W dzisiejszych czasach zwiększa się pojęcie społeczeństwa w temacie zdrowia. Coraz częściej ze sklepowych półek wybieramy produkty nieprzetworzone, a także stosujemy profilaktyczną suplementacje witaminami. Niekiedy suplementy są sztucznie chwalone przez wielkie koncerny.

Adaptogeny to substancje ziołowe, o których coraz częściej słyszy się w mediach. Są to środki, które zwiększają naszą odporność na stres i nieciekawe przeżycia. Długotrwałe problemy ze stresem mogą mieć bardzo negatywne skutki na nasz organizm, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej o adaptogenach.

Rośliny towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat, to właśnie z nich powstawały pierwsze lekarstwa i środki na przeróżne dolegliwości. Niektóre z tych roślin, cechujących się unikalnymi właściwościami, które można było spotkać na obszarach dzisiejszych Chin, Iranu i Indii nazywamy adaptogenami. Trzeba pamiętać, że nie są to środki przetworzone chemicznie, a same naturalnie występujące substancje.

Niekiedy zielarstwo kojarzy się ludziom z czymś negatywnym, a przede wszystkim z ludźmi, którzy lekceważą współczesną medycynę na rzecz znachorek, które są w stanie wyleczyć poważne choroby roślinami.

Adaptogeny to nie tylko substancje dla osób pracujących w ekstremalnych warunkach. Znajdą zastosowanie także wśród wszystkich, którzy muszą oddychać żeby żyć. Ta metafora podkreśla szerokie zastosowanie adaptogenów. Stosować je mogą wszyscy. Zarówno studenci, którzy uczą się do egzaminów jak i sportowcy, którzy każdego dnia walczą o przełamywanie granic ludzkiego ciała w celu zmaksymalizowania swoich wyników na arenie międzynarodowej w sporcie.

Czy adaptogeny testowano na ludziach? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, gdyż przeprowadzono setki badań dotyczących tych środków. Pierwsze wyniki odnotowano już po roku 1960.

Słowem podsumowania można stwierdzić, że omówione preparaty ziołowe są bez wątpienia na dobrej drodze do zostania światowym suplementem numer jeden dla każdego człowieka, który aspiruje do bycia zdrowym od stresu i niepotrzebnych osłabień organizmu. To bardzo dobra informacja także dla alergików.

Z długiej listy dostępnych na rynku ziół adaptogennych, z czystym sumieniem możemy polecić Ashwagandhę, która jest niezastąpiona, szczególnie w walce z niedoczynnością tarczycy. Więcej na jej temat można przeczytać tutaj: https://mothersprotect.com/produkt/ashwagandha/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here