Czy wiesz, że aż do 4 roku życia skóra Twojego maluszka nie posiada całkowicie wykształconych mechanizmów obronnych? Potrzebuje więc szczególnej ochrony. Czym się kierować przy doborze kosmetyków dla najmłodszych? Jakich składników unikać? Oto krótki przewodnik dla świeżo upieczonych rodziców.

Naturalna ochrona wrażliwej skóry

Skóra dziecka jest dużo cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Z tego względu jest dużo wrażliwsza na substancje chemiczne znajdujące się w niektórych środkach myjących i pielęgnujących. Zanim więc rozpoczniesz kompletowanie kosmetycznej wyprawki dla dziecka, zwróć szczególną uwagę na to, jakie składniki docierają poprzez skórę do organizmu Twojego maluszka.

Jeżeli w składzie kosmetyków znajdują się syntetyczne barwniki i konserwanty takie jak Formaldehyd czy 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, syntetyczne substancje zapachowe lub SLS-y (laurylosiarczany sodu), w Twojej głowie powinna zapalić się pomarańczowa lampka ostrzegawcza. Mogą one w poważny sposób wpłynąć na zdrowie Twojego dziecka.

Pamiętaj, że najlepsza ochrona pochodzi prosto z natury. Kosmetyki naturalne zawierają wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego (jeżeli zostały pozyskane w sposób niezwiązany z ich cierpieniem lub śmiercią), a takie znajdziesz na stronie sklepu Naturativ – www.naturativ.pl

Jakie składniki powinny się znaleźć w kosmetykach Twojego maluszka?

W szamponie i płynie do kąpieli

  • Delikatne środki myjące.
  • Wyciąg z liści oliwek działający przeciwzapalne.
  • Biolin – prebiotyk odbudowujący florę bakteryjną, redukujący podrażnienia i nawilżający skórę.

Zadaniem szamponów i płynów do kąpieli dla najmłodszych jest łagodne mycie włosów oraz ciała dziecka niepowodujące wysuszenia skóry.

W oliwce i balsamie do ciała

  • Oleje pochodzenia roślinnego: słonecznikowy, sezamowy, sojowy, winogronowy i bawełniany. Naturalne oleje działają ochronnie i przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia i odbudowują naturalną barierę ochronną skóry.

Oliwka zawierająca kwasy Omega świetnie nadaje się zarówno do kąpieli, jak i delikatnego masażu ciała dziecka. Kosmetyk zawierający naturalne składniki powinien dobrze się rozprowadzać i wchłaniać.

W kremie na odparzenia pieluszkowe

  • Roślinny emolient przyspieszający regenerację skóry.
  • Tlenek cynku – działa przeciwbakteryjnie, osusza i łagodzi podrażnienia.
  • Oleje: migdałowy, sezamowy, makadamia, babassu – natłuszczają i nawilżają skórę, przyspieszając jej regenerację.
  • Witamina E.

Mimo ogromnej troski, którą otaczasz swojego maluszka, podczas chorób atakujących układ odpornościowy lub pokarmowy, trudno jest uniknąć odparzeń. Kosmetyki zawierające naturalne składniki pozwolą skórze Twojego maluszka odpowiednio się rozwijać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here