radzą sobie z zadaniami wymagającymi podjęcia wysiłku intelektualnego. Dodatkowo, palenie papierosów negatywnie odbija się na naszym wyglądzie.

Co zmienia się w naszym organizmie, gdy rzucamy palenie papierosów?

Badania wykazują, że wśród najszybciej obserwowanych skutków zaprzestania palenia papierosów jest natychmiastowe obniżenie tętna (które dotychczas najprawdopodobniej było chorobliwie wysokie), powrót do normy poziom tlenku węgla we krwi oraz widocznie obniża się ryzyko zapadnięcia na zawał serca. Te zmiany zachodzą w zasadzie z dnia na dzień. Gdy nasza przerwa od papierosów trwa dłużej, np. więcej niż dwa miesiące, zdecydowanie poprawia się wydolność naszego układu krążeniowego i podnosi się czynność płuc. Przekonamy się o tym wchodząc po schodach bez dotychczasowej zadyszki. Po półrocznym okresie pozostawania bez papierosów pozbywamy się natomiast zadyszki i kaszlu palacza. Po roku od rzucenia palenia realnie obniża się ryzyko zapadnięcia na nowotwór płuc oraz na chorobę niedokrwienną serca.

Podsumowanie

Mimo że negatywne skutki palenia dotykają najmocniej osoby, które wypalają szczególnie wiele papierosów (np., jedną paczkę dziennie), to jednak również tak zwani palacze okazjonalni, u których tygodniowa ilość spalanych papierosów jest nie większa niż 20, są zdecydowanie bardziej narażeni na negatywne skutki zdrowotne niż osoby niemające żadnego kontaktu z papierosami i dymem papierosowym. Dlatego właśnie rzucanie palenia powinno być priorytetem na liście kroków podejmowanych w celu polepszenia stanu swojego zdrowia. Jeśli mamy palacza w otoczeniu, pomóżmy mu uświadomić sobie, jak pozytywne skutki przynosi rzucenie palenia. Pomóżmy mu też wyleczyć się z tego zgubnego nałogu. Poza motywacją psychologiczną, zdecydowanie pomocne będą środki, które ułatwiają uporanie się z czysto fizycznym aspektem uzależnieniem od papierosów (odsyłamy do strony Recigar.pl po więcej szczegółów).

Wcierka do włosów – przeznaczenie, zastosowanie i porady użytkowe

0
Wcierka do włosów

Wcierki do włosów to coraz chętniej wybierane i stosowane produkty, które świetnie mogą uzupełnić działanie szamponu, odżywki oraz maski do włosów. Wcierki mają najczęściej skład oparty na ekstraktach ziołowych, które wyjątkowo korzystnie oddziałują na skórę głowy. By mieć pewność, że Twoje włosy są w dobrym stanie oraz właściwie odżywione, warto stosować dedykowane do nich wcierki. Poniżej przyglądamy się bliżej tej grupie kosmetyków oraz udzielamy porad związanych z ich użytkowaniem.

Wcierki do włosów – w telegraficznym skrócie

Wcierki stosowane są przede wszystkim przez te osoby, które mają problemy z funkcjonowaniem skóry głowy lub kondycją włosów. Ponadto, wcierki mogą być stosowane w leczeniu konkretnych przypadłości – są pomocne w walce z nadmiernym wypadaniem czy nadmiernej produkcji łoju skórnego. 

Wcierki mają formę płynną, która ułatwia ich aplikowanie oraz rozprowadzenie po całej powierzchni skóry głowy i na całej długości włosów. Są to preparaty wysoce bezpieczne, których nie sposób przedawkować, a które mogą stać się istotnym elementem Twojej regularnej pielęgnacji. Warto podkreślić, że wcierki nie należą do wynalazków zupełnie nowych – nasi przodkowie wykorzystywali napary ziołowe w formie naturalnych wcierek, przy użyciu których zmagali się z rozmaitymi problemami. 

Produkowane obecnie wcierki zawierają ekstrakty ziołowe, a często także dodatkowe składniki odżywcze – witaminy, mikroelementy i substancje czynne. Po kontakcie ze skórą przedostają się do jej tkanek, odżywiając i normalizując pracę komórek. Szeroką ofertę wcierek ziołowych znajdziesz pod linkiem: https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Wcierki-do-wlosow-2396.html.

Zastosowanie wcierek do włosów 

Jak sama nazwa wskazuje, wcierki są preparatami dedykowanymi do wcierania w skórę głowy. Należy postępować z nimi w dość podobny sposób, jak w przypadku masek lub odżywek. Po zaaplikowaniu należy wykonać delikatny masaż skóry głowy, szczególnie w miejscach o „specjalnych potrzebach”. Są to przede wszystkim zakola, czubek głowy, miejsca przerzedzone. W trakcie masażu warto uciskać delikatnie skórę, co pobudzi krążenie, otworzy pory oraz poprawi wchłanianie kosmetyku.

