Choroby i różnego rodzaju nieprawidłowości mogą dotyczyć także rzęs. Choć rzadko poświęcamy czas na pielęgnację tych maleńkich włosków, warto wiedzieć, jak radzić sobie w przypadku popularnych zaburzeń w ich wzroście.

Więcej wiemy na temat chorób skóry głowy, ponieważ mają one znaczący wpływ na kondycję naszych włosów. Leczymy łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie itp. W przypadku rzęs nieprawidłowości dotyczą najczęściej długości, grubości, liczby lub umiejscowienia włosków. Są mniej kłopotliwe i pojawiają się rzadziej.

Nieprawidłowości dotyczące rzęs możemy podzielić na:

wady rozwojowe rzęs, które są dziedziczone i mają charakter wrodzony,
nabyte nieprawidłowości, które pojawiają się np. wraz z wiekiem.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju problem z rzęsami mamy, najlepszym rozwiązaniem jest domowa kuracja wzmacniająca rzęsy. Dostępne na rynku odżywki do rzęs coraz częściej zawierają nie tylko składniki upiększające, ale również łagodzące podrażnienia, odbudowujące, nawilżające i stymulujące wzrost. W przypadku większości zaburzeń we wzroście rzęs liczy się przede wszystkim jakość i kompozycja składników, ponieważ to przekłada się na intensywność działania. Warto wybierać odżywki rozsądnie, kierując się opiniami konsumentów.

Najczęstsze choroby rzęs to:

– dwurzędowość rzęs, czyli wzrost dodatkowego rzędu włosków,
– zmierzwienie rzęs, czyli przerzedzanie i plątanie włosków,
– trichomegalia, czyli nadmierny i niekontrolowany wzrost rzęs,
– przemieszczanie rzęs, czyli wzrost włosków w różnych kierunkach,
– łysienie rzęs, czyli nadmierne wypadanie włosków,
– kompulsywne wyrywanie rzęs,
– wrodzony brak rzęs.

Czy odżywki do rzęs pomogą na każdy problem z rzęsami? Powinny, jeśli tylko stosowane są zgodnie z zaleceniami. Oczywiście nie w każdym przypadku uda się z ich pomocą całkowicie rozwiązać problem, ale warto wiedzieć, że w każdym przypadku stanowią świetne wsparcie w leczeniu. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa i ma ogromne znaczenie. Jeśli jednak nie wystarcza, można starać się minimalizować nieprawidłowości rzęs np. laseroterapią, elektrolizą, diatermią oraz podobnymi zabiegami leczniczymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here