Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Depilacja laserowa zaistniała nie tak dawno, ale zyskuje sobie coraz szersze grono zadowolonych klientów. Używanie lasera w celu usunięcia zbędnego owłosienia na ciele niesie z sobą wiele zalet. Światło laserowe posiada zdolność zniszczenia mieszka włosowego, który traci możliwość wytworzenia nowego włosa. Sedno kuracji laserowej ukryte jest w skupionej wiązce laserowej, która gromadzi energię w ciemnym barwniku mieszka włosowego, powodując podgrzanie go i zniszczenie w wyniku podniesienia temperatury. Dlatego też zabieg nie jest zbyt skuteczny w usuwaniu włosów blond i bardzo jasnych, tak więc osoby posiadające taki kolory włosów muszą korzystać z innych sposobów.

Co stoi za skutecznością metody laserowego usuwania włosów.

Metoda ta jest skuteczna właśnie dlatego, że działa na świeżo wyrastające włosy i niszczy ich zalążek, uniemożliwiając ponowny wzrost włosa. Przez zniszczenie jego korzenia również zapobiega jego odrodzeniu się nawet za parę lat. Po dłuższym czasie, którego nie można dokładnie sprecyzować, nastąpi regeneracja mieszka włosowego i późniejsza jego aktywność, która objawi się wyrośnięciem nowego włosa.

Najskuteczniej laser działa na włosy ciemniejsze niż blond z uwagi na to, że włosy ciemniejsze zawierają większą ilość melaniny, która odpowiada za kolor włosów. Melanina zawarta jest również w skórze, gdzie odpowiada za jej koloryt. Dlatego światło lasera działa najskuteczniej na ciemne włosy u osób z jasną karnacją, bo kumulując je, jest w stanie zgromadzić dużą dawkę energii zawartą w wiązce laserowej, a która po zwiększeniu temperatury mieszka włosowego dosłownie spowoduje jego spalenie od środka. Mimo tego energia wiązki laserowej nie jest aż tak wielka, aby zrobić krzywdę skórze człowieka, więc oprócz zniszczenia mieszka nie stanie się człowiekowi żadna krzywda. Najlepszym wyjściem jest wybór skutecznego gabinetu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Na pewno nie powinno się poddawać zabiegowi, jeśli ma się jakiekolwiek problemy ze skórą, a w szczególności poważniejsze choroby skóry. Jeśli nie jest się pewnym decyzji podjęcia się zabiegu, najlepszym wyjściem będzie udanie się do lekarza, który po oględzinach i zrobieniu badań podejmie trafną decyzję.

Mimo że zabieg laserowego usuwania owłosienia nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie ingeruje w głębokie warstwy skóry, to należy się przygotować do niego oraz dokładnie wysłuchać wszystkich zaleceń lekarza, który będzie ów zabieg wykonywał.

Jak można umówić się na wizytę i zabieg?

Najlepiej szukać profesjonalnej kliniki w sieci, bo tam akurat można znaleźć dużo informacji na ten temat. Na stronie https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/gdansk znajdziemy najlepsze gabinety oferujące profesjonalną depilację laserową. Wystarczy wejść i skorzystać z możliwości szybkiej rezerwacji terminu online oraz udać się na wstępną rozmowę w sprawie zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here