Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne okazuje się najlepszym rozwiązaniem, gdy zdarzy nam się zachorować, a publiczna przychodnia pęka w szwach od pacjentów. Wtedy najczęściej jesteśmy zirytowani faktem, że pomimo tego, iż opłacamy składki na darmową opiekę medyczną, nie możemy z niej skorzystać z powodu niewydolności systemu.

Sytuacja pogarsza się znacznie, gdy nasze problemy zdrowotne wymagają wizyty u specjalisty. W publicznej przychodni słyszymy, że najbliższy termin jest możliwy za rok – brzmi to jak kpina. Nie możemy czekać, aż choroba samoistnie zniknie lub poczeka cierpliwie tyle, ile należy. Zazwyczaj kończy się to drogą wizytą w prywatnym gabinecie.

Po co właściwie nam polisa zdrowotna?

Każdemu z nas zdarza się zachorować – jest to element w naszym życiu, którego pomimo usilnych starań nie możemy całkowicie wykluczyć. Możemy dbać o zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz odbywać regularne badania – jednak starzejemy się, ponadto pewne skłonności dziedziczymy po naszych krewnych.

Pracując w oparciu o umowę o pracę, jesteśmy uprawnieni do korzystania z darmowej opieki medycznej w ramach systemu Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdego miesiąca z naszej wypłaty odciągane są środki właśnie w celu opłacenia składki – minimalna kwota przy wynagrodzeniu rzędu najniższej krajowej to ok. 160 zł.

Jednak, gdy już zachorujemy i udamy się do przychodni – słyszymy w punkcie rejestracji, że najbliższa wizyta możliwa jest dopiero za kilka dni. Czy nasza gorączka, ostry, duszący kaszel, rwa kulszowa, problemy żołądkowe, wysypka lub inne dolegliwości zaczekają? Niestety, nie. W związku z czym szukamy innej pomocy, za którą najczęściej sporo płacimy.

Najczęściej spotykają nas jednak drobne problemy zdrowotne, jednak prawie każdemu z nas przyjdzie kiedyś zderzyć się z chorobami serca, układu krążenia, chorobą nowotworową czy poważną operacją. Wtedy wizyta u specjalisty musi odbyć się jak najszybciej, by móc szybko rozpocząć leczenie. Czekanie na specjalistę kilku miesięcy czy nawet kilku tygodni może przynieść wiele niechcianych konsekwencji.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest polisa zdrowotna. Możemy sprawdzić np. ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie możemy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jest to produkt ochronny, który może ułatwić nam dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, możliwość skorzystania z darmowych badań, jak również zapewnić solidne wsparcie finansowe w przypadku poważnego zachorowania. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zatroszczyć się o nasze zdrowie.

Poważna choroba, jak chociażby nowotwór złośliwy może wymagać dłuższego zwolnienia lekarskiego, co wpłynąć może na nasze zarobki, jak i kondycję całej rodziny – warto więc wybrać dobrą polisę, która zapewnia nam nie tylko wysokie wsparcie finansowe, ale również opiekę nad dziećmi w trakcie hospitalizacji, pomoc domową, wizyty domowe lekarza czy wsparcie psychologa.

Na te elementy polisy zwróć uwagę

Przed samym zakupem powinniśmy sprawdzić kilka ważnych rzeczy:

  • wysokość sumy ubezpieczenia;
  • karencję;
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Są to niezwykle ważne aspekty ubezpieczenia, które na przyszłość mogą mieć dla nas duże znaczenie.

Suma ubezpieczenia – im wyższą kwotę wybierzemy, tym większe wsparcie finansowe otrzymamy w razie zachorowania. Na jej podstawie ustalany jest również procent należny np. z tytułu pobytu w szpitalu. Kwotę należy jednak wybierać rozsądnie, by naliczona później składka nie przekraczała naszych możliwości finansowych.

Karencja – to okres pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony nad ubezpieczonym. Karencja może trwać kilka miesięcy lub nawet rok czasu. Jeśli podejrzewamy u siebie jakąś poważną chorobę, a polisę dopiero chcemy zakupić – musimy się liczyć, że przy ubezpieczeniu z długą karencją możemy nie otrzymać świadczenia.

Wyłączenia odpowiedzialności – są to sytuacje, w których nie należy nam się odszkodowanie od ubezpieczyciela, najczęściej sytuacje dotyczą ryzykownych zachowań, jak wypadek w wyniku prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel zazwyczaj bardzo precyzyjnie określa w jakich sytuacjach nie wypłaci należnego świadczenia, warto więc zapoznać się z tym punktem umowy jeszcze przed zakupem.

W jakim miejscu znaleźć dobre ubezpieczenie?

Najlepszą zasadą szukania dobrej polisy zdrowotnej jest korzystanie ze stron, które są w całości poświęcone tematyce ubezpieczeniowej – tam znaleźć możemy rankingi, poradniki, wiele cennych informacji o dostępnych ofertach oraz narzędzia, które pomogą nam szybko i sprawnie wybrać najlepszą ofertę, jak np. kalkulator ubezpieczeniowy czy porównywarkę ubezpieczeń.

Dzięki rankingom dowiemy się o różnych polisach zdrowotnych, uda nam się samodzielnie porównać ze sobą oferty, na podstawie czego łatwiej będzie nam podjąć decyzję o zakupie. Jako potencjalny klient, niezorientowany w dziedzinie ubezpieczeń, znamy kilka czołowych firm ubezpieczeniowych, kompletnie ignorując oferty firm o zagranicznym kapitale czy lepszych możliwościach. Warto zatem sprawdzać rankingi, gdzie dowiedzieć się możemy o wielu konkurencyjnych produktach.

Ponadto, jeśli już zainteresuje nas jakaś konkretna oferta, np. za sprawą polecenia przez kogoś znajomego, zawsze możemy sprawdzić jej oceny w rankingu. Wystarczy, że sprawdzimy ubezpieczenie zdrowotne Medicover z www.ubezpieczeniaonline.pl czy produkt dowolnej innej grupy ubezpieczeniowej, a dowiemy się więcej na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here