Życie w dużych aglomeracjach, której idealnym przykładem jest Śląsk, jest dzisiaj naprawdę dużym wyzwaniem. Ciągły stres, brak snu, praca, zanieczyszczenie środowiska – to wszystko ma swój duży wpływ na nas. Dlatego też pewne zasady naszych przodków tracą na znaczeniu – oni przecież żyli w zdecydowanie bardziej zdrowym środowisku.
Ciąża – jak o nią dbać?
Dawniej mówiło się, że w ciąży wystarczy się zdrowo odżywiać i tyle – w końcu kobiety same wiedzą, co jest najlepsze dla nich i dla ich maluszka. Jednak nie jest to wszystko do końca prawdą. Otóż dzisiaj warunki środowiska, duży stres i pośpiech w codziennym życiu wymuszają na paniach w ciąży większy poziom uwagi i dbania o siebie w czasie ciąży.
Co to oznacza? Oczywiście dobra dieta, umiarkowany wysiłek fizyczny, przygotowanie do porodu, unikanie stresu, nadmiaru wrażeń, spacery i wiele innych. Jednak to nie wszystko – trzeba bowiem zdecydować się na badania prenatalne Katowice to miasto, w którym spotkamy wiele punktów oferujących te usługi.
Badanie prenatalne na Śląsku
Czym w ogóle jest diagnostyka prenatalna? Otóż tym terminem nazywa się wszelkie badania płodu przeprowadzone podczas rozwoju wewnątrzmacicznego, a zatem w czasie ciąży Trzeba tutaj nadmienić, że część badań prenatalnych, jak np. USG wykonywanych jest u każdej ciężarnej, część nieinwazyjnych dopiero po spełnieniu różnych wskazań, a inwazyjna diagnostyka prenatalna stosowana jest tylko w wybranych przypadkach.
Badania prenatalne Katowice – dla kogo są?
Kto powinien rozważyć wykonanie badań prenatalnych na Śląsku? Zacznijmy od diagnostyki prenatalnej nieinwazyjnej, czyli takiej, która jest w pełni bezpieczna zarówno dla matki jak i dla dziecka. Tu warto podkreślić, że większość badań wykonywanych jest u każdej kobiety w ciąży – jest to USG standardowe, USG genetyczne, test podwójny, test potrójny oraz test PAPPA- A. Testy te dają ogólne pojęcie na temat zdrowia dziecka.
A jak sprawa wygląda z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi na Śląsku? Ich wykonanie wymaga pobrania materiału, dlatego wiąże się jednak z ryzykiem. Podstawowym wskazaniem do badania jest nieprawidłowy wynik któregoś z testów wykonanych podczas diagnostyki nieinwazyjnej. Ponadto badania prenatalne na Śląsku powinny rozważyć kobiety, u których stwierdzono wadę ośrodkowego układu nerwowego u płodu w obecnej ciąży lub w poprzednich ciążach. Wskazaniem jest także urodzenie dziecka z chorobą metaboliczna, wystąpienie trisomii 21, wad chromosomowych u rodziców czy jakichkolwiek anomalii w poprzednich ciążach.
Więcej o badaniach prenatalnych dowiesz się na stronie http://www.gyncentrum.pl/badania-prenatalne