Kąpiel w krochmalu to znany sposób na załagodzenie swędzących zmian skórnych. To doskonały środek w przypadku niemowląt z tak zwanym atopowym zapaleniem skóry. Co warto wiedzieć o kąpieli w krochmalu?

Czym jest krochmal?

Podgrzana skrobia roślinna z wodą to właśnie roztwór, który może być kąpielą w krochmalu. Takie roztwór może być również doskonały do krochmalenia pościeli. Wykonuje się to po jej upraniu. Krochmalenie pościeli pomaga w wybiciu drobnoustrojów. Kąpiel w krochmalu to doskonała metoda łagodząca świąd w przypadku alergii.

Działanie naturalnego sposobu na świąd skóry

Krochmal to doskonała metoda na świąd skóry i wszelkiego typu wypryski. Oprócz atopowego zapalenia skóry niemowlęta często cierpią na takie przypadłości jak trądzik niemowlęcy oraz potówki. Krochmal można stosować we wszelkiego typu problemach. Jego zaletą jest przede wszystkim brak substancji zapachowych. Bardzo często są one powodem podrażnień skóry. Krochmal nie zawiera również innych składników, które zazwyczaj przyczyniają się do zaostrzenia zmian. Należą do nich między innymi środki konserwujące oraz detergenty.

Naturalny krochmal czy gotowy preparat

Samodzielne przygotowanie krochmalu może być kłopotliwe. Zazwyczaj do tego celu stosuje się standardową mąkę ziemniaczaną. Konieczne jest jej mocne podgrzanie, następnie należy odczekać, by możliwe było dodanie krochmalu do kąpieli dziecka. W przypadku gotowego preparatu takiego jak NINIO BIOlife gotowanie nie jest potrzebne, co zapobiega ewentualnym poparzeniom. Ponadto tego typu preparat wystarczy jedynie wsypać do wanienki, co znacznie przyśpiesza cały proces. Po kąpieli należy delikatnie wysuszyć skórę maluszka, bez pocierania. Jeśli takie jest zalecenie lekarza, można zastosować dodatkowy środek nawilżający i natłuszczający skórę dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here