Czasami w środku nocy któregoś domownika dopada ból gardła czy ucha. Do poranka jeszcze dużo czasu, a nie jest to na tyle poważny problem, aby jechać na nocną pomoc lekarską. Nie ma także w pobliżu całodobowej apteki, która pomogłaby w rozwiązaniu (przynajmniej doraźnym) tego problemu… W takich sytuacjach pomaga domowa apteczka, zawsze wyposażona w medykamenty podstawowej potrzeby. A czy Ty taką masz?

  1. Leki przeciwbólowe

Ibuprom, Apap, Paracetamol – wszystko, co przeciwdziała nagłym bólom jest chyba najbardziej pożądanym produktem w domowej apteczce i jednocześnie najbardziej uniwersalnym, bowiem działa na większość części w ludzkim ciele. Jeśli zacznie Cię w nocy coś boleć, można wziąć lek przeciwbólowy i wytrzymać do rana, a o świcie umówić się do lekarza. Leki przeciwbólowe powinny być w apteczce cały czas z uwagi na to, że naprawdę często są przydatne.

  1. Materiał opatrunkowy

Drobne skaleczenia to już nie problem – plastry, gaza, opatrunki i inne rzeczy służące jako materiał do opatrzenia obrażeń to kolejny konieczny element, który powinna mieścić domowa apteczka. Niezależnie od tego, czy przytniesz palec nożem przy krojeniu, czy zranisz się podczas spaceru z psem, w apteczce zawsze będzie czekał na Ciebie plaster.

  1. Leki na gardło

Grypa i angina to zdecydowanie częste choroby, zwłaszcza w okresie wiosennym oraz jesiennym. Jedno pudełko Gripexu lub innego leku na gardło w domowej apteczce nie zaszkodzi, a może pomóc w razie nagłego wystąpienia przeziębienia lub innego problemu z gardłem.

  1. Krople do oczu

Jeśli w Twoim domostwie ktoś często pracuje przy komputerze lub ma ogólnie problemy z oczami, to jest kolejny element, który powinna posiadać Twoja domowa apteczka. Krople do oczu są niezastąpione nie tylko przy pracy przed monitorem, ale też do długiej nauki przed sesją.

  1. Woda utleniona

Woda utleniona to uniwersalny medykament, który się przydaje do niemalże wszystkiego: od odkażania ran po czyszczenie uszu. W aptece kosztuje niewiele, a domownicy mogą skorzystać z obecności wody utlenionej w różnych nietypowych przypadkach.

  1. Krople do uszu

Czy ktoś z Twoich bliskich nosi aparaty słuchowe lub ma ogólnie problemy z uszami? W takim razie warto zaopatrzyć domową apteczkę w krople do uszu, które od czasu do czasu mogą się przydać – zwłaszcza jeśli zimny wiatr Cię przewieje i wylądujesz w łóżku nie tylko z przeziębieniem, ale i zapaleniem ucha. Można wówczas je uśmierzyć na początku kroplami, zanim się udasz do lekarza, który prawdopodobnie i tak przepisze Ci dokładnie te same krople do uszu.

Oczywiście, domowa apteczka powinna przede wszystkim zawierać medykamenty, które są najczęściej używane w Twoim domostwie, zwłaszcza jeśli któryś z domowników bierze codziennie określone leki. Warto też pamiętać, że leki – chociaż uśmierzają ból – nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli ból zaczyna występować codziennie. W razie wystąpienia podejrzanego przypadku należy się udać do lekarza, bez względu na to, co zawiera Twoja domowa apteczka. Nie warto ryzykować, jeśli chodzi o zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here