Ortopeda dziecięcy - kiedy dziecko potrzebuje pomocy specjalisty?

Zaniedbanie naszego zdrowia w młodym czy całkiem dziecięcym wieku, może mieć tragiczne skutki w dalszych etapach naszego życia. Jednymi z najbardziej przykrych dolegliwości są te, które wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania szkieletu. Pierwotnie symptomy mogą się wydawać małe – takie lekkie bóle głowy, ale z czasem mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które znacznie trudniej leczyć gdy jesteś już dorosły.

Wizyty u lekarza ortopedy

Wizyta w poradni ortopedycznej i konsultacja z dziecięcym lekarzem ortopedą w młodym wieku, pomoże wykryć wczesne objawy choroby, które są o wiele łatwiej wyleczyć u dziecka, gdy kości są bardziej podatne na zmiany. Dziecięcy ortopeda jest lekarzem, który oprócz obszernej fachowej wiedzy o układzie ruchu, potrafi także znaleźć odpowiednie podejście do nawet najmłodszych pacjentów, dlatego rodzice nie muszą się martwić o strach dziecka, który może się pojawić po wizycie w takim młodym wieku. Lekarz dla dzieci przeprowadza wizyty w komfortowy dla dziecka i jego rodziców sposób. Także, warto pamiętać, że poradnia ortopedyczna dla dzieci jest otwarta dla dzieci w każdym wieku, od maluchów do nastolatków, gdy mogą się pojawiać problemy z posturą.

Poradnia ortopedyczna dla dzieci

Wybór lekarza dla dziecka jest ważną decyzją dla każdego rodzica, a tym bardziej jeśli chodzi o takiego lekarza jak ortopeda dziecięcy. Warszawa jest jednym z największych miast Polski i wybór lekarzy w tym mieście również jest niewiarygodnie duży, ale warto skupić swoją uwagę na placówkach, które oferują najwięcej komfortu dla swoich pacjentów. W Carolina Medical Center nie czekasz w długich i męczących kolejkach, a profesjonalny zespół z wieloletnim doświadczeniem w dziecięcej ortopedii wraz z wysoko zaawansowanym technologicznie sprzętem szybko zdiagnozuje chorobę, wykona wszelkie niezbędne badania i wyleczy dolegliwości Twojego dziecka. Również w danej placówce specjaliści mają do zaoferowania szereg zabiegów zapobiegających pojawieniu się problemów z układem ruchu u dziecka w przyszłości.

Pierwsza wizyta u lekarza ortopedy

Podczas pierwszej, zapoznawczej wizyty u ortopedy jest potrzebna dokumentacja medyczna dziecka, historia wcześniejszych chorób i dolegliwości. W nawiązaniu do pierwszej konsultacji lekarz skieruje młodego pacjenta na niezbędne badania dla ustalenia przyczyny problemu i źródła dolegliwości. W przypadku, gdy pacjentem jest dziecko, rodzice mogą śledzić przebieg badań, żeby pacjent się czuł bardziej komfortowo, a jego rodzice spokojniej. Po przeprowadzeniu badań lekarz decyduje o toku leczenia i niezbędnych zabiegach.

Ostry dyżur ortopedyczny

Dzieci i nastolatkowie są najbardziej narażonymi na rany grupami wiekowymi, dlatego w Carolina Medical Center funkcjonuje całodobowy ostry dyżur ortopedyczny w Warszawie. Przez całą dobę są tu dostępni specjaliści najwyższej kwalifikacji, którzy służą pomocą przy wszelkiego rodzaju urazach ortopedycznych, nie tylko dla dzieci i nastolatków, a także dla dorosłych. Warto pamiętać, że szybka reakcja na uraz jest kluczem do szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia.

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony CMC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here