Kamizelka asekuracyjna damska – czym różni się od standardowej?

0
1283

Jeżeli jesteś okazjonalnym uczestnikiem spływów kajakowych to pewnie nie przyszło Ci do głowy, aby kwestionować skuteczność i użyteczność sprzętu oferowanego przez wypożyczalnię. Kajak? Każdy taki sam, nie ma znaczenia. Kapok? Przecież wszystkie wyglądają identycznie i pełnią tą samą funkcję. Czy tak rzeczywiście jest? Czy specjalna, profesjonalna kamizelka asekuracyjna damska różni się czymkolwiek od modelu standardowego, uniwersalnego?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Pierwszym, podstawowym pytaniem na jakie należy udzielić sobie samemu odpowiedzi jest to, czy potrzebujemy kamizelki asekuracyjnej czy ratunkowej. Czy znasz różnice między nimi? Wiesz, która okaże się lepsza dla Ciebie? Jeżeli już decydujesz się na kapok asekuracyjny, upewnij się, że pochodzi on ze sprawdzonego źródła, wykonany jest z najtrwalszych materiałów i oferuje optymalną wyporność.

Po drugie – model

Mam nadzieję, że na podstawie powyższych kilku zdań udało Ci się już wywnioskować, że kapok kapokowi nierówny. Inaczej prezentuje się model dziecięcy (i nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie mniejszych gabarytów!), inaczej uniwersalny, a jeszcze inaczej kamizelka asekuracyjna damska. Czym charakteryzuje się ta ostatnia? Specjalnym wyprofilowaniem, które przekłada się bezpośrednio na nasz trzeci podpunkt.

Po trzecie – wygoda

Dobrze dopasowany kapok asekuracyjny nie powinien w żaden sposób krępować ruchów użytkownika. Jest to niesamowicie ważne podczas uprawiania sportów wodnych. Kamizelka asekuracyjna damska dzięki specjalnie wyprofilowanej piance na wysokości biustu idealnie dopasowuje się do kształtów kobiecego ciała. Praktyczne, dodatkowe kieszonki, łatwa w obsłudze regulacja oraz cieszący oko design to kolejne aspekty, na które warto zwrócić uwagę, gdyż znacząco wpływają one na komfort dłuższego użytkowania. Kamizelka Aquarius MQ Pro Lady oraz Sayan od NRS to przykłady damskiego kapoku, na które warto zwrócić uwagę.

Gdzie kupić?

Popularne sklepy sieciówkowe posiadają ograniczony wybór. Jeżeli interesuje Cię kamizelka asekuracyjna damska, to szukaj jej w miejscu specjalizującym się w dystrybucji sprzętu i akcesoriów niezbędnych przy uprawianiu sportów typowo wodnych. Polecam zajrzeć na stronę www.gosup.pl, która skupia oferty produktowe marek z całego świata. Kapok dla psa? Kamizelka pneumatyczna? Odzież neoprenowa? A może torby, worki bądź plecaki wodoszczelne? Znajdziesz tam wszystko to, czego Ci trzeba w bardzo korzystnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here