Odklejenie siatkówki operacja cena

Witrektomia, czyli operacja przebiegająca na siatkówce po usunięciu ciała szklistego z oka, jeszcze do niedawna uważana była za ostateczność i wykonywana wyjątkowo rzadko. Dziś pacjenci kierowani są na nią coraz częściej ze względu na ogromne szanse jej powodzenia i poprawy widzenia. Poznaj ją bliżej i dowiedz się, dzięki czemu tak mocno zmieniło się do niej podejście.

Operacje oka a obawy

Operacje okulistyczne zawsze należą do najbardziej wymagających i często najbardziej stresujących dla pacjenta. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wzrok jest szczególnie ważnym narządem w naszym życiu. Jakiekolwiek uszkodzenie oka może spowodować jego utratę, co dla niejednej osoby jest poważną traumą. Operacje oczu kojarzą się z kolei z zabiegami niebezpiecznymi, obarczonymi sporą ilością powikłań.

Takie obawy wynikają często z przestarzałej wiedzy pacjentów. Utrwaliło się w nas przekonanie, że oko to mała, trudna struktura, o której wiedza jest niewielka, a narzędzia stosowane w zabiegach oraz sama wiedza nie są jeszcze na zbyt wysokim poziomie. Takie przekonania to często wynik utrwalających się opinii, pochodzących sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Obecnie jednak operacje oczu wykonywane przez doświadczonych chirurgów odznaczają się wysokim stopniem powodzenia i minimalnymi komplikacjami. Warto pamiętać, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpił szybki rozwój technologii, narzędzi i wiedzy, co przekłada się na znacznie większe bezpieczeństwo pacjentów.

Na czym dokładnie polega witrektomia?

Witrektomia to zabieg przebiegający w tylnej części oka, który polega na wycięciu ciała szklistego. W ten sposób odsłaniana jest siatkówka, a także znajdująca się na niej plamka żółta, czyli struktury bezpośrednio odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie oka. Następnie możliwe jest przeprowadzenie na nich konkretnych czynności, takich jak usunięcie błony nasiatkówkowej, rozprostowanie siatkówki czy leczenie obrzęku plamki żółtej.

Podczas witrektomii pacjentom podaje się często do oka gaz lub olej silikonowy, które mają za zadanie utrzymanie prawidłowego ciśnienia. Ze względu na to, że każda operacja jest odrobinę inna, wymaga także zastosowania nieznacznie różniących się od siebie procedur, dlatego też każda z nich jest dokładnie przedstawiona pacjentowi przez lekarza.

Odklejenie siatkówki operacja cena

Jedną z chorób najczęściej leczonych przez zabieg witrektomii jest odklejanie siatkówki oka. Choroba ta może w pierwszej fazie przebiegać bezobjawowo. Następnie pojawiają się mroczki i “paprochy” przed oczami, błyski oraz zaburzenia pola widzenia.

Witrektomia jest bardzo skuteczną (i jedyną) metodą leczenia tej choroby, która powinna zostać wykonana jak najszybciej po jej zdiagnozowaniu. Jeśli poszukujesz informacji na temat odklejenia siatkówki, najpewniej doświadczasz tego problemu samodzielnie lub spotkał on kogoś z twoich bliskich. Obawiasz się przy tym ceny zabiegu? Na szczęście obecnie możesz skorzystać także z atrakcyjnych rat, które pozwolą tobie lub twoim bliskim odzyskać normalne widzenie bez nadmiernego obciążania budżetu domowego. Przekonaj się o tym, jak działają, odwiedzając Warszawski Szpital Okulistyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here