Jedz bogate w błonnik śniadanie. Kiedy zamierzasz jeść bardziej konsekwentnie, ważne jest również, aby jeść odpowiednie potrawy w każdym z posiłków. Dotyczy to zwłaszcza śniadania. Ten posiłek utoruje drogę przez resztę dnia.

Badania wykazały, że śniadania o wysokiej zawartości białka ułatwiają głodówkę w ciągu dnia. Ludzie czuli się bardziej zadowoleni i wykazali niższe pragnienia w ciągu dnia.

Uważa się również, że śniadania, które zawierają również dużą ilość błonnika. Fiber dodają luzem do posiłków i tracą dłużej trawienie w porównaniu do żywności o niskiej zawartości błonnika. To pomaga zwiększyć satysfakcję i utrzymać głód przez cały dzień.

Przykłady wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych śniadań obejmują małą, pełnowartościową tortillę z jajecznicą i serem, serem twarożkowym z owocami, owsa pełnoziarnistą pokrytą suszonymi owocami i orzechami lub śniadanie z jogurtu greckiego i owoców. Taki rodzaj posiłku da nam siłę na cały dzień bez względu czy pracujemy fizycznie czy wykonujemy wysiłek umysłowy.

bodyandmind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here