laser
fot: pixabay.com

Blizny to wstydliwy problem niemal każdej kobiety. O ile mężczyznom w powszechnym mniemaniu dodają one uroku i męskości, tak w przypadku kobiet otoczenie jest mniej wyrozumiałe. Przejęłyśmy ten sposób myślenia, dlatego za wszelką cena próbujemy pozbyć się blizn, by znów poczuć się piękne. Na szczęście, teraz możemy zrobić to skutecznie.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/lasery-pikosekundowe-pozbadz-sie-blizn-juz-tej-jesieni/

Powszechny problem

Choć wszyscy skrzętnie ukrywamy blizny, jest to powszechny problem. Zapewne dlatego, że przyczyn ich powstania jest tak wiele. Mogą być to ślady po przebyte ospie czy też po trądziku z młodzieńczych czasów. Często powstają na skutek urazów – skaleczeń, oparzeń, a także po operacjach, w tym tak częstych cesarkach. I wreszcie w konsekwencji drastycznej zmiany wagi, w postaci tak znienawidzonych przez kobiety rozstępów. 

Bezpośrednia jej przyczyną jest uszkodzenie tkanki i choć z czasem zaczyna się ona regenerować, to jednak struktura włókien nie odtwarza się w identyczny sposób, stąd na skórze pojawiają się nierówności. 

Terapia laserami pikosekundowymi

Laseroterapia to obecnie najbardziej skuteczna metoda usuwania blizn. To sprawdzony zabieg, z powodzeniem stosowany w medycynie estetycznej od kilku lat. Nowością jest natomiast wykorzystanie nowego rodzaju laserów – tak zwanych laserów pikosekundowych. Dzięki nowoczesnej technologii skróciły one czas trwania impulsu wiązki o niemal tysiąc razy w porównaniu z wcześniej wykorzystywanymi laserami. Są więc jeszcze bardziej bezpieczne, nie dają żadnych skutków ubocznych. 

Terapia laserami pikosekundowymi jest bardzo skuteczna, juz po kilku tygodniach zauważymy jej skutki. Wiązki lasera stymulują włókna kolagenowe do regeneracji i przebudowy tkanki. Zaraz po zabiegu możemy zauważyć w danym miejscu nieznaczne przekrwienia, które znikają po kilku dniach. Na zabieg najlepiej zdecydować się jesienią, ponieważ po zabiegu powinnismy unikać słońca przez kilka tygodni.

Laseroterapia pozwala w szybkim czasie trwale usunąć blizny i cieszyć się pięknym wyglądem bez kompleksów. 

Przeczytaj też: https://www.zdrowie.info.pl/skutecznie-przejsc-zdrowe-odzywianie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here