wyniki cholesterolu

Cholesterol wielu osobom spędza sen z powiek. W dodatku w telewizji często można natknąć na reklamy typu: „By przywrócić dobry cholesterol, kupuj tę margarynę”. Ich twórcy nie wchodzą jednak zbytnio w szczegóły i konkretne wskaźniki. Sam poziom cholesterolu można natomiast interpretować na wiele różnych sposobów. Nie ma tym samym złotego środka na dobre samopoczucie i zachowanie doskonałego zdrowia.

Badania krwi kluczowe dla zdrowia

Badania krwi pozwalają na wskazania poziomu cholesterolu w organizmie. Wykonanie ich jest tym samym niezwykle istotne i korzystne dla wszystkich osób. Aby jednak odczytać wyniki konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy z tego zakresu. Liczy się bowiem nie tylko poziom całkowity cholesterolu. Cholesterol dzieli się bowiem na HDL i LDL. Nazywane są one odpowiednio cholesterolem dobrym i cholesterolem złym. Dzieje się tak za sprawą tego, że HDL pomaga w metabolizacji cholesterolu, ponieważ transportuje ten do wątroby, a LDL powoduje, że cholesterol odkłada się w tętnicach przez to prowadząc do powstawania miażdżycy. Dlatego też HDL poniżej normy oraz LDL powyżej normy w znacznym stopniu zwiększają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Dlatego też przy otrzymaniu wyników cholesterolu należy zwracać uwagę zarówno na poziom całkowity, jak i na wskaźniki HDL i LDL. Dopiero na tej podstawie można stwierdzić czy faktycznie można być spokojnym o cholesterol czy jednak konieczne jest odpowiednie działanie.

Normy w przypadku cholesterolu

Każde wyniki krwi należy skonsultować z lekarzem, aby uzyskać dokładną informację na temat stanu swojego zdrowia. Możliwe jest jednak również wstępne zapoznanie się z wynikami samodzielnie. W tym celu najlepiej posiłkować się normami, które wyznaczone są przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. W przypadku cholesterolu całkowitego normą jest 190 mg/dl. Dla osób, które cierpią na choroby układu krążenia bądź cukrzycę wynosi ona natomiast 175 mg/dl. Jeżeli zaś chodzi o LDL to normą jest 115 mg/dl, a u osób z chorobami układu krążenia bądź cukrzycą do 100 mg/dl. Cholesterol HDL powinien być natomiast na jak najwyższym poziomie. Dobrze zatem, gdy u mężczyzn wynosi on powyżej 40 mg/dl, a u kobiet 46 mg/dl.

wyniki cholesteroluUtrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu

Złe wyniki cholesterolu wcale nie muszą świadczyć o tym, że konieczne będzie zażywanie leków. Przy niewielkich odstępstwach od normy wystarczy jedynie odpowiednia dieta i zmiana stylu życia. W ten sposób możliwa będzie poprawa wyników. Na samym początku najlepiej całkowicie odstawić produkty smażone. Przy gotowaniu należy natomiast unikać dodawania masła, oleju czy śmietany. Czerwone mięso najlepiej zastąpić rybami, ponieważ pomagają one w utrzymaniu cholesterolu na odpowiednim poziomie. Dla osób, które nie potrafią zrezygnować z mięsa zaleca się natomiast spożywanie drobiowego i odkładanie tłustych kawałków na bok. Na wysoki poziom LDL wpływają także wszelkiego rodzaju bary szybkiej obsługi czyli tak zwane fastfood. Dlatego też jeżeli zgłodniejesz to zdecydowanie lepiej wybrać się do restauracji, w których serwowana jest zdrowa żywność. Dzięki temu można poczuć się znacznie lepiej i bardziej komfortowo. Takie działanie będzie tym samym skutkowało lepszym samopoczuciem i znacznie lepszymi wynikami u każdej osoby. Jest tym samym jak najbardziej polecane w każdej sytuacji.

Dbanie o poziom cholesterolu kluczowe dla zdrowia

Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucie jest zatem odpowiednie dbanie o poziom cholesterolu we krwi. Stosowanie odpowiednich działań ma jak najbardziej sens i powoduje, że można poczuć się zdecydowanie lepiej w swoim ciele i bardziej komfortowo. Takie podejście do sprawy da tym samym doskonałe rezultaty i będzie maksymalnie przyjemne dla wszystkich osób. Jak najbardziej zatem warto na nie postawić i korzystać z najlepszych produktów żywieniowych. Tylko zdrowa dieta i odpowiednia ilość ruchu są w stanie pomóc w utrzymaniu cholesterolu w ryzach. Dzięki temu każda osoba będzie mogła być spokojna o swoje zdrowie i samopoczucie. Kontrolowanie poziomu cholesterolu jest naprawdę kluczowe w celu poczucia się bardzo komfortowo i zdrowo. Wybieranie konkretnych produktów będzie tym samym dawało doskonałe rezultaty i będzie maksymalnie przyjemne dla wszystkich osób, które zdecydują się na korzystanie z konkretnych w swojej sytuacji produktów. Dzięki nim będzie można w krótkim czasie poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Będzie można poczuć się dzięki tym naprawdę komfortowo i bardzo wygodnie w swojej sytuacji.

Podsumowanie

Dla dobrego samopoczucia i zdrowia jak najbardziej warto regularnie badać poziom cholesterolu w swoim organizmie. Dzięki temu świetne samopoczucie będzie codziennością. Uniknie się w ten sposób również bardzo niebezpiecznych chorób jak na przykład miażdżyca. Odpowiednie działanie jest prawdziwym kluczem do sukcesu i doskonałego zdrowia. Postawienie na takie daje tym samym znakomite efekty i jest bardzo korzystne dla wszystkich osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here