Prywatna opieka medyczna – czy warto ją wykupić? Jakie centrum medyczne wybrać?

0
Prywatna opieka medyczna

Polski system opieki medycznej bazuje na publicznej ochronie zdrowia. Zespól osób i instytucji ma za zadanie zapewnienie, zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, opieki zdrowotnej ludności Polski. System opieki zdrowotnej działa w oparciu o model ubezpieczeniowy. Obywatele mają zapewniony ustawowo, równy dostęp do świadczeń zdrowotnych niezależnie od sytuacji materialnej. System oparty o ubezpieczenia zdrowotne działa lepiej lub gorzej w prawie wszystkich państwach. W naszym kraju świadczenia zdrowotne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia z naszych składek ubezpieczeniowych. Wydolność tego systemu jest nie najlepsza a oczekiwanie na bezpłatne świadczenie często jest zbyt długie. Wielu pacjentów szuka pomocy w Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej dysponujących wykwalifikowaną kadrą, nowoczesnym sprzętem i krótkimi terminami.

Prywatna opieka medyczna jak to działa?

Społeczeństwo nasze starzeje się, wzrasta długość życia, rośnie liczba Polaków z problemami zdrowotnymi, wzrasta też ilość chorób cywilizacyjnych związanych ze zmianą trybu życia. Państwowa służba zdrowia jest niedofinansowana i nie jest w stanie zapewnić wystarczającej liczby świadczeń medycznych. Rynek nie znosi próżni. Jak we wszystkich innych krajach, taki w Polsce powstały korzystając z tradycji prywatnych praktyk lekarskich, placówki świadczące kompleksowe usługi medyczne. Powstała nowa forma świadczenia usług medycznych oparta o prywatny kapitał. Placówki te są bardziej wydaje organizacyjnie, zatrudniają najlepszy personel medyczny, wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i oferują różnorodność świadczonych usług zdrowotnych. Co najważniejsze terminy oczekiwania na konsultacje u specjalisty są zdecydowanie krótsze niż w placówkach NFZ.

Jakie wsparcie oferuje prywatna opieka medyczna?

Prywatny rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest znaczącym odciążeniem dla przeciążonego systemu publicznego i przejmuje na siebie część ryzyka związanego z ubezpieczeniem. Ze względu na wygodny dostęp do usług specjalistycznych i krótkie terminy oczekiwania na wizytę korzysta z niego coraz więcej Polaków a roczne przyrosty indywidualnie ubezpieczonych są znaczące. Ceny miesięcznych pakietów usług medycznych zależą od wielu czynników i zakresu ubezpieczenia, wieku pacjenta itd. Prywatne pakiety ubezpieczeniowe zapewniają opiekę medyczna na terenie całego kraju. Renomowane centra medyczne jak na przykład Scanmed S.A. oferują pacjentom pakiety zawierające dostęp do określonej liczby wybranych konsultacji specjalistycznych w okresie 6 miesięcy lub w ciągu roku. Pakiet obowiązuje w wybranym centrum medycznym i dodatkowo powiązane z nim są rabaty na badania laboratoryjne. Oferta jest dostępna też w formie karty podarunkowej.

Jakie centrum medyczne wybrać?

W wyborze pakietu prywatnych usług medycznych należy kierować się ilością i dostępnością oferowanych świadczeń, czasem oczekiwania na konsultacje, kwalifikacjami zatrudnionego personelu medycznego, wyposażeniem placówki w nowoczesny sprzęt medyczny, rodzajem i ceną oferowanych pakietów usług. Renomowane placówki (np. z Grupy Scanmed ) w wielu miastach kraju z pewnością spełnią wszystkie wyżej wymienione wymagania i pozwolą lepiej zadbać o własne zdrowie.

Olej z wiesiołka – przyjaciel kobiet w każdym wieku

0
Olej z wiesiołka

Kobiety już od wieku dziewczęcego zmagają się z różnego rodzaju bólami. W zasadzie każdy etap rozwoju kobiecego ciała niesie za sobą ból o różnym rodzaju oraz nasileniu. Rozpoczynając od pierwszej miesiączki, poprzez urodzenie dzieci, menopauzę. Do tego dochodzą dolegliwości związane z innymi chorobami ogólnonarządowymi i dermatologicznymi. Jednak na wiele z tych problemów można zaradzić właściwym odżywianiem. Bez względu na wiek kobiety zaleca się stosowanie oleju z wiesiołka.

