stawianie baniek

Stawianie baniek, to metoda stara jak świat. Bańki pomagają na przeziębienie, zmęczenia, napięcia. Dodatkowo likwidują ból. Co istotne, można je stawiać nawet już rocznemu dziecku. Należy tylko wiedzieć, jak prawidłowo je stawiać. Musimy zachować maksimum ostrożności, aby nie poparzyć pacjenta. Wiele osób zastanawia się jak stawiać bańki. Warto pamiętać, że wyróżniamy trzy rodzaje baniek. Bańki szklane klasyczne stawia się na gorąco. Przysysają się one do ciała. Wtedy działanie jest dużo skuteczniejsze. Bańki szklane do stawiania bez użycia ognia, posiadają tzw. wentyl, którym odsysa się powietrze. Ten rodzaj baniek, jest chyba najbezpieczniejszy. Bańki gumowe, w których rozpręża się ściśnięta guma. Doskonale radzą się z ciałem obcym.

 

 

Komu należy stawiać bańki?

 

stawianie baniekZabieg taki powinniśmy wykonywać raz na dwa dni. W przypadku przeziębienia, na plecach. To idealna metoda dla wszystkich osób, które potrzebują relaksu. Taki masaż działa tylko od stresująco, ale także uśmierza ból. Najlepsza tutaj będzie bańka gumowa. Na samym początku należy posmarować dane miejsce oliwką lub maścią rozgrzewającą. Gdy bańka będzie się znajdować na swoim miejscu, należy wyregulować ciśnienie. Masaż nie powinien być bolesny. Bańka powinna być przesuwana powoli, z góry na dół, nie odwrotnie. Po takim zabiegu, pacjent może, ale nie musi leżeć w łóżku. Bańki możemy stawiać także u dzieci. Pod warunkiem, że ukończyły pierwszy rok życia. Należy smarować skórę kremem, a następnie postawić do sześciu małych baniek, w różnych miejscach. Nad łopatkami, pod łopatkami oraz między łopatkami. Powinno się je trzymać przez dziesięć minut. Dziecko powinno być wtedy bardzo dobrze przykryte.

 

 

Kuracja bańkami

 

Kuracja bańkami jest na pewno tania, w żadnym przypadku nie jest szkodliwa, nie powoduje skutków ubocznych. Bańki tak naprawdę możemy kupić w każdej aptece. Szklane kosztują w granicach pięciu złotych za sztukę. W każdym przypadku należy przestrzegać zasad bezpiecznego stawiania baniek. Zawsze przed stawianiem baniek, skórę chorego powinniśmy natłuścić wazeliną. Stawianie baniek może wydawać się trudne. W miarę upływu czasu, gdy nabieramy praktyki, zadanie to będzie coraz łatwiejsze. Jeśli na przykład nie radzimy sobie z bańkami termicznymi, możemy kupić bańki do stawiania na zimno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here