Starzenie się jest naturalną częścią życia. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i jędrność, pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy przestaje być perfekcyjny. Jest jednak sposób na to, aby zatrzymać czas, a nawet odwrócić wskazówki zegara. Młody i promienny wygląd twarzy pozwoli przywrócić profesjonalnie wykonany lifting. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.

Lifting to określenie różnego rodzaju zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, których zadaniem jest – mówiąc najprościej – uniesienie (z ang. „lift” – podnieść) tych partii skóry, które „opadły”. Warto podkreślić, że to zabiegi, które przeprowadza się głównie na twarzy, a ich celem jest przede wszystkim przywrócenie właściwego owalu. Zalecany jest wówczas, kiedy pojawiły się takie objawy jak np.:

 • tzw. „chomiki”, a więc opadnięta skóra poniżej kości szczęki,
 • zaburzenia symetrii owalu twarzy i podbródka spowodowane zbyt małą elastycznością skóry,
 • opadnięta powieka,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • widoczne zmarszczki.

Wysoka skuteczność sprawia, że pacjentki coraz chętniej decydują się na formę poprawy urody taką jak lifting. Pabianice, Łódź czy Warszawa – w niemal każdym zakątku Polski znaleźć można dobrą klinikę medycyny estetycznej, w której oferowane jest przeprowadzenie tego typu zabiegów. A jaki rodzaj liftingu wybrać.

Lifting miękki czy klasyczny?

W nowoczesnej medycynie estetycznej lifting niejedno ma imię. Pod tą nazwą kryje się szereg zabiegów – zarówno dotyczących twarzy, jak i innych partii ciała. Pośród najważniejszych metod odmładzania skóry zaliczanych do tej grupy można wymienić:

 • tzw. lifting miękki, a więc nieinwazyjne zabiegi np. z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – sprawdzą się przede wszystkim wówczas, gdy zmiany na skórze są niewielkie, np. do ogólnego poprawienia owalu skóry; zabieg trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, a jego efekty utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat,
 • lifting laserowy – wykonywany m.in. za pomocą innowacyjnego lasera frakcyjnego CO2, który prowadzi m.in. do odbudowy włókien kolagenowych,
 • lipolifting – to metoda modelowania i wypełniania, a co za tym idzie – rewitalizacji i nawilżenia wykorzystująca autologiczną tkankę tłuszczową. Zabieg wyróżnia się niewielką inwazyjnością oraz długotrwałą skutecznością. Tego rodzaju lifting w Pabianicach wykonuje m.in. klinika medycyny estetycznej Eskulap.

Jak zatem wybrać właściwą metodę? Na pewno nie samodzielnie. Pierwszym krokiem w celu odzyskania młodego i zdrowego wyglądu jest kontakt z ekspertem. Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej pozwoli:

 • określić realną skalę niedoskonałości, które wymagają korekty z wykorzystaniem metod stosowanych w medycynie estetycznej,
 • przeprowadzić kwalifikację medyczną do ewentualnego zabiegu – każdy z nich ma przeciwwskazania oraz wymagania, które pacjent musi spełnić przed przystąpieniem do zabiegu,
 • dopasować odpowiedni typ zabiegu liftingującego – lekarz doradzi, czy lepszym rozwiązaniem będzie lifting miękki i bezinwazyjny czy metoda o silniejszym działaniu.

Dobrze wykonany lifting pozwoli pozbyć się oznak starzenia się skóry i zwiększy pewność siebie. Niewątpliwie więc jest to zabieg, którego wykonanie warto rozważyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here