Olej z wiesiołka a bóle menstruacyjne

Wielu kobietom podczas comiesięcznej menstruacji towarzyszą większe lub mniejsze bóle menstruacyjne. Przyjmowanie dużej ilości środków przeciwbólowych, w danym momencie przynosi ulgę, ale w dłuższym okresie bardzo negatywnie wpływa na żołądek. Dlatego warto wprowadzić do diety olej z wiesiołka. Regularne jego przyjmowanie łagodzi ból w podbrzuszu oraz zmniejsza bolesne napięcie piersi.

Skuteczność oleju wiesiołka wynika z zawartego w nim kwasu gamma-linolenowego (GLA). Kwas ten nie powstaje samodzielnie w naszym organizmie i musi być suplementowany. Udowodniono, że bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na kobiecy układ hormonalny, ale oddziałuje również na nastrój i samopoczucie.

Menopauza a olej z wiesiołka

Dojrzałe kobiety borykają się natomiast z objawami menopauzy. Systematyczne przyjmowanie oleju z wiesiołka pozwala pozbyć się niechcianych dolegliwości. To remedium na zwiększoną potliwość oraz uderzenia gorąca.

Kwas GLA obniża także prawdopodobieństwo zachorowania na częste w tym wieku choroby układu rozrodczego oraz raka piersi. Obecność kwasu w organizmie jest szczególnie cenna w przypadku nawracających torbieli w piersiach.

Olej z wiesiołka na problemy skórne

Wszyscy wiemy, jak ważny w kobiecym życiu jest wygląd. Zadbane włosy i skóra to nasza najlepsza wizytówka. W tej kwestii olej z wiesiołka tłoczony na zimno również ma wiele do zaoferowania.

Zbawienny wpływ na skórę mają zawarte w oleju witamina A, cynk, selen, magnez i wapń. Olej działa na skórę nawilżająco (bez względu czy jest sucha, czy tłusta), zmiękczająco i odżywczo. Poza tym wspomaga pozbycie się trądziku i regeneruje uszkodzone komórki.

Olej z wiesiołka to również dobry przyjaciel włosów oraz paznokci. Może być stosowany jako odżywka do włosów oraz odżywka na skórki wokół paznokci.

Inne zastosowania oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno posiada dużą ilość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. W związku z tym jego spożywanie może uchronić nas przed chorobami jelitowymi, sercowo-krwionośnymi, miażdżycą, cukrzycą.

Spożywanie oleju z wiesiołka przynosi również pozytywne efekty w leczeniu stanów zapalnych. Niewiele osób ma świadomość dobroczynnego wpływu oleju wiesiołka na nasz układ nerwowy i leczenie stanów depresyjnych.

W jaki sposób przyjmować olej z wiesiołka?

Przyjmowanie oleju wiesiołka jest bardzo proste. Wystarczy 1 lub 2 łyżeczki oleju dziennie. Można go spożyć bezpośrednio z łyżeczki lub dodawać do jogurtu, owsianki, surówek lub świeżo wyciśniętych soków owocowych i warzywnych. Istotne jednak aby przyjmować go na zimno. Obróbka cieplna bardzo negatywnie wpływa na jego właściwości lecznicze.

W przypadku olejów tłoczonych na zimno bardzo istotne jest źródło ich pochodzenia. Producent powinien zagwarantować polskie pochodzenie ziarna oraz tłoczenie oleju na bieżąco. Sprawdzonym dostawcą olejów tłoczonych na zimno jest olejarnia Oleoteka. Oprócz oleju z wiesiołka na życzenie klienta przygotowuje również olej z czarnuszki, konopi, lniany i rydzowy.

Wybierasz się do Japonii? Konieczne sprawdź listę najlepszy atrakcji!

0
Japonia

Japonia słynąca z niepowtarzalnej kultury i wielowiekowej historii, imponujących rozwiązań technologicznych, fenomenalnej kuchni oraz rozmaitych i kuszących atrakcji turystycznych od wielu lat była preferowanym kierunkiem turystycznym. Ostatnie lata przyniosły jeszcze większą popularyzację kraju, kojarzonego z samurajami i kwitnącymi wiśniami, który zdobył uznanie, również wśród polskich turystów. Przed wycieczką do tego pięknego kraju, warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się z najbardziej rekomendowanymi atrakcjami.

