Krem nawilżający jest podstawowym orężem w walce z suchą skórą twarzy. Odpowiednia pielęgnacja rozpoczyna się od trafnego wyboru kosmetyków, które zapewnią cerze zdrowy i promienny wygląd. Na wstępie, warto wspomnieć, iż skóra człowieka składa się w 75% z wody, dlatego tak istotny jest właściwy poziom nawodnienia organizmu. W związku z tym dbajmy o nawilżanie zarówno od wewnątrz – poprzez picie wody, a także od zewnątrz – wybierając preparat nawilżający dostosowany do naszych potrzeb.

Jaki krem nawilżający wybrać?

W pierwszej kolejności należy określić, jakie dodatkowe zadanie – obok nawilżania suchej skóry, ma nieść ze sobą nasz krem. Kondycja skóry twarzy zmienia się wraz z upływem lat, jednak jej codzienne nawilżanie to podstawa pielęgnacji bez względu na wiek. Osoby młode, które mają jeszcze przed sobą pojawienie się pierwszych zmarszczek, powinny sięgnąć o krem nawilżający o lekkiej konsystencji. Z kolei cera dojrzała potrzebuje intensywnego nawilżenia i regeneracji oraz działania hamującego proces starzenia.

Sucha bądź bardzo sucha skóra charakteryzuje się dużą wrażliwością i delikatnością, dlatego jest w większym stopniu narażona na działanie czynników zewnętrznych. Zarówno latem jak i zimą, powinna być właściwie zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych.

Garnier stworzył serię kosmetyków nawilżających Hydra Adapt, dedykowaną dla różnych typów skóry i celowaną w indywidualne potrzeby cery.

Jak nawilżyć suchą skórę twarzy – krok po kroku

  •    Oczyszczanie. Niezależnie od wieku, typu skóry czy pory roku podstawą pielęgnacji powinno być usuwanie makijażu i zanieczyszczeń. Sucha skóra twarzy, ze względu na swoją wrażliwość wymaga zastosowania delikatnych preparatów myjących, mleczek, toników bądź płynów micelarnych. Producenci kosmetyków idą z pomocą, proponując szeroki wybór preparatów myjących, które dodatkowo będą działać nawilżająco, jak na przykład Płyn Micelarny 3w1 do cery wrażliwej od Garniera.
  •    Aplikacja kremu nawilżającego optymalnie dobranego do potrzeb naszej skóry. Odpowiedni preparat nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy rano i wieczorem. Krem stosowany rano, powinien charakteryzować się lżejszą konsystencją, szczególnie jeśli jest bazą pod makijaż. Krem nawilżający na noc jest zwykle posiada większą wartość odżywczą, przez co cięższą konsystencję, która ma zapewnić odpowiednią regenerację suchej cery twarzy podczas snu.
  •    Zastosowanie podkładu nawilżającego. Sucha skóra nie lubi obciążenia, dlatego istotny jest wybór lekkiego podkładu, który nie dość, że zapewni efekt delikatnego makijażu, będzie niósł ze sobą pielęgnacyjne właściwości nawilżające. Doskonale sprawdzi się tutaj krem BB do cery wrażliwej, który dodatkowo zawiera filtr SPF chroniący przed działaniem promieniowania UV.
  •    SOS dla suchej skóry – maska kompres nawilżający niesie dobroczynne działanie w przypadku krytycznie odwodnionej skóry. Z taką mamy zwykle do czynienia po urlopie, kiedy to częściej przebywamy na świeżym powietrzu, a twarz narażona jest na działanie promieni słonecznych. Warto wspomnieć, iż wysuszanie skóry twarzy powoduje również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.
  •    Picie wody. Często zapominamy, o tym co oczywiste. W pogoni za nowinkami kosmetologicznymi lekceważymy to co dała nam natura. Czysta woda, spożywana w ilości około 2 l na dobę, zapewnia odpowiednie nawilżenie organizmu, pomoże w usuwaniu toksyn oraz umożliwi prawidłową pracę każdej komórki naszego ciała. Skóra nawilżona od wewnątrz jest bardziej napięta i promienieje blaskiem. Pamiętajmy, iż mocna kawa, herbata i alkohol silnie odwadniają organizm, dlatego w trosce o kondycję naszej skóry warto zrezygnować, lub w dużym stopniu ograniczyć wszelkie używki.

Podstawowe błędy w pielęgnacji suchej skóry

Sucha cera twarzy jest bardziej wymagająca ze względu na swoją wrażliwość na oddziaływanie czynników zewnętrznych, dlatego wymaga szczególnego traktowania.

Czynniki, które niekorzystnie wpływają na kondycję suchej skóry:

  1.     Niewłaściwa pielęgnacja. Osoby posiadające skórę suchą lub wrażliwą powinny sięgać po delikatne kosmetyki przeznaczone do tego typu cery. Podstawą jest tutaj dobry krem nawilżający.
  2.     Nadmierne korzystanie z sesji słonecznych bądź solarium. Skóra sucha jest dużo bardziej narażona na utratę wody niż skóra normalna czy mieszana.
  3.     Niewskazane są długie gorące kąpiele, które powodują utratę wilgoci i mogą wysuszać skórę.
  4.     Działanie skrajnych temperatur. Sucha skóra twarzy szybko reaguje na drastyczne zmiany temperatur stąd, musi być szczególnie chroniona zarówno w upalne lato, jak i mroźne zimy.

       5.     Suche powietrze niekorzystnie oddziałuje na suchą i wrażliwą cerę. W mieszkaniu warto zainstalować nawilżacze powietrza, a także w miarę możliwości unikać przegrzanych bądź klimatyzowanych pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here