Wodorowe oczyszczanie skóry

0
1810

Oczyszczanie wodorowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje cząsteczki aktywnego wodoru do bezinwazyjnego oczyszczenia skóry oraz usunięcia wolnych rodników.

W jaki sposób aktywny wodór pomaga oczyścić skórę?

Dzięki temu że wodór ma bardzo małą średnicę stosunkowo łatwo można go wprowadzić w głąb struktur skórnych. Cząsteczki wodoru są bardzo aktywne dzięki czemu łatwo łączą się z niestabilnymi wolnymi rodnikami. Niezwiązane wolne rodniki niszczą komórki, powodując procesy starzenia. Kiedy zostaną związane z wodorem nie mogą już więcej szkodzić. Jedynym skutkiem takiego procesu jest powstanie wody, która jest wydalana z organizmu. Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest oczyszczona i gładka. Poprawia się stan jej napięcia a zmarszczki zostają wygładzone.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego warto przeprowadzić na skórze wystawionej na działanie powietrza miejskiego, które pełne jest zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzi się również w przypadku cery trądzikowej  – ma bowiem działanie łagodzące oraz reguluje wydzielanie sebum. Można stwierdzić, że jest do bardzo dobre rozwiązanie właściwie dla każdej cery wymagającej oczyszczenia i nawilżenia. Pomoże również w walce w pierwszymi oznakami starzenia.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża i karmienie piersią, choroby takie jak nowotwory, epilepsja oraz cukrzyca, infekcje czy aktywna opryszczka. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z osobą przeprowadzającą zabieg.

Czy zabieg jest bolesny i jak często należy go powtarzać?

Zabieg oczyszczania jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Nie trzeba po nim przechodzić rekonwalescencji. O ilości zabiegów decyduje personel, na podstawie analizy aktualnego stanu skóry pacjenta. Zazwyczaj odstęp między zabiegami powinien wynosić nie mniej niż dwa tygodnie. Po doprowadzeniu skóry do dobrego stanu wystarczy powtarzać go raz w miesiącu celem podtrzymania efektów. Co ważne zabieg można wykonywać o dowolnej porze roku, nie ma bowiem ryzyka powstawania po nim przebarwień.

Co jest ważne podczas zakupu urządzenia do oczyszczania wodorowego?

Na rynku dostępne są także innego typu urządzenia, który w pewien sposób wykorzystują wodór. Są to tzw. hydropeelingi. One również oczyszczają skórę, ale zasada ich działania jest inna. Kupując sprzęt do oczyszczania wodorowego warto więc upewnić się, że z całą pewnością oferuje on tą opcję która nas interesuje. Przydatną rzeczą jest długa gwarancja. Warto również zorientować się wcześniej jak wygląda kwestia serwisowania oraz czy istnieje możliwość skorzystania z urządzenia zastępczego, jeśli czas naprawy się przedłuży. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku urządzenia do oczyszczania wodorowego jest możliwość doposażenia go w dodatkowe opcje, jak dotlenianie skóry, lifting metodą radiową czy złuszczanie kwasami.

Jakie są koszty urządzenia do oczyszczania wodorowego?

Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane. Najtańsze można kupić już za kilkanaście tysięcy. Najdroższe mogą kosztować nawet kilkadziesiąt. Wszystkie wspomniane wcześniej dodatkowe opcje również będą miały wpływ na finalny koszt. Warto przed pojęciem decyzji dobrze przeanalizować zakup aby uniknąć przepłacania i zainwestować w to co faktycznie będzie potrzebne i użyteczne.

Więcej tutaj: http://medikapoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here