skurcze łydek

Skurcze łydek, chyba każda z nas zna tą dolegliwość. Dokucza ona przede wszystkim sportowcom oraz kobietom w ciąży. Lecz przyczyną może być również niedobór pierwiastków mineralnych. Skurcze łydek mogą także występować w przypadku kiedy nadużywamy kofeinę. Skurcze łydek są skutkiem zmiany długości włókien mięśniowych. Skurcze łydek mogą być skutkiem niedoboru ważnych dla organizmu elektrolitów. W tym potasu, wapnia czy magnezu. Pamiętajmy, że magnez świetnie radzi sobie ze stresem. Może to wynikać ze złej diety. Skurcze łydek występują również w przypadku nadużywania kawy.

 

 

 

skurcze łydekJeśli na przykład spożywamy w zbyt dużych ilościach kawę, napoje energetyczne doprowadza do wypłukiwania makroelementów. Podobnie może być w przypadku nadużywania alkoholu. Skurcze łydek mogą występować jeśli spożywamy leki moczopędne lub na odchudzanie. Leki te mogą nasilać skurcze.

 

 

Skurcze łydek a przetrenowanie

 

Jeśli występuje zbyt intensywny wysiłek fizyczny, może on wówczas doprowadzić do przetrenowania. W takim układzie w organizmie dochodzi do wielu zmian. Zwiększa się wydzielaniu hormony wzrostu, hamowane jest wydzielanie insuliny. Pamiętajmy, że hormony biorą udział  w wysiłkowej przemiany materii. Jeśli występuje zbyt duży ich wzrost, może dojść do zesztywnienia mięśni łydek. Skurcze łydek mogą występować również w wyniku urazu. Wszelkie nadwyrężenia, podnoszenie dużego ciężaru, może doprowadzić do nadciągnięcia łydek. Skurcze łydek również są możliwe w przypadku długotrwałego stresu.Stres przez wytworzenie adrenaliny, pobudza pracę wielu narządów. Skurcze łydek występują również w wyniku przegrzania. Dlatego organizm może reagować skurczem łydek przez przegrzanie, po wyjściu z kąpieli, po pobycie na plaży czy w solarium. Skurcze łydek występują także u osób z siedzącym trybem życia. Długie siedzenie przed telewizorem czy komputerem może doprowadzić do bolesnych skurczy łydek.

 

 

Odwodnienie a skurcze łydek

 

Należy pamiętać, że także odwodnienie doprowadzić do skurczy łydek. Gorączka, biegunka doprowadza do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej.Dlatego właśnie należy na bieżąco uzupełniać płyny. Skurcze łydek mogą także wskazywać na różne choroby. Na przykład jakie? Mowa o cukrzycy, nadciśnieniu czy też żylakach. W kwestii cukrzycy może dojść do ukoszenia naczyń tętniczych. Takie zaburzenie może skutkować skurczami łydek, drętwieniem. Nadciśnienie może doprowadzić do złego ukrwienia kończyn. Natomiast żylaki, mowa tutaj o uczuciu ciężkości nóg, nawiązując do częstych skurczy łydek, mogą doprowadzić do zaburzenia krążenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here