Jak wybrać dobry kapok do pływania?

0
1186

Świadomość o czyhających w wodzie niebezpieczeństwach wzrasta z każdym rokiem. Godnym pochwały jest fakt, że ludzie coraz częściej interesują się akcesoriami mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas przebywania nad różnego rodzaju akwenami. Kapok do pływania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, które każda osoba zażywająca kąpieli powinna mieć na sobie.

Kapok do pływania – rodzaje

Wyróżnić możemy kilka rodzajów kamizelek zaprojektowanych z myślą o różnych grupach użytkowników:

 

  • kapok do pływania dziecięcy – wyposażony w praktyczne pasy krokowe. Dzięki nim rodzic nie musi obawiać się o to, że jego pociecha wysunie się z wnętrza kamizelki bądź sama ją sobie ściągnie. Kontrastowe kolory i ciesząca oko grafika skutecznie zachęcą każdego małego amatora kąpieli do włożenia takiego kapoku.

 

  • damski kapok do pływania – dzięki specjalnemu wyprofilowaniu dostosowuje się do kształtów kobiecej sylwetki, co bezsprzecznie przekłada się na komfort płynący z noszenia takiej kamizelki.
  • kamizelka pneumatyczna (automatyczna) – stosowana zazwyczaj przez żeglarzy. W stanie spoczynku jest praktycznie niewyczuwalna. Przy pierwszym zetknięciu z wodą pompuje się automatycznie gwarantując tym samym bezpieczeństwo użytkownika. Dzieje się to za sprawą nieco skomplikowanego mechanizmu wykorzystującego specjalne naboje z dwutlenkiem węgla – należy zatem pamiętać o ich regularnej wymianie.

Marka, na której można polegać

Jednym z największych producentów kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych jest polska marka Aquarius. Na jej wyroby można natknąć się w wielu wypożyczalniach sprzętu wodnego. Aktywnie wspiera podróżników w osiąganiu coraz to większych sukcesów. Aquarius posiada w swojej ofercie produkty adresowane do każdego potencjalnego użytkownika: zarówno tego początkującego, jak i tego zaawansowanego ze sprecyzowanymi wymaganiami. Korzysta z najtrwalszych materiałów, najnowocześniejszych technologii, wprowadza innowacyjne rozwiązania. Cieszy się dobrą sławą nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jeżeli chcesz zainwestować w dobrej jakości kapok do pływania, koniecznie zapoznaj się z szeroką gamą produktową Aquariusa.

Kapok do pływania – dobór odpowiedniego rozmiaru

Jest to niesamowicie ważny aspekt, przekłada się on bowiem na wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo. Dobrze dobrany kapok do pływania nie jest zbyt luźny ani zbyt ciasny. Nie krępuje ruchów. Na różnych stronach internetowych (np. na https://gokajak.com/, gdzie możesz znaleźć ogrom różnorakich produktów od wielu producentów) znajduje się tabela rozmiarów, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru: zmierz obwód swojej klatki piersiowej, zważ się. Sprawdź, jaką wyporność oferuje interesujący Cię model. Pamiętaj, że tylko odpowiednio dobrany kapok do pływania będzie spełniał swoją rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here