Każdy z nas może wpłynąć na swoje zdrowie. Wystarczy odrobina chęci i uwagi, aby poprawić stan swojego organizmu. Jak? Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, które już wiele lat temu opisali specjaliści z zakresu medycyny i dietetyki.

Dobra dieta podstawą dobrego zdrowia

Nie jest tajemnicą, że należy unikać, tak zwanego, „śmieciowego jedzenia”. Zatem wybierając się na zakupy warto dokładnie czytać skład. Im jest on krótszy, tym lepiej. Sztuczne barwniki i substancje smakowe oraz konserwanty źle wpływają na nasze zdrowie. Produkty naturalne są dla naszego organizmu znacznie lepsze. Kolejną sprawą jest ilość spożywanych kalorii. Bez trudu znajdziecie w internecie tabele oraz kalkulatory pokazujące jakie jest wasze zapotrzebowanie energetyczne. Gdy poznamy tę informację wystarczy nie przekraczać limitu. Dzięki temu unikniecie otyłości, która bardzo negatywnie odbija się nie tylko na wyglądzie człowieka, ale też na zdrowiu i samopoczuciu.

Aktywność fizyczna a stan zdrowia

Naukowcy są zgodni, że wystarczy koło dwudziestu minut aktywności fizycznej aby poprawić swój stan zdrowia. Nie trzeba od razu iść na siłownię. Wystarczy intensywny spacer, zabawa z psem lub kilka prostych ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Najważniejsze jest to aby ruszać się możliwie często, a najlepiej codziennie. Jest to szczególnie ważne w przypadku wszystkich tych, którzy mają tendencję do przejadania się. Ruch pozwoli na spalenie zbędnych kalorii i pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia.

Dbaj o zdrowie z www.30wtrampkach.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here