Zdrowe zęby to podstawa

Piękne i zdrowe zęby są niewątpliwie zaletą oraz poprawiają atrakcyjność każdej osoby. Zatem można powiedzieć iż są naszą wizytówką. Dlatego należy o nie dbać. Istotne znacznie ma także profilaktyka, czyli zdrowa dieta i unikanie picia napojów, które powodują przebarwienia i osad. Oczywiście konieczne są także wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. Warto tutaj skorzystać z oferty kliniki Ultimed z Łodzi.

Leczenie ma znaczenie

Profilaktyka stomatologiczna jest niezwykle ważna. Zatem należy odbywać wizyty kontrolne najlepiej raz do roku. Oczywiście w razie wątpliwości, czy też bólu zęba, należy jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. Im prędzej wykryty ubytek, tym leczenie jest mniej inwazyjne. Jednak niekiedy podstawowe leczenie próchnicy takie jak plombowanie nie jest możliwe, wtedy też lekarz zaproponuje leczenie kanałowe. Dzięki temu można uratować nawet bardzo zepsuty ząb.

Leczenie chirurgiczne

Niekiedy konieczne jest zastosowanie leczenia chirurgicznego. Jest ono bardzo bolesne, dlatego zawsze odbywa się w znieczuleniu. W tym wypadku najczęściej wykonuje się ekstrakcję, w tym także zębów zatrzymanych, ale również zębów mądrości. Chirurgia stomatologiczna obejmuje również odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, jak i leczenie ropni, a także przetok. Oczywiście w przypadku takiego leczenia należy najpierw wykonać zdjęcie rtg.

Leczenie protetyczne

Bardzo zniszczone zęby, bądź ich pozostałości wyglądają nieestetycznie. Mogą także powodować wiele chorób, w tym stany zapalne, czy też choroby serca. Zatem jeżeli klasyczne leczenie nie jest możliwe, to należy zdecydować się na protetykę.

Dzięki tej metodzie można odtworzyć brakujące zęby, ale również znacząco poprawić ich estetykę Tutaj można zdecydować się na protezy bezklamrowe, ale również protezy klasyczne częściowe, czy też całkowite.

Również kobiety w ciąży powinny dużą uwagę przywiązywać do stanu jamy ustnej i często decydować się na wizyty u stomatologa. Zmiany hormonalne mogą znacząco przyspieszyć psucie się zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here