łojotokowe zapalenie

Łojotokowe zapalenie skóry to nic innego jak nad czynne gruczoły łojowe. Bardzo często pojawiają się w okresie dojrzewania. Choroba ta nasila się pod wpływem stresu. Łojotokowe zapalenie skóry twarzy objawia się złuszczaniem naskórka. Jeśli skóra jest zbytnio tłusta, pojawiają się liczne zaczerwienienia oraz podrażnienia. Czasami łojotokowe zapalenie skóry możemy pomylić z łuszczycą zwykłą. Może ono występować tylko na twarzy. W przypadku łuszczycy, może ona występować na kolanach, łokciach, a nawet skórze głowy.

 

Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry twarzy?

 

Łojotokowe zapalenie skóry może zniknąć samo. Lecz podkreślmy, że nieleczone bywa bardzo groźne. Jeśli podejrzewamy, że mamy do czynienia z łojotokowym zapaleniem skóry, koniecznie musimy udać się do specjalisty. Lekarz musi postawić właściwą diagnozę. Następnie przepisze pacjentowi właściwe leki. Najpopularniejszy będzie tutaj krem, który zawiera substancje przeciwgrzybiczne. W kosmetykach powinny występować również substancje przeciwzapalne. Kuracja doustna równie często jest polecana. Wszystko zależy z jakiego rodzaju zapaleniem mamy do czynienia. Bardzo dużo osób cierpi za łojotokowe zapalenie skóry głowy. W tym przypadku będzie niezbędne używanie odpowiednich szamponów, najlepiej tych z apteki. Kosmetyki te wyróżniają się łagodnym działaniem. łojotokowe zapalenieSzampony te powinny zawierać składniki leczące. Najlepiej jeśli poprosimy tutaj o pomoc farmaceutę, a najlepiej lekarza prowadzącego. Indywidualny wybór może okazać się dużym błędem. Lekarz dermatolog jest odpowiedzialny za właściwą analizę, a następnie wprowadzenie właściwych preparatów. Warto leczyć wewnętrznie jak i zewnętrznie. Czasami kosmetyki nie są wystarczające.Niekiedy lekarz zaleca przyjmowanie tabletek, które mają pobudzić naskórek od środka.

 

Domowe leczenie czy specjalistyczne?

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście leczenie specjalistycznie u lekarza. Domowym leczeniem możemy zaszkodzić swojej skórze. Nie warto więc eksperymentować. Jeśli czegoś nie jesteśmy pewni, powinniśmy zasięgnąć porady właściwego specjalisty. Każdy przypadek jest inny, każda skóra inaczej reaguje na dane kosmetyki oraz leki. Nie warto ryzykować. Pamiętajmy, że skóra jest wizytówką każdego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here