pamiętnik dziecięcy - jaki wybrać?

Pamiętniki są powiernikami dziecięcych tajemnic i sekretów. Każdy z nas, nawet dziecko może mieć jakieś rozterki i sekrety, które chce ukryć przed otaczającym światem. Właśnie w pamiętniku, można zapisywać swoje małe i większe tajemnice. Nieważne czy to będzie niespełniona miłość, szkolna przygoda, czy wspomnienie z podróży, jeżeli jest to zapisane w pamiętniku jest to znakomita pamiątką z dzieciństwa, którą można odczytać w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru pamiętnika dla dziecka?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego pamiętnika dla dziecka, należy poszukać takiego który swoim wyglądem nawiązuje do ulubionych postaci bajkowych lub telewizyjnych dziecka. Wybierając taki właśnie pamiętnik, możemy być pewni, że będzie on bardzo atrakcyjny dla dziecka.

Oprócz ciekawego designu, istotny jest również rodzaj zamknięcia danego pamiętnika. Na rynku dostępne są pamiętniki, które są otwierane na kłódkę oraz takie, które są zamykane na kod lub hasło. Wersja z hasłem jest najnowocześniejsza. Jak to działa? Dziecko nagrywa swoje tajemnicze hasło, a potem wystarczy je wypowiedzieć, żeby pamiętnik się otworzył. Obecne wersje pamiętnika mogą również służyć dziecku jako kalendarz. W kalendarzu dziecko może zapisywać swoje plany i obowiązki na dany dzień.

Pamiętniki dla dzieci

Pamiętnik dla dziewczynki

Jeżeli chodzi o wybór pamiętników dziewczęcych, jest dużo większy niż chłopięcych. Pamiętniki dla dziewczynek możemy wybierać spośród kolorowych wersji z okładkami, które przedstawiają różne ciekawe, bajkowe, filmowe postacie. To są najbardziej klasyczne wersje.

Oprócz powyżej opisanych pamiętników, dostępne są również wyjątkowe, nowoczesne pamiętniki, które są otwierane na hasło. Pamiętnik otworzy się dopiero po wypowiedzianym haśle, które wcześniej było zapisane i ustalone. To co jest niesamowite w tej wersji pamiętnika to to, że można nagranie głosu intruza.

W takim pamiętniku można zapisywać swoje historie za pomocą magicznego pisaka. Wtedy takiej tajemnicze zapiski można czytać wyłącznie pod światłem ultrafioletowej. Skąd je wziąć? Zazwyczaj w zestawie dołączona jest specjalna lampki, która wytwarza właśnie takie światło.

Czy chłopcy również piszą pamiętniki?

Zazwyczaj pisanie pamiętnika jest bardziej kojarzone z dziewczynkami. Jeżeli chcemy kupić pamiętnik dla chłopca, może to być trudne zadanie, ponieważ większość okładek nawiązuje do bajkowych dziewczęcych postaci.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/ksiazeczki-edukacyjne-dla-dzieci-czym-sie-wyrozniaja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here