dieta grzybica

Grzybica, może nam się kojarzyć z grzybicą przewodu pokarmowego. Wszystko za sprawą drożdży z rodziny Candida.Podczas gdy drobnoustroje atakują jelita. Osoby chore na grzybicę borykają się z problemami, takimi jak: biegunka, uczucie pełności, nadmierny apetyt. Jaka więc jest prawidłowa dieta dla ludzi chorych na grzybicę? Musimy ograniczyć, a najlepiej wykluczyć cukier. Tak więc dieta bez cukrowa, to najlepsze co możemy zrobić. Pamiętajmy, że cukier znajduje się także w słodyczach, ciastkach, napojach, a nawet sokach. Dieta antygrzybiczna ogranicza produkty z mąki białek, pieczywo oraz makarony. Dlatego biały ryż powinniśmy zastępować kaszami.

Dieta antygrzybiczna, co jeszcze powinniśmy wyeliminować?

dieta grzybicaWarto wybierać produkty pełnoziarniste. Powinniśmy także zrezygnować z ziemniaków, buraków oraz groszku. Należy ograniczyć jedzenie wieprzowiny. Nie powinniśmy spożywać mięsa przetworzonego.

Co powinniśmy jeść przy grzybicy przewodu pokarmowego?

Wskazane są jogurty, kefiry, kurczak oraz jajka. Polecane są także orzechy, migdały, pestki słonecznika. Dietę możemy wzbogacić o kaszę jaglaną oraz komosę ryżową. Zamiast cukru warto wybrać stewię czy ksylitol. W każdym przypadku należy się skonsultować z lekarzem. Czosnek to naturalny antybiotyk, a więc ostre ząbki czosnku potrafią być silnym antybiotykiem na grzybicę. Możemy wybrać zarówno ten świeży, jak i sproszkowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here