Zadbane dłonie są prawdziwą wizytówką dbającej o siebie kobiety. Jak można poradzić sobie z nieestetycznie rozdwajającymi się paznokciami? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na rozdwajające się paznokcie.

Sposób na rozdwajające się paznokcie

Istotne w zachowaniu odpowiedniej kondycji paznokci jest ich właściwe piłowanie. Zamiast metalowych pilników lepiej używać tych papierowych. Ważny jest sposób piłowania – powinien on się odbywać w jedną stronę, dzięki czemu zachowuje płytkę w całości.

Inną kwestią ważną w przypadku pielęgnacji paznokci jest ich kremowanie. Warto je raz na jakiś czas odżywić. Najczęściej łamią się suche paznokcie. Podczas nakładania kremu warto delikatnie masować podstawę paznokcia – wówczas szybciej one rosną.

Jeszcze inną metodą na rozdwajające się paznokcie jest manicure japoński, który poprawia kondycję płytki. Dobrym sposobem jest też odżywka na rozdwajające się paznokcie i serum, które są dostępne w drogeriach i aptekach. Z naturalnych składników warto natomiast wymienić olejek rycynowy, który odżywia płytkę paznokcia i czyni ją mocniejszą. Olejek warto wmasować u nasady, w okolicy skórek, a także przetrzeć nim całą płytkę.

Wzmocnienie organizmu od wewnątrz – sposób na rozdwojone paznokcie

Nie tylko pielęgnacja i zabiegi mogą pomóc naszym zniszczonym paznokciom. Równie ważna jest suplementacja na bazie skrzypu polnego, która – regularnie przyjmowana – pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd paznokci, ale również włosów i skóry.

Na czas kuracji warto też zrezygnować z malowania paznokci, aby ich dodatkowo nie przeciążać. Na początku warto też zachowywać wszystkie paznokcie na jednakowej długości i trzymać je krótsze. W miarę upływu czasu i wzmacniania płytki można je pozostawiać dłuższe.
Więcej o witaminach na rozdwajające się paznokcie oraz porady dotyczące urody można przeczytać na portalu.

Jak poradzić sobie z łamliwymi i miękkimi paznokciami?

Na łamliwe paznokcie dobrze wpływa oliwa z oliwek. Wmasowujemy ją w płytkę paznokciową, dzięki czemu będą one bardziej elastyczne. W przypadku paznokci miękkich, dobrym sposobem jest wcieranie w płytkę paznokcia sok z cytryny.

Podczas codziennych prac domowych i sprzątania warto pamiętać o stosowaniu gumowych rękawiczek – wówczas szkodliwe środki chemiczne nie będą przenikać do płytki paznokcia i ich osłabiać.

Aby wzmocnić swoje paznokcie, można skorzystać również z płukania paznokci w zielonej herbacie. Napar można przyjmować też doustnie, wzmacniając organizm od wewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here