Wcierki należy używać po dokładnym umyciu skóry głowy oraz włosów. Jeśli korzystasz także z odżywek lub masek, wówczas wcierka powinna być ostatnim kosmetykiem, z którym skóra głowy będzie mieć kontakt. Warto nakładać ją na wilgotne, jedynie lekko osuszone włosy. Przed nałożeniem preparatu możesz je rozczesać, co ułatwi rozprowadzenie płynu. Wcierki nie należy spłukiwać, lecz pozostawić na głowie do momentu całkowitego wchłonięcia. 

W aplikowaniu wcierki pomocna może być pipeta, strzykawka o dużej objętości lub mechanizm spustowy w formie sprayu. Najczęściej, kosmetyki te sprzedawane są w opakowaniach ułatwiających ich aplikowanie oraz rozprowadzania na całej powierzchni głowy. Po zaaplikowaniu wcierki możesz delikatnie rozczesać włosy, używając w tym celu szczotki. Wspomaga to proces wchłaniania oraz gwarantuje, że kosmetyk zostanie rozprowadzony także w tych miejscach, które zazwyczaj nieświadomie omijasz.

Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

0
Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

Inkontynencja, czyli inaczej nietrzymanie moczu, jest jednym z częstszych problemów, z którym borykają się kobiety w różnym okresie swojego życia. Jest to skutek osłabienia mięśni dna miednicy, na który wpływ mają najróżniejsze procesy zachodzące w kobiecym organizmie. Chociaż przypadłość ta kojarzy się powszechnie z podeszłym wiekiem, w rzeczywistości jednak występuje również u tych młodszych pań. Czynnikami wpływającymi na rozwój inkontynencji jest nie tylko menopauza, ale i poród, zmiany hormonalne, nadmierna aktywność fizyczna oraz ogólna budowa anatomiczna. Na tę wstydliwą przypadłość znacząco obniżającą komfort psychiczny i fizyczny, istnieje wiele sposobów poprawiających codzienne funkcjonowanie – jednym z nich jest szybka i nieinwazyjna pomoc przy użyciu wkładek urologicznych, często mylonych z tradycyjnymi podpaskami. Czym dokładnie różnią się wkładki urologiczne a podpaski? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

Wkładki urologiczne na pierwszy rzut oka mogą przypominać te tradycyjne podpaski, przeznaczone do comiesięcznej kobiecej przypadłości. Różnica między jednymi a drugimi jest jednak znacząca. W przypadku używania podpasek higienicznych, głównym celem jest ochrona bielizny i odzienia przez ewentualnym zabrudzeniem krwią. Inaczej jest z wkładkami urologicznymi, przeznaczonymi dla kobiet zmagającymi się z nietrzymaniem moczu. Zadaniem owych wkładów jest wchłanianie moczu i zapobieganie przedostawaniu się nieprzyjemnego zapachu amoniaku. Podpaski higieniczne mimo posiadanych właściwości chłonnych, nie są dostosowane do zatrzymywania w materiale moczu, który niewątpliwie ma zupełnie inną gęstość niż krew menstruacyjna. Wobec tego w przypadku zmagania się z przypadłością inkontynencji, warto zainwestować w porządne, super chłonne wkładki urologiczne zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed niechcianym dyskomfortem.

Jak właściwie wyglądają wkładki urologiczne? Tak naprawdę, wizualnie również przypominają one tradycyjne, znane powszechnie podpaski higieniczne – mają niewielką, podłużną budowę, którą przykleja się wewnątrz bielizny. Te akcesoria pomocne w zapobieganiu przedostawaniu się moczu, przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – mają jednak inny kształt. Kobiece wkładki urologiczne skonstruowane są w oparciu o różne stopnie nietrzymania moczu – od małego i średniego natężenia – oraz przy pomocy delikatnych, niepodrażniających skórę materiałów. To dzięki dopasowanemu kształtowi oraz konstrukcji, do której wykorzystano nieuczulające i naturalne surowce, chłonne wkładki urologiczne dla kobiet szczelnie dopasowują się do bielizny i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi i przeciekaniu przez długi czas.

Wkładki urologiczne – gdzie dostać?

Podstawowa wiedza pozwalająca odróżnić właściwości podpasek higienicznych od wkładek urologicznych, jest niezbędna we właściwym zapobieganiu przykrych dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Odpowiednie podpaski przeznaczone do problemów urologicznych, można dostać w sklepie specjalizującym się w dystrybucji akcesoriów higienicznych dla kobiet i mężczyzn zmagających się z owymi problemami. Na chlonne24.pl widnieje szeroki wybór profesjonalnych i bardzo chłonnych wkładek urologicznych, pieluchomajtek, podkładów i innych produktów niezbędnych w codziennej pielęgnacji i higienie osób borykających się z inkontynencją.

Zobacz też