Obrzęki i opuchlizny


Obrzęki na nogach, dłoniach czy twarzy to bardzo niepokojący sygnał tego, że z organizmem dzieją się niepokojące rzeczy. Nie należy zatem tych objawów bagatelizować. Konieczne jest w przypadku ich wystąpienia odpowiednie działanie, które przełoży się na zażegnanie problemów zdrowotnych. Udanie się do lekarza pozwala na przejście badań i zdiagnozowanie problemów ze zdrowiem. W ten sposób można zastosować odpowiednie leczenie i po krótkim czasie poczuć się zdecydowanie lepiej.

Obrzęki spowodowane alkoholem czy poważnymi problemami z nerkami?

Opuchlizna powstaje na skutek gromadzenia się płynów w tkankach. Niekiedy również przyczyniają się do jej powstania hormony, do których produkcji przyczynia się na przykład terapia hormonalna. W niektórych przypadkach obrzękom towarzyszy również krwawienie miesięczne. Do obrzęków może przyczyniać się także źle skomponowana dieta. Szczególnie dodawanie do potraw zbyt dużej ilości soli może źle wpływać na organizm i jego funkcjonowanie.

Jeżeli po przebudzeniu się rano pod oczami pojawiają się tak zwane „worki” to może być to sygnał kłopotów z nerkami. W takiej sytuacji udanie się do lekarza jest jak najbardziej wskazane dla wszystkich osób i może dać ono doskonałe rezultaty i wiele korzyści.

Powstawaniu opuchlizn bardzo mocno sprzyja również spożywanie alkoholu oraz siedzący tryb życia. Wielu osobom, które większość swojego dnia spędzają przed komputerem bądź telewizorem towarzyszą różnego rodzaju obrzęki nóg i łydek.

Problemy z tarczycą, leki czy detergenty?

Obrzęki policzków i powiek wymagają konsultacji u endokrynologa. Są one bowiem symptomem nadczynności tarczycy. Niekiedy jednak takie obrzęki są również związane ze schorzeniami serca. Nagromadzona w organizmie woda, powoduje wzrost ciśnienia i tym samym problemów z krążeniem.

Przy przyjmowaniu leków przeciwzapalnych lub hormonalnych również mogą wystąpić obrzęki. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem w celu upewnienia się czy dane środki mogą takowe powodować.

W niektórych przypadkach obrzęki wokół oczu są związane ze stosowaniem detergentów. Jeżeli w przypadku korzystania z danego płynu do naczyń czy proszku do prania pojawia się opuchlizna, to prawdopodobnie jest ona spowodowana właśnie przez stosowanie tych substancji. Ta przy tym bardzo często nie świadczy o alergii na dany składnik. Jeżeli taka sytuacja występuje to wystarczy po prostu zmienić detergenty stosowane w domu. Na opuchliznę warto natomiast położyć zimne okłady, które zmniejszą obrzęk i przyniosą ulgę.

Niekiedy również organizm ma problem z pozbyciem się wody z niego. Spowodowane jest to zaburzeniem funkcji samooczyszczania. Dlatego też warto w nocy obniżyć temperaturę, w której się śpi.

Obrzęki występujące w okolicy kolan czy łokci to najczęściej schorzenia reumatyczne i zwyrodnienia. W przypadku takich problemów mogą pojawić się również opuchlizny w okolicach stawu skokowego oraz śródstopia.

Obrzęki i opuchliznyZmiana diety i dbanie o ruch

W przypadku obrzęków bardzo istotna jest zmiana sposobu żywienia oraz odpowiednia ilość ruchu. Najlepiej w przypadku opuchlizn skonsultować się z lekarzem. Ten doradzi odpowiednie działanie i wskaże przyczynę występowania tych. W niektórych przypadkach z opuchliznami można walczyć zupełnie samodzielnie właśnie za sprawą zmiany diety i wprowadzenia do życia ruchu. Szczególnie dobrze sprawdzają się posiłki bogate w białko i potas. Warto również postawić na potrawy z chudych mięs, zielonych warzyw i twarogu. Warto również ograniczyć spożywanie coli, a pić głównie wodę niegazowaną. Zrezygnowanie ze słonych przekąsek również bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i jest bardzo korzystne dla wszystkich osób.

Codzienne spożywanie owoców dostarczy do organizmu niezbędny potas. Nie można również zapomnieć o codziennym ruchu. Aktywność fizyczna pobudza przepływ krwi i wspomaga prace układu krążenia. Jeżeli mimo zastosowania się do powyższych porad, obrzęki nie ustąpią to warto wspomóc się preparatami z aptek. Dzięki nim możliwe będzie przyspieszenie ich znikania, a przy tym preparaty przyniosą upragnioną ulgę.

Walka z obrzękami

Łatwo zatem zauważyć, że walka z obrzękami wymaga odpowiedniego działania i potrafi za sprawą tego dawać doskonałe rezultaty. Można dzięki niej bardzo wiele zyskać i być szczęśliwym z takiego podejścia do sprawy i postawienia na najbardziej odpowiednie produkty dla siebie. Nie obejdzie się jednak bez wizyty u lekarza. Ta jest niezbędna dla wystawienia odpowiedniej diagnozy. Dzięki niej można zastosować najbardziej efektywne działanie, które pozwoli na bardzo szybkie zażegnanie problemów skórnych.

Podsumowanie

Walka z obrzękami jest zatem jak najbardziej możliwa dla wszystkich osób. Może ona przy tym dać znakomite rezultaty i pozwoli na zażegnanie tego typu problemów. Przy tym dzięki pojawieniu się obrzęków można odkryć wiele groźniejszych chorób, które dzięki wczesnemu wykryciu będą możliwe do wyleczenia. Odpowiednie działanie daje zatem doskonałe rezultaty i jest bardzo przyjemne dla wszystkich osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here