Podstawowe akcesoria każdej włosomaniaczki

Każda z nas pragnie posiadać dobrze dobraną fryzurę, którą będzie w stanie wymodelować sama bez żadnego problemu i godzin spędzonych przed lustrem. W tym właśnie przydatne okażą się podstawowe akcesoria, których funkcje pokrótce opiszemy w poniższym artykule. 

Akcesoria modelujące temperaturą

Każda z nas będąc pod koniec wizyty u fryzjera, czeka na modelowanie włosów na okrągłej szczotce. W domu jest to nieco utrudnione, jednak możemy zaopatrzyć się w okrągłą suszarkę, która ułatwi nam samodzielne podniesienie włosów u nasady. Taki zabieg nie tylko zwiększa objętość kosmyków, ale także przy okazji prostuje. Bardzo ważnym urządzeniem do stylizacji jest także sama suszarka, najlepiej z funkcją chłodnego powietrza. Podczas samego, powolnego suszenia możemy dowolnie gnieść i formować nasze włosy, by nadać im odpowiedni kształt. 

Niezastąpione są także wszelkiego rodzaju prostownice – okrągłe i z kantami. Stylizacja nimi jest nieco bardziej skomplikowana niż lokówkami, jednak przed przystąpieniem do robienia nimi fal, możemy sprawdzić tutoriale wideo. Falownice ze wszystkich wyżej wymienionych urządzeń są jednymi z najbardziej komfortowych i najprostszych w obsłudze – dają one przepiękne, drobne fale, jednak przy okazji znacznie zwiększają objętość włosów. Wiele akcesoriów do stylizacji temperaturą wraz z opisami ich przeznaczenia znajdziecie m.in. na stronie https://profryzjer.pl, czyli profesjonalnej hurtowni fryzjerskiej. 

Ozdoby do włosów nadające im elegancji

Obecnie bardzo modne są wszelkiego rodzaju widoczne, duże ozdoby do włosów, które nawiązują do lat 90. a także do tych bardziej eleganckich, lat 20. Są to przede wszystkim piękne, błyszczące spinki z perełkami, które umieszcza się przy boku twarzy. Jest to obecnie jedna z najgorętszych fryzur – jej bok jest gładko zaczesany, podczas gdy reszta włosów może być swobodnie puszczona. 

Jeszcze do niedawna modnymi były wszelkiego rodzaju spinki zbierające kosmyki do tyłu, by stworzyć lekką, romantyczną fryzurę. W poprzednim sezonie głównym trendem w ozdobach do włosów były wianki – obecnie są one popularne jedynie w festiwalowych stylizacjach bądź jako atrybut na wieczorze panieńskim. Niezmiennie bardzo dobrym i gustownym pomysłem na ozdobienie rozpuszczonych włosów jest bogato zdobiona opaska.      

Podstawowe produkty do stylizacji i pielęgnacji 

Aby móc pozwolić sobie na odpowiednią stylizację włosów, należy najpierw zadbać o kondycję włosa – dlatego im bardziej uchronimy je przed temperaturą, tym lepiej. Warto zatem unikać suszenia, a przed przystąpieniem do stylizacji temperaturą, należy zastosować na kosmyki spray termoochronny. Lakier utrwalający też powinien mieć odpowiedni skład, by jak najmniej wpływać na strukturę włosa. Samego wygładzenia kosmyków możemy dokonać za pomocą produktów pielęgnacyjnych, np. zawierających keratynę, czy tej specjalistyczne olejki. 

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji kosmyki same będą się układać, przy okazji zyskując na objętości, gładkości i blasku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here