Nagła utrata włosów to bardzo negatywne przeżycia dla każdego, kto kiedykolwiek tego doświadczył. W naszej kulturze włosy są bowiem atrybutem urody, ważnym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Łysienie to zatem duży problem, z którego skutkami po prostu trudno się pogodzić. Na szczęście w dzisiejszych czasach godzić się nie trzeba, bo istnieje coś takiego jak przeszczep włosów nowatorską metodą fue artas.

Przeszczep włosów i metoda fue artas

Rozwój techniki ma niebagatelny wpływ również na rozwój medycyny. Powstaje coraz więcej nowoczesnych robotów medycznych, dzięki którym można prowadzić różnego rodzaju zabiegi, a nawet skomplikowane operacje. To wszystko posuwa medycynę do przodu, ale wpływa też na to, że przeciętny pacjent dużo szybciej dochodzi do siebie po różnego rodzaju zabiegach. W ten właśnie sposób nowoczesna technika wkroczyła również na arenę przeszczepu włosów. Metoda fue artas jest obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbardziej nowoczesnych, dających bardzo dobre rezultaty. To właśnie ten sposób przeszczepu włosów jest najbardziej rekomendowany.

Pierwsze spotkanie z trychologiem

Aby dowiedzieć się, czy przeszczep fue artas jest zasadny w przypadku konkretnego pacjenta, trzeba umówić się na pierwszą konsultację ze specjalistą czyli trychologiem. To właśnie trycholog, zbierając bardzo dokładny wywiad, w którym ustali jaka jest geneza łysienia, odpowie na pytanie, czy przeszczep włosów będzie efektywny. Etyka jest najważniejsza i nigdy nie można narażać pacjentów na niepotrzebne koszty, jak i niepotrzebnie rozbudzać nadziei. Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z trychologiem? Już podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem z kliniki, warto zasięgnąć informacji o tym, jakie dokumenty należy przynieść na pierwsze spotkanie z lekarzem. Z pewnością będą to wyniki niektórych badań, na przykład morfologii krwi a także EKG.

Przeszczep fue artas

Jeżeli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zakwalifikować pacjenta do przeszczepu, z pewnością zostanie ustalony pierwszy dogodny termin. Trzeba pamiętać o tym, że po pierwsze zabieg jest odpłatny, a po drugie, pacjent będzie potrzebował kilku dni na rehabilitację czyli dojście do siebie. Warto zatem już wcześniej ustalić sobie urlop w pracy, ale przez kilka dni po zabiegu pobyt w domu. Warto wiedzieć jednak o tym, że dzięki metodzie fue artas, pacjenci dużo szybciej dochodzę do siebie. Na ostateczne efekty przeszczepu trzeba będzie trochę poczekać, w końcu włosy nie odrosną w kilka dni. Już po trzech, czterech tygodniach, powinny być jednak widoczne malutkie baby hair. To znak, że wszystko poszło dobrze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here