Ta choroba nie tylko staje się przyczyną bólu, ale i nasilających się problemów z poruszaniem oraz samodzielnym wykonywaniem codziennych czynności. Cierpi też psychika, gdyż pacjent walczący z tą chorobą doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim problemem może się w jego przypadku okazać drobna z pozoru kontuzja. Osłabione i bardziej podatne na złamania kości wymagają przecież szczególnej ochrony, a każdy upadek może okazać się przyczyną poważnych problemów. Osteoporoza to poważny problem i groźna choroba, której z pewnością nie można lekceważyć. W jaki sposób można się przed nią chronić? Co każdy z nas może zrobić, by zminimalizować ryzyko pojawienia się tej przypadłości?

Osteoporoza to choroba, zagraża przede wszystkim kobietom po menopauzie. W ich przypadku głównymi sprawcami problemów ze zdrowiem mogą się okazać hormony i zaburzenia związane z ich funkcjonowaniem. Wiek i płeć nie są jednak jedynymi czynnikami, które mają wpływ na stan naszych kości. Pamiętajmy, że i codzienna dieta, i styl naszego życia mają istotny wpływ na to, czy nasze kości będą zdrowe i mocne, czy też ulegną z czasem wielkiemu osłabieniu.

Odwiedź portal o zdrowiu i urodzie www.morzeurody.pl

Na czym powinna się zatem opierać profilaktyka w przypadku tak podstępnej choroby, jaką jest osteoporoza? Ważna jest dieta, w której powinny się pojawiać wszystkie tak cenne dla zdrowia składniki odżywcze, przy czym szczególnie istotną rolę odgrywa tu wapń oraz witamina D. Systematyczna aktywność fizyczna to kolejna zasada, na jakiej opiera się profilaktyka w przypadku osteoporozy. Ruch na świeżym powietrzu pozwala przecież dbać o ogólny stan swego zdrowia, a jednocześnie – skutecznie wspiera nasze kości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here