Soki w diecie odchudzającej

Diet odchudzających jest całe mnóstwo. To, co je łączy, to przede wszystkim konieczność trzymania się ściśle określonych zasad. Odchudzanie wymaga samozaparcia, motywacji i cierpliwości. Nie obejdzie się bez zmiany nawyków żywieniowych, ale na stałe. Przydadzą się także ćwiczenia fizyczne, aby zadbać o ciało od zewnątrz, poprawić kondycję, a ponadto szybciej dotrzeć do celu.

Diety odchudzające wyróżniają się ograniczeniem liczby kalorii spożywanych każdego dnia oraz rezygnacją z części produktów spożywczych. Jak w te zasady wpisują się soki? Czy można i czy warto je pić, a jeśli tak, to które wybierać?

Woda to podstawa

Organizm w dużej mierze składa się z wody. To właśnie ona jest niezbędna podczas odchudzania, niezależnie od wybranej diety redukcyjnej. Codziennie powinniśmy wypijać około 1,5 l wody mineralnej niegazowanej, przy czym ilość ta zwiększa się wprost proporcjonalnie do rodzaju i objętości podejmowanych treningów.

Poza wodą można stawiać na herbaty ziołowe. Należy natomiast wykluczyć słodkie i gazowane napoje. To one dostarczają mnóstwa zbędnych kalorii, za to żadnych wartościowych składników. Sporo wątpliwości pojawia się także wtedy, gdy osoby walczące z nadprogramowymi kilogramami pytają o włączenie soków do diety. Jak to wygląda?

Soki owoce, warzywne i nie tylko

Na rynku znajdujemy soki, nektary i napoje. Ostatnie dwa rodzaje kuszą, bo najczęściej są to egzotyczne smaki, ciekawe połączenia, która gaszą nasze pragnienie i zaspokajają chęć napicia się czegoś innego niż woda i zioła. Niestety, zarówno nektary, jak i napoje zawierają w swoim składzie niewiele z owoców czy warzyw, za to sporo cukru bądź słodzików, dodatkowo substancje konserwujące, aromaty i barwniki. W naszych szklankach pojawia się zatem kolorowy i smaczny płyn, który z wartościami ma niewiele wspólnego, za to dostarcza zbędnych kalorii.

Co z sokami owocowymi i warzywnymi? Można na nie stawiać będąc na diecie odchudzającej, ale z rozsądkiem. Przede wszystkim wybierając tylko soki 100%, w których składzie nie ma żadnych dodatkowych substancji. Takie soki mogą czasami zastąpić którąś z porcji warzyw i owoców, zalecanych do spożywania każdego dnia.

Polecaną alternatywą albo uzupełnieniem diet redukcyjnych są soki nabywane w sklepach ze zdrową żywnością, np. sok z aloesu dostępny w NajlepszyAloes.pl. W nim bowiem znajdujemy mnóstwo witamin, minerałów, fitozwiązków czy antyoksydantów. Substancji, które są niezbędne organizmowi, a przy okazji wspomagają walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Skład i pochodzenie

Decydując się na włączenie w swój jadłospis soków, warto zorientować się, które będą najlepsze w diecie odchudzającej. Warzywa, owoce, zioła, ekstrakty z roślin – każde z nich oferuje inne właściwości, odmienny zestaw witamin, minerałów i innych związków. Poza tym, że niektóre składniki obecne w naturalnych produktach sprzyjają walce z nadwagą i otyłością, dodatkowo mogą dostarczyć cennych substancji organizmowi.

Zwracając uwagę na skład, pochodzenie, certyfikaty i pozostałe oznaczenia na opakowaniach wybieranych soków, można być pewnym, że ich znalezienie się w menu redukcyjnym, przyniesie oczekiwane korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here