 

Zamek Himeji

Forteca obronna, ulokowana w centralnej części miasta Himeji, od 1993 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek wzniesiony na wzgórzach Himeyama i Sagiyama, znany jest z przemyślanych fortyfikacji, wzmocnień, pułapek i labiryntów. Twierdza liczy 21 bram i 4 wieże, na terenie kompleksu znajdują się również 3 fosy oraz 997 otworów strzelniczych, ponadto mury konstrukcji, w określonych miejscach sięgają powyżej 25 metrów. Historia zamku sięga 1333 r., początkowo został wzniesiony jako fort, za jego budowę odpowiadał Norimura Akamatsu. Twierdza została dwukrotnie przebudowana, pierw w 1581 r. z inicjatywy Hideyoshiego Toyotomi, następnej przebudowy podjął się Terumasa Ikeda. Ostateczna forma zamku pozostaje niezmienna od zakończenia drugiej przebudowy w 1618 r. Do dyspozycji zwiedzający, został oddany również ogród Koko-En, powstały z okazji setnych urodzin miasta.

 

Tokyo Skytree

Tokijska konstrukcja sięga 634 metrów, co czyni ją najwyższą wieżą na świecie oraz drugą najwyższą budowlą  na świecie. Tokyo Skytree jest częstą destynacją osób wizytujących stolicę Japonii, bowiem umożliwia turystom podziwianie panoramy Tokio oraz jest obiektem, w pełni przystosowanym turystycznie. Liczne kondygnacje budowli, zawierają rozmaite wystawy, a na jej terenie, znaleźć można Bar, restaurację oraz sklepy z pamiątkami.

Sensō-ji

Najpopularniejsza, a zarazem najstarsza buddyjska świątynia w stolicy Japonii. Według legendy jej początek miał miejsce w 628 r., natomiast zakończenie budowli pierwszej świątyni, datowane jest na 645 r. Znaczenie świątyni rosło szczególnie w okresie Kamakura. Budowla stanowi miejsce kultu bogini Kannon oraz lokalizację rozmaitych świąt, festiwali i uroczystości.

Fudżi

Czynny wulkan, najwyższy szczyt Japonii, obiekt dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz święte miejsce dla wyznawców szintoizmu. Widoczna z Tokio, góra Fudżi leży na wyspie Honsiu, na jej terenie podziwiać można m.in. Wodospad Shiraito, pięć jezior Fudżi oraz las mieszany Aokigahara. Turyści odwiedzający wulkan mają możliwość skorzystania z kilku tras turystycznych oraz licznych schronisk, ponadto na samym szczycie, znajduje się obserwatorium meteorologiczne. Fudżi jako miejsce kultu, wzbogacone zostało trzema bramami torii oraz dwoma chramami.

Zamek Inuyama

Historia zamku sięga 1440 r., lokację konstrukcji wyznaczył Nobuyasu Oda, stryj jednego z „trzech zjednoczycieli państwa”, Ody Nobunagi. Fortyfikacja początkowo była we władaniu rodziny Oda, a następnie rodziny Naruse, zamek skonfiskowano w okresie Meiji. Trzęsienie ziemi w 1891 r., zniszczyło obiekt, który już cztery lata później, został zwrócony rodowi Naruse, pod warunkiem odbudowy i zadbania o fortyfikację. Twierdza od 2004 r. pozostaje własnością miasta Inuyama i uważana jest za naczelną atrakcją regionu Chūbu.

Arashiyama

Bambusowy zagajnik, notorycznie kusi turystów majestatycznym widokiem i sposobnością do podziwiania kilkudziesięciu gatunków bambusa. Sceneria sprzyja kontemplacji, toteż stanowi częstą destynację turystów, poszukujących kontaktu z naturą i niezakłóconego relaksu. Arashiyama znajduje się w zachodnim dystrykcie Tokio, nieopodal Togetsukyō, 155-metrowego mostu nad rzeką Hozu.

