Zdrowe żywienie zyskuje coraz większą popularność. Jest to nie tylko dobry sposób na odchudzanie, ale także na dłuższe zachowanie zdrowia. Sklepy oferują bardzo duży wybór produktów, na które składa się prawidłowa dieta.

[h2]Co powinniśmy wybierać robiąc zakupy?[/h2]
[b]Warzywa i owoce[/b] – są źródłem wszystkich witamin, minerałów oraz błonnika. Warzywa w dodatku zawierają mało kalorii, więc mogą być spożywane bez ograniczeń.
[b]Produkty zbożowe[/b] – są bogatym źródłem błonnika, witamin z grupy B oraz istotnych dla organizmu pierwiastków, m. in. magnezu i potasu. Ich spożywanie przyspiesza proces trawienia i przemianę materii. Zdrowa dieta nie powinna jednak zawierać zbyt dużych ilości produktów zbożowych.
[b]Mięso, ryby, jaja[/b] – są źródłem zdrowego tłuszczu, pełnowartościowego białka oraz witaminy A, D i B12.
[b]Mleko i jego przetwory[/b] – zawierają duże ilości białka, witaminy D i wapnia. Są szczególnie istotne w diecie dzieci, ponieważ warunkują zdrowy wzrost kości.

[h2]Czego powinniśmy unikać?[/h2]
[b]Masło, smalec, śmietana[/b] – zawierają nasycone tłuszcze oraz bardzo dużo kalorii, co spowalnia odchudzanie i powoduje tycie.
[b]Słodycze[/b] – zawierają cukier i tłuszcze. Ich kaloryczność powoduje szybkie tycie, co później prowadzi do otyłości i chorób serca.
[b]Fast foody[/b] – składają się z dużej ilości nasyconych tłuszczy oraz cukrów. W dodatku zawierają duże ilości konserwantów oraz sztucznych polepszaczy smaku, które źle wpływają na pracę żołądka.

Więcej o zdrowym trybie życia przeczytasz na http://www.mooseart.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here