Medycyna ortomolekularna to forma medycyny alternatywnej. Skupia się na wspieraniu zdrowia oraz usprawnianiu procesów leczenia poprzez korygowanie niedoborów lub braku równowagi w stężeniu substancji, które naturalnie występują w ludzkim organizmie. Obecnie dziedzina ta stanowi idealne uzupełnienie leczenia tradycyjnego. Pionierem oraz liderem na europejskim rynku medycyny ortomolekularnej jest firma Orthomol, zajmująca się produkcją starannie opracowanych suplementów diety oraz spożywczych środków dietetycznych o zastosowaniu medycznym.

Medycyna ortomolekularna

Szczególny nacisk w medycynie ortomolekularnej położony jest na dostarczanie do organizmu takich składników, których obecność jest dla niego wskazana lub praktycznie niezbędna. Należą do nich przede wszystkim witaminy, składniki mineralne oraz pierwiastki, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy oraz aminocukry. Dotyczy to również związków pochodzenia roślinnego, enzymów proteolitycznych oraz probiotyków i prebiotyków. Wielu z tych substancji ludzki organizm nie jest w stanie samoistnie syntetyzować, natomiast niektóre stany fizjologiczne lub chorobowe wiążą się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na określone składniki czynne. Regularne stosowanie terapii ortomolekularnej przy pomocy produktów Orthomol jest najlepszym sposobem na dostarczenie do organizmu niezbędnych elementów, a tym samym przywrócenie mu naturalnej równowagi.

Produkty medycyny ortomolekularnej Orthomol

Jednym z najbardziej interesujących produktów firmy jest Orthomol Aurinor, przeznaczony przede wszystkim dla osób pragnących zadbać o własny metabolizm energetyczny. Dostępny w formie kapsułek oraz granulatu preparat pozwala na usprawnienie wielu procesów, w których magazynowana jest energia w formie niezbędnego do życia adenozynotrifosforanu. W ofercie znajduje się również Orthomol Veg One, opracowany z myślą o weganach i wegetarianach. Produkt ten posiada certyfikat Europejskiej Unii Wegetariańskiej, świadczący o braku wykorzystania substancji pochodzenia zwierzęcego na każdym z etapów produkcyjnych. Interesującym produktem jest także Orthomol junior Omega plus, który wspiera funkcje poznawcze oraz rozwój dzieci od czwartego roku życia. Wszystkie produkty Orthomol można nabyć w aptece internetowej Apo-discounter.pl, link do kategorii Orthomol: https://www.apo-discounter.pl/najlepsze-marki-orthomol-c-963_1050.html

Substancje odżywcze w produktach Orthomol

Osoby znajdujące się w określonych stanach fizjologicznych oraz chorobowych mogą wymagać odmiennych środków dietetycznych o przeznaczeniu medycznym. Zarówno składniki, jak i ich stężenia dobierane są w oparciu o rzetelną wiedzę specjalistów w dziedzinie medycyny oraz żywienia. Produkty Orthomol zawierają składniki dobrane w taki sposób, aby możliwe było jak najlepsze zaspokojenie indywidualnych potrzeb pacjenta na wymagane w konkretnym stanie substancje odżywcze. Należą do nich zarówno nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, koenzym Q10 czy L-karnityna, jak i wyciągi roślinne, np. pochodzące z cytrusów bioflawonoidy. Firma Orthomol posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w ich produkcji, a poszczególne preparaty dedykowane są zróżnicowanym grupom pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here