Olej z wiesiołka

Kobiety już od wieku dziewczęcego zmagają się z różnego rodzaju bólami. W zasadzie każdy etap rozwoju kobiecego ciała niesie za sobą ból o różnym rodzaju oraz nasileniu. Rozpoczynając od pierwszej miesiączki, poprzez urodzenie dzieci, menopauzę. Do tego dochodzą dolegliwości związane z innymi chorobami ogólnonarządowymi i dermatologicznymi. Jednak na wiele z tych problemów można zaradzić właściwym odżywianiem. Bez względu na wiek kobiety zaleca się stosowanie oleju z wiesiołka.

Olej z wiesiołka a bóle menstruacyjne

Wielu kobietom podczas comiesięcznej menstruacji towarzyszą większe lub mniejsze bóle menstruacyjne. Przyjmowanie dużej ilości środków przeciwbólowych, w danym momencie przynosi ulgę, ale w dłuższym okresie bardzo negatywnie wpływa na żołądek. Dlatego warto wprowadzić do diety olej z wiesiołka. Regularne jego przyjmowanie łagodzi ból w podbrzuszu oraz zmniejsza bolesne napięcie piersi.

Skuteczność oleju wiesiołka wynika z zawartego w nim kwasu gamma-linolenowego (GLA). Kwas ten nie powstaje samodzielnie w naszym organizmie i musi być suplementowany. Udowodniono, że bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na kobiecy układ hormonalny, ale oddziałuje również na nastrój i samopoczucie.

Menopauza a olej z wiesiołka

Dojrzałe kobiety borykają się natomiast z objawami menopauzy. Systematyczne przyjmowanie oleju z wiesiołka pozwala pozbyć się niechcianych dolegliwości. To remedium na zwiększoną potliwość oraz uderzenia gorąca.

Kwas GLA obniża także prawdopodobieństwo zachorowania na częste w tym wieku choroby układu rozrodczego oraz raka piersi. Obecność kwasu w organizmie jest szczególnie cenna w przypadku nawracających torbieli w piersiach.

Olej z wiesiołka na problemy skórne

Wszyscy wiemy, jak ważny w kobiecym życiu jest wygląd. Zadbane włosy i skóra to nasza najlepsza wizytówka. W tej kwestii olej z wiesiołka tłoczony na zimno również ma wiele do zaoferowania.

Zbawienny wpływ na skórę mają zawarte w oleju witamina A, cynk, selen, magnez i wapń. Olej działa na skórę nawilżająco (bez względu czy jest sucha, czy tłusta), zmiękczająco i odżywczo. Poza tym wspomaga pozbycie się trądziku i regeneruje uszkodzone komórki.

Olej z wiesiołka to również dobry przyjaciel włosów oraz paznokci. Może być stosowany jako odżywka do włosów oraz odżywka na skórki wokół paznokci.

Inne zastosowania oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno posiada dużą ilość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. W związku z tym jego spożywanie może uchronić nas przed chorobami jelitowymi, sercowo-krwionośnymi, miażdżycą, cukrzycą.

Spożywanie oleju z wiesiołka przynosi również pozytywne efekty w leczeniu stanów zapalnych. Niewiele osób ma świadomość dobroczynnego wpływu oleju wiesiołka na nasz układ nerwowy i leczenie stanów depresyjnych.

W jaki sposób przyjmować olej z wiesiołka?

Przyjmowanie oleju wiesiołka jest bardzo proste. Wystarczy 1 lub 2 łyżeczki oleju dziennie. Można go spożyć bezpośrednio z łyżeczki lub dodawać do jogurtu, owsianki, surówek lub świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych. Istotne jednak aby przyjmować go na zimno. Obróbka cieplna bardzo negatywnie wpływa na jego właściwości lecznicze.

W przypadku olejów tłoczonych na zimno bardzo istotne jest źródło ich pochodzenia. Producent powinien zagwarantować polskie pochodzenie ziarna oraz tłoczenie oleju na bieżąco. Sprawdzonym dostawcą olejów tłoczonych na zimno jest olejarnia Oleoteka. Oprócz oleju z wiesiołka na życzenie klienta przygotowuje również olej z czarnuszki, konopi, lniany i rydzowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here