Bezdech senny to okresowe, nieświadome zatrzymanie oddechu podczas snu. Przypadłość ta może prowadzić do niedokrwienia serca u osób, u których nie stwierdzono żadnych przypadłości. Jak więc radzić sobie z bezdechem sennym? Firma ResMed wyprodukowała specjalne aparaty CPAP, które pomogą ci zachować bezpieczny sen. 

maski nosowe ResMed

Innowacje aparatów CPAP

Aparaty tej firmy wykorzystują powszechnie najlepszą innowację dostępną na rynku w leczeniu bezdechu sennego. Gdy zakładamy maskę zaczyna ona wytwarzać dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych w stałych odstępach czasowych. 

Zalety używania aparatów CPAP

Przede wszystkim, aby aparaty prawidłowo działały musimy zadbać o odpowiedni dobór maski, pomoże nam w tym odpowiednia diagnoza schorzenia wystawiona przez lekarza. Dzięki użytkowaniu aparatów CPAP mamy możliwość przywrócenia drożności górnych dróg oddechowych poprzez ich pneumatyczne usztywnienie. Ich stosowanie podnosi komfort życia pacjenta oraz zapewnia spokojny sen. 

Koszt zakupu aparatu CPAP

Zakup takiej maski to w wielu przypadkach inwestycja na wiele lat, dlatego też polecamy wybór sprawdzonego producenta. Niesamowitym udogodnieniem jest fakt, iż aparaty CPAP są w 90% kwoty 2100 zł refundowane przez NFZ dla chorych, którzy są ubezpieczeni. 

AirSense ™ 10 Elite

Aparat do leczenia bezdechu, który wbudowany ma zintegrowany nawilżacz i moduł łączności bezprzewodowej, dzięki czemu posiada pełne funkcje diagnostyczne oraz umożliwia kontrolę leczenia. 

Aparat ten ma możliwość wyświetlania pomiarów leczenia na ekranie, przesyłanie ich bezprzewodowo lub też pobrania na komputer dzięki karcie SD. 

Dzięki podgrzewanej rurce wyeliminowane jest ryzyko skraplania się wody oraz wycieków do maski. Aparat AirSense 10 Elite posiada również funkcję obniżania ciśnienia, co sprawia, że pacjent może oddychać komfortowo i naturalnie. 

AirSense ™ AutoSet

Ten aparat posiada wbudowany moduł łączności bezprzewodowej oraz zintegrowany nawilżacz, co jest wielkim udogodnieniem. Dzięki wbudowanemu systemowi, pacjent ma większy komfort, ponieważ zapewnia to płynną i łagodną regulację ciśnienia. 

Aparat ten posiada wbudowany czujnik, dzięki któremu temperatura powietrza dostosowywana jest do warunków w pomieszczeniu oraz do przepływu powietrza w drogach oddechowych pacjenta.  

Urządzenie to posiada silnik o niskiej bezwładności oraz niskiej prędkości obrotowej, co sprawia, że jest ono ciche, a co więcej zapewnia stabilność ciśnienia i lepszą synchronizację pomiędzy pacjentem a maską. 

AirSense ™ 10 AutoSet for her 

Jest to aparat dostosowany do potrzeb kobiet cierpiących na bezdech senny. Kobiety cierpiące na to schorzenie zwykle zasypiają dłużej oraz mają bardziej ograniczony dostęp powietrza niż mężczyźni. AirSense 10 AutoSet for her to jedyny dostępny na rynku, zatwierdzony przez specjalistów, dostosowany do kobiecych potrzeb.

Pojemnik nawilżacza jest bardzo łatwy w obsłudze i czyszczeniu, urządzenie to posiada również przeźroczysty pojemnik na wodę, dzięki czemu z łatwością możemy sprawdzić jej poziom. 

AirCurve ™ 10 ASV 

Jest to najprawdopodobniej lepiej przetestowany klinicznie aparat, który leczy szeroki zakres zaburzeń oddechowych. Stosuje się go do leczenia bezdechu obturacyjnego, centralnego, a także mieszanego. Aparat ten wyposażony jest w system zapewniający stabilność wentylacji oraz górnych dróg oddechowych osoby chorującej, a co więcej dostosowuje się do potrzeb każdego pacjenta.

Technologia ASV pozwala na optymalizowanie wentylacji pacjenta w każdej minucie używania aparatu. To bardzo inteligentna metoda, która z każdą minutą uczy się oddechu pacjenta i pozwala na dostosowanie odpowiedniej terapii do rodzaju schorzenia. 

Podsumowanie

Aparaty ResMed posiadają wiele innowacyjnych programów, dzięki czemu w czasie ich stosowania możemy poczuć się bezpiecznie. W trakcie ich używania osoby cierpiące na bezdech senny będą mogły spać spokojnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here