W ostatnim czasie obserwujemy rosnącą popularność poradników dla kobiet, które podejmują tematykę pielęgnacji, a także codziennego dbania o zdrowie i urodę. Autorki tychże poradników i specjalistki w zakresie urody jako przeszkody w drodze do piękna wymieniają niedostateczną ilość snu, zaawansowany wiek, palenie papierosów czy regularne spożywanie alkoholu. Czy zmieniając te nawyki mamy jednak szansę osiągnąć wewnętrzną równowagę i cieszyć się zdrowym wyglądem?

Największy wróg urody

W walce o urodę przeszkadza nam nie tylko brak snu czy spożywane używki, ale stres, z którym każdego dnia musimy się zmagać. To właśnie on jest odpowiedzialny za to, że wewnętrzne napięcie pragniemy rozładować zapalając kolejnego papierosa lub wypijając wieczorną lampkę wina. To z kolei odbija się na wyglądzie skóry naszej twarzy i ciała, która z czasem w widoczny sposób traci swą pierwotną postać. Powinnyśmy więc odstawić negatywnie działające czynniki, a skupić się na relaksie i odprężeniu.

Wyssana energia

Stres potrafi odebrać nam nasze piękno i sprawić, że czujemy się jak gdyby odebrano nam całą energię. Na naszej twarzy powstają przedwczesne zmarszczki, nasza skóra traci jędrność, stając się równocześnie szarą i matową. Patrząc rano w lustro widzimy spuchnięte i poszarzałe worki pod oczami, które także odejmują nam uroku. Napięcie odbija się również na naszej twarzy, której rysy w znaczny sposób zyskują na ostrości. Zmianie ulega nasza postawa, która staje się przygarbiona i skulona.

Odzyskaj wewnętrzną równowagę

Czy istnieją naturalne sposoby na zniwelowanie pojawiających się na naszej twarzy zmarszczek? Najlepszą metodą na uporanie się z nimi jest wewnętrzna harmonia i spokój. Dbanie o siebie zacznijmy od dostarczania organizmowi niezbędnych składników, które pozwolą na zachowanie energii na cały dzień. Uzupełnieniem diety powinna być zbilansowana dawka ruchu, która pozwoli naszemu ciału na zrelaksowanie się. Wewnętrzne napięcie i niepokój zniweluje odpowiednio dobrany masaż relaksacyjny w ANNA NOCOŃ health & beauty Katowice, dzięki któremu ukoisz wszystkie twoje zmysły.

Holistyczne podejście

Dbanie o siebie potrafi przynieść nieocenione odprężenie. Do naszej codziennej pielęgnacji należy podejść w sposób holistyczny, angażując w nią wszystkie nasze zmysły. Dzięki temu uda nam się dotrzeć do naszego wnętrza, które szczególnie potrzebuje wzmocnienia.

Spróbujmy zmienić także swoje nastawienie i dotychczasowy sposób myślenia, traktując codzienne dbanie o siebie nie jako obowiązek, ale czystą przyjemność, z której każdego dnia możesz czerpać radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here