Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

0
980

Inkontynencja, czyli inaczej nietrzymanie moczu, jest jednym z częstszych problemów, z którym borykają się kobiety w różnym okresie swojego życia. Jest to skutek osłabienia mięśni dna miednicy, na który wpływ mają najróżniejsze procesy zachodzące w kobiecym organizmie. Chociaż przypadłość ta kojarzy się powszechnie z podeszłym wiekiem, w rzeczywistości jednak występuje również u tych młodszych pań. Czynnikami wpływającymi na rozwój inkontynencji jest nie tylko menopauza, ale i poród, zmiany hormonalne, nadmierna aktywność fizyczna oraz ogólna budowa anatomiczna. Na tę wstydliwą przypadłość znacząco obniżającą komfort psychiczny i fizyczny, istnieje wiele sposobów poprawiających codzienne funkcjonowanie – jednym z nich jest szybka i nieinwazyjna pomoc przy użyciu wkładek urologicznych, często mylonych z tradycyjnymi podpaskami. Czym dokładnie różnią się wkładki urologiczne a podpaski? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Różnica między podpaskami a wkładkami urologicznymi

Wkładki urologiczne na pierwszy rzut oka mogą przypominać te tradycyjne podpaski, przeznaczone do comiesięcznej kobiecej przypadłości. Różnica między jednymi a drugimi jest jednak znacząca. W przypadku używania podpasek higienicznych, głównym celem jest ochrona bielizny i odzienia przez ewentualnym zabrudzeniem krwią. Inaczej jest z wkładkami urologicznymi, przeznaczonymi dla kobiet zmagającymi się z nietrzymaniem moczu. Zadaniem owych wkładów jest wchłanianie moczu i zapobieganie przedostawaniu się nieprzyjemnego zapachu amoniaku. Podpaski higieniczne mimo posiadanych właściwości chłonnych, nie są dostosowane do zatrzymywania w materiale moczu, który niewątpliwie ma zupełnie inną gęstość niż krew menstruacyjna. Wobec tego w przypadku zmagania się z przypadłością inkontynencji, warto zainwestować w porządne, super chłonne wkładki urologiczne zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed niechcianym dyskomfortem.

Jak właściwie wyglądają wkładki urologiczne? Tak naprawdę, wizualnie również przypominają one tradycyjne, znane powszechnie podpaski higieniczne – mają niewielką, podłużną budowę, którą przykleja się wewnątrz bielizny. Te akcesoria pomocne w zapobieganiu przedostawaniu się moczu, przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – mają jednak inny kształt. Kobiece wkładki urologiczne skonstruowane są w oparciu o różne stopnie nietrzymania moczu – od małego i średniego natężenia – oraz przy pomocy delikatnych, niepodrażniających skórę materiałów. To dzięki dopasowanemu kształtowi oraz konstrukcji, do której wykorzystano nieuczulające i naturalne surowce, chłonne wkładki urologiczne dla kobiet szczelnie dopasowują się do bielizny i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi i przeciekaniu przez długi czas.

Wkładki urologiczne – gdzie dostać?

Podstawowa wiedza pozwalająca odróżnić właściwości podpasek higienicznych od wkładek urologicznych, jest niezbędna we właściwym zapobieganiu przykrych dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Odpowiednie podpaski przeznaczone do problemów urologicznych, można dostać w sklepie specjalizującym się w dystrybucji akcesoriów higienicznych dla kobiet i mężczyzn zmagających się z owymi problemami. Na chlonne24.pl widnieje szeroki wybór profesjonalnych i bardzo chłonnych wkładek urologicznych, pieluchomajtek, podkładów i innych produktów niezbędnych w codziennej pielęgnacji i higienie osób borykających się z inkontynencją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here