Prywatna opieka medyczna

Polski system opieki medycznej bazuje na publicznej ochronie zdrowia. Zespól osób i instytucji ma za zadanie zapewnienie, zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, opieki zdrowotnej ludności Polski. System opieki zdrowotnej działa w oparciu o model ubezpieczeniowy. Obywatele mają zapewniony ustawowo, równy dostęp do świadczeń zdrowotnych niezależnie od sytuacji materialnej. System oparty o ubezpieczenia zdrowotne działa lepiej lub gorzej w prawie wszystkich państwach. W naszym kraju świadczenia zdrowotne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia z naszych składek ubezpieczeniowych. Wydolność tego systemu jest nie najlepsza a oczekiwanie na bezpłatne świadczenie często jest zbyt długie. Wielu pacjentów szuka pomocy w Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej dysponujących wykwalifikowaną kadrą, nowoczesnym sprzętem i krótkimi terminami.

Prywatna opieka medyczna jak to działa?

Społeczeństwo nasze starzeje się, wzrasta długość życia, rośnie liczba Polaków z problemami zdrowotnymi, wzrasta też ilość chorób cywilizacyjnych związanych ze zmianą trybu życia. Państwowa służba zdrowia jest niedofinansowana i nie jest w stanie zapewnić wystarczającej liczby świadczeń medycznych. Rynek nie znosi próżni. Jak we wszystkich innych krajach, taki w Polsce powstały korzystając z tradycji prywatnych praktyk lekarskich, placówki świadczące kompleksowe usługi medyczne. Powstała nowa forma świadczenia usług medycznych oparta o prywatny kapitał. Placówki te są bardziej wydaje organizacyjnie, zatrudniają najlepszy personel medyczny, wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i oferują różnorodność świadczonych usług zdrowotnych. Co najważniejsze terminy oczekiwania na konsultacje u specjalisty są zdecydowanie krótsze niż w placówkach NFZ.

Jakie wsparcie oferuje prywatna opieka medyczna?

Prywatny rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest znaczącym odciążeniem dla przeciążonego systemu publicznego i przejmuje na siebie część ryzyka związanego z ubezpieczeniem. Ze względu na wygodny dostęp do usług specjalistycznych i krótkie terminy oczekiwania na wizytę korzysta z niego coraz więcej Polaków a roczne przyrosty indywidualnie ubezpieczonych są znaczące. Ceny miesięcznych pakietów usług medycznych zależą od wielu czynników i zakresu ubezpieczenia, wieku pacjenta itd. Prywatne pakiety ubezpieczeniowe zapewniają opiekę medyczna na terenie całego kraju. Renomowane centra medyczne jak na przykład Scanmed S.A. oferują pacjentom pakiety zawierające dostęp do określonej liczby wybranych konsultacji specjalistycznych w okresie 6 miesięcy lub w ciągu roku. Pakiet obowiązuje w wybranym centrum medycznym i dodatkowo powiązane z nim są rabaty na badania laboratoryjne. Oferta jest dostępna też w formie karty podarunkowej.

Jakie centrum medyczne wybrać?

W wyborze pakietu prywatnych usług medycznych należy kierować się ilością i dostępnością oferowanych świadczeń, czasem oczekiwania na konsultacje, kwalifikacjami zatrudnionego personelu medycznego, wyposażeniem placówki w nowoczesny sprzęt medyczny, rodzajem i ceną oferowanych pakietów usług. Renomowane placówki (np. z Grupy Scanmed ) w wielu miastach kraju z pewnością spełnią wszystkie wyżej wymienione wymagania i pozwolą lepiej zadbać o własne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here