Licówki


Utrata zęba bądź poważne uszkodzenie tego wymaga wizyty u protetyka. Dzięki takiej wizycie można bez problemu uzupełnić braki w uzębieniu bądź naprawić wygląd ukruszonego zęba. Nowoczesne metody stosowane przez dentystów mogą dawać znakomite rezultaty i mogą być bardzo korzystne dla wszystkich osób. Wybieranie ich to zatem prawdziwy strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób. W dodatku zabiegi wykonywane według nowoczesnych metod powodują, że ingerencja dentysty nie jest kompletnie widoczna. Cały uśmiech wygląda na w pełni naturalny. Dlatego też warto zadbać o swój wygląd i poprawić wygląd swojego uzębienia co da naprawdę wiele poważnych korzyści i będzie bardzo opłacalne dla wszystkich osób.

Co to licówka zęba?

Licówki to nic innego jak cienkie płatki, które przykleja się do naturalnego zęba. Tym samym mogą one maskować niedoskonałości uzębienia. Zarówno jego przebarwienia jak i nieodpowiednie kształt zęba. Możliwe jest również w ten sposób ukrycie pewnych niedoskonałości zgryzu. W ten sposób również można bardzo wiele zyskać i być naprawdę szczęśliwym z takiego działania. Licówki to zatem bardzo szybki sposób na niedoskonałości uśmiechu. W ten sposób można znacznie poprawić wygląd tego i sprawić, że prezencja danej osoby będzie znacznie lepsza. Dzięki postawieniu na licówki bardzo często można również uniknąć noszenia aparatu ortodontycznego. Noszenie tego to bowiem dla wielu osób bardzo znaczne obniżenie wyglądu, a w dodatku aparat musi być noszony przez stosunkowo długi czas u każdego. Najlepiej jednak udać się do ortodonty i porozmawiać z nim na temat tego czy możliwe jest w danej sytuacji zastąpienia aparatu poprzez licówki.

Samo wstawienie licówek jest zabiegiem bezbolesnym. Nie trwa również przez długi czas co jest jego kolejną zaletą i korzyścią wynikającą ze stosowania takowego działania w swojej sytuacji. Przeciwskazaniami do założenia licówek mogą okazać się takie kwestie jak zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci czy też choroby dziąseł, przyzębia czy leczenie kanałowe.

Montowanie licówki polega na delikatnym oszlifowaniu powierzchni zęba i pobraniu odcisku protetycznego. Następnie na tej podstawie tworzona jest licówka, która idealnie będzie pasowała do uzębienia pacjenta. Przyklejana jest za pomocą odpowiedniego kleju. W niektórych przypadkach możliwe jest również uniknięcie szlifowania i wystarczy samo polerowanie zęba. Dokładne działanie określa jednak lekarz specjalista.

LicówkiJaki rodzaj licówki wybrać?

Licówki dostępne są w różnych wersjach i odmianach.

Licówki akrylowe wykorzystywane są do zabezpieczenia zęba przed wstawieniem „właściwej” licówki. Są on przede wszystkim grubsze, cięższe i mniej trwałe od licówki, która ma być docelowo zamocowana na zębach. Przy tym licówki tego typu nie kosztują dużo.

Licówki kompozytowe są bardzo wytrzymałe i odporne na urazy mechaniczne. Ich wadą jest jednak jednolity kolor i podatność na przebarwienia. Za sprawą tego nie wyglądają w pełni naturalnie. Mogą nieznacznie różnić się kolorem od naturalnych zębów u danej osoby.

Licówki ceramiczne są trwalsze od kompozytowych i droższe. Przy tym prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Wykonywane są z krzemionki, kaolinu, kwarcu i barwników.

Licówki porcelanowe to najbardziej popularne licówki, które stosowane są przez pacjentów. Posiadają one również bardzo dobre parametry, ponieważ są trwałe, odporne na przebarwienia oraz osadzanie się kamienia nazębnego. Do ich produkcji wykorzystywana jest przede wszystkim masa akrylowa, masa ceramiczna oraz inne materiały.

Licówki pełnoceramiczne składają się z kilku warstw. Tym samym przypominają swoją strukturą naturalne zęby.

Wsparcie słabego zęba

Korona jest sposobem na uzupełnienie pojedynczego zęba. Dzięki niej możliwe jest wzmocnienie tego i odbudowanie go. Korony wykonywane są z porcelany i posiadają metalową podbudowę, która jest niewidoczna. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zdobywają korony pełnoceramiczne, które wykonane są bez użycia metalu. Ich produkcja polega na oszlifowaniu zęba, pobraniu wycisku, a następnie skierowanie tego do laboratorium.

W ten sposób tworzona jest indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta korona. Gdy ta już jest gotowa to to następuje przymierzenie tej. Jeżeli czujesz się z nią komfortowo to jest ona na stałe przytwierdzana na ząb.

Główna różnica pomiędzy licówkami, a koroną polega zatem na tym, że licówka służy w głównej mierze dla względów estetycznych. Korona pozwala natomiast na dalsze korzystanie z zęba poprzez podbudowanie go.

Podsumowanie

Dbanie o swój wygląd wymaga zatem dbania również o uzębienie. Można na takowym bardzo wiele zyskać i uczynić takie działanie bardzo korzystnym dla wszystkich osób. Odpowiednie działanie to zatem gigantyczne korzyści i zadowolenie wynikające z takiego podejścia do sprawy, które może być naprawdę bardzo korzystne i opłacalne dla wszystkich osób. Jak najbardziej zatem warto na takowe postawić i czerpać z niego bardzo duże zadowolenie. Poprawienie swojej prezencji za pomocą dbania o zęby może być bowiem naprawdę bardzo proste i wygodne dla wszystkich osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here