Witaj przyszły kierowco! Jeśli akurat starasz się rozpocząć kurs na prawo jazdy i pragniesz uzyskać wymarzone uprawnienia, to koniecznie powinieneś się zapoznać z paroma poradami, dotyczącymi wymogów formalnych odnośnie kandydatów na kierowców, a szczególnie z procedurą badania i orzeczeniem lekarskim dla kierujących pojazdami. Po więcej informacji i dokładnych wskazówek odwiedź koniecznie: badania-kierowcow.warszawa.pl, gdzie wytłumaczono dokładnie, jak wygląda procedura ubiegania się o prawo jazdy i jak wygląda ścieżka medyczna w tym aspekcie.

Jak wygląda badanie i co jest wymagane?

Badania kierowców należą do stosunkowo prostych badań. Jeśli nie chorujesz na schorzenia przewlekłe, nie masz cukrzycy/padaczki, to zupełnie wystarczającym będzie zarezerwowanie terminu i rejestracja na badanie w odpowiedniej poradni orzeczniczej. Po uzyskaniu terminu powinieneś się udać do lekarza z dowodem osobistym.

W trakcie badania zostanie zbadany Twój wzrok. Wykorzystuje się w tym celu tablice Snellena (to te z literami i cyframi) oraz tablice Ishihary (rozróżnianie czerwonego i zielonego). Oprócz tego lekarz zapyta o inne choroby, przeprowadzi pobieżne badanie przedmiotowe, a w razie konieczności wyśle Cię na dodatkowe konsultacje i badania. Całość badania trwa około 20 minut i kończy się uzyskaniem orzeczenia.

Co zrobić z orzeczeniem?

Orzeczenie z badania kierowców przedkładamy do stosownego wydziału komunikacji, gdzie założony zostanie Twój indywidualny profil kierowcy i przyznany zostanie Ci numer PKK, umożliwiający rozpoczęcie kursu i zdawanie egzaminu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here