Jak dobrać fryzurę damską do kształtu twarzy

Dobór fryzury do kształtu twarzy nie jest prostym zadaniem. Nie zawsze fryzura, która dobrze wygląda na zdjęciu, będzie pasować do Twojej urody. Jeśli masz problem z dobraniem fryzury idealnej dla Twojej twarzy, to przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik. Dowiesz się z niego jaka fryzura pasuje do twarzy owalnej, trójkątnej, kwadratowej, prostokątnej i okrągłej. Te informacje z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję odnośnie Twojej nowej stylizacji.

Jaka fryzura pasuje do owalnej twarzy?

Owalna twarz jest uznawana za najbardziej uniwersalną. Oznacza to, że dobór fryzury jest w tym przypadku najłatwiejszy. Jeśli masz owalną twarz, to będziesz świetnie wyglądać zarówno w krótkich, jak i długich włosach. Możesz także pozwolić sobie na grzywkę. W przypadku owalnej twarzy powinnaś jedynie unikać rozproszonych włosów i przedziałka pośrodku głowy.

Jaka fryzura pasuje do trójkątnej twarzy?

Cechy charakterystyczne trójkątnej twarzy to przede wszystkim wąska broda i wysokie czoło. Przy takim zestawieniu powinnaś unikać krótkich cięć, które podkreślają szpiczastą brodę. Twoja fryzura musi nieco poszerzać dolną część twarzy. Powinnaś unikać zbyt bujnych włosów na czubku głowy. Dużo lepszym pomysłem będzie ich wycieniowanie. Kobiety o trójkątnej twarzy najlepiej wyglądają w klasycznym bobie lub z krótką grzywką. Ciekawym pomysłem mogą być także cieniowane włosy z przedziałkiem na boku lub upięcie do góry z opadającymi pasemkami.

Jaka fryzura pasuje do kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz to przede wszystkim wystające kości policzkowe, szeroka szczęka, niskie czoło oraz pionowa linia skroni, podbródka i policzków. Przy tym kształcie twarzy powinnaś wybierać cięcia, które podniosą górę i przysłonią policzki. Najlepiej, jeśli minimalna długość włosów sięga linii żuchwy. Ciekawym pomysłem dla kwadratowej twarzy może być fryzura z dłuższym tyłem lub cięcia warstwowe i strzyżenia z pazurkami. Skutecznie maskują one wydatne kości policzkowe. W przypadku kwadratowej twarzy zalecane jest także cieniowanie końcówek i robienie przedziałka na boku.

Jaka fryzura pasuje do prostokątnej twarzy?

Prostokątna twarz jest zazwyczaj długa i szczupła. Kobiety o prostokątnej twarzy mają wysokie czoło, wydłużoną brodę, kanciasty podbródek oraz pionową linię skroni, policzków i podbródka. Jeśli Twoja twarz jest prostokątna, to powinnaś wybierać fryzury, które złagodzą ostre rysy. Unikaj fryzur bez grzywki, koków na czubku głowy, a także długich, prostych włosów. Postaw na fale, loki, krótkie fryzury z grzywką okalającą twarz, warstwowe cięcia oraz fryzury półdługie.

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy?

W przypadku okrągłej twarzy powinnaś wybierać fryzury, które wysmuklą jej owal. Na pewno musisz unikać krótkich cięć. Minimalna długość włosów powinna sięgać do linii żuchwy. Warto także postawić na mocne cieniowanie włosów. Efekt wyszczuplenia twarzy możesz uzyskać, zwiększając objętość na górze i puszczając pasy włosów na policzki. Kobiety o okrągłej twarzy powinny wybierać tzw. pazurki, a także delikatne fale, podwinięte końcówki oraz upięcia do góry.

Jeśli nadal nie wiesz, w jakiej fryzurze będziesz wyglądać idealnie, to powinnaś odwiedzić jeden z salonów Jean Louis David. Salony fryzjerskie JLD znajdują się w wielu miastach na terenie całego kraju. Ich listę znajdziesz na stronie https://jld.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here