Muzeum Narodowe w Tokio

Japońskie muzeum założone w 1872 r., posiada liczne dzieła sztuki i obiekty archeologiczne. Muzeum cieszy się wyjątkową popularnością, za sprawą dziesiątek tysięcy eksponatów, spośród których, liczne posiadają status skarbów narodowych oraz znaczących wartości kulturowych. Warto zaznaczyć, iż obiekty wystawowe, mimo widocznej koncentracji na kulturze Japonii, odnoszą się również do obszaru całej Azji. Kompleks najstarszego i największego japońskiego muzeum, składa się z pięciu budynków:

  • Honkan – zawiera eksponaty sztuki japońskiej
  • Tōyōkan – prezentuje dzieła sztuki i obiekty archeologiczne z terenów Azji
  • Heiseikan – ulokowano tam galerię archeologii japońskiej, natomiast budynek służy również jako miejsce wystaw specjalnych
  • Hyōkeikan – prezentuje styl zachodni w architekturze japońskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Meiji.
  • Hōryū-ji Hōmotsukan – eksponaty stanowią skarby Hōryū-ji, świątyni buddyjskiej na liście UNESCO, znajdującej się w mieście Ikaruga.

Informacje dostępne w muzeum, dostępne są w wielu językach, natomiast podobnie jak w przypadku znakomitej większości atrakcji, turyści nie uświadczą tutaj języka polskiego. Wycieczki z przewodnikiem za granice, okazują się rozsądną alternatywą, aby w pełni wykorzystać wizytę w kraju kwitnącej wiśni.

Kinkaku-ji

Złoty Pawilon w Kioto, figurujący na liście UNESCO, powstał w 1397 r., z woli Yoshimitsu Ashikagiego, ówczesnego shoguna. Początkowym przeznaczeniem budowli, było stanowienie emerytalnej willi dla władcy, natomiast po jego śmierci, konstrukcja miała zostać przekształcona w buddyjską świątynię, powiązaną z nurtem zen. Zabytek  był wielokrotnie odbudowywany, obecna konstrukcja została sfinalizowana w 1955 r. Cechą charakterystyczną świątyni jest zróżnicowany styl architektoniczny oraz ozdabiające zewnętrzne ściany, płatki złota.

Dodatkowe atrakcje

Japonia to nie tylko zabytki, parki natury czy bogate w eksponaty muzea, kraj kwitnącej wiśni oferuje swoim gościom, również mnogie, drobne atrakcje.

Podróż shinkansenem

Shinkansen, czyli japońska sieć linii kolejowych, przeznaczona dla kolei dużych prędkości. Prędkość maksymalna pociągów, wynosi 320 km/h, natomiast w przypadku pociągów, wykorzystujących zjawisko lewitacji magnetycznej, światowym rekordzistą pozostaje japoński MLX01, który osiągnął prędkość 603 km/h. Podróż shinkansenem to nie tylko niesamowita atrakcja i sposobność do podziwiania krajobrazów, ale ogromna oszczędność czasu.

Onsen

Japońskie kąpieliska, zbudowane na gorących źródłach to świetne miejsca dla wszystkich, którzy poszukują spokoju i odpoczynku. Onseny słyną przede wszystkim ze swoich właściwości relaksacyjnych, ale warto także  wspomnieć o właściwościach leczniczych, które wynikają z wykorzystania wody, bogatej w minerały. W Japonii jest prawie 30 000 gorących źródeł i niemalże 3000 kurortów, więc okazja do zakosztowania relaksu, może trafić się na każdym kroku.

Salony pachinko

Pachinko to japońska gra hazardowa, której zasady przypominają dobrze znany pinball, natomiast niemalże całkowicie pozbawiona elementu zręcznościowego. Wysoce ceniona przez Japończyków gra, stanowi dla nich formę relaksu i ucieczki od codziennych problemów. Mimo restrykcyjnego prawa dotyczącego hazardu, salony są ogólnodostępne. Wizyta w lokalu, wypełnionym światłami o różnych kolorach, dźwiękiem emitowanym przez maszyny i odgłosem metalowych kulek to ciekawe i egzotyczne doświadczenie.

Cukier w produktach spożywczych – jak jest oznaczany?

0
cukier
fot. pexels.com

Cukier jest nie tylko w ciastkach, czekoladzie i innych słodyczach. Cukier jest praktycznie w większości produktach spożywczych, jakie znajdziesz na półce sklepowej. Dowiedz się, jakimi nazwami producenci zastępują powszechnie znany cukier, aby na pierwszy rzut oka wydawał się to produkt zdrowy i wartościowy!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/sadzonka-i-inne-symbole-na-opakowaniach/ 

Cała prawda o cukrze!

Na wielu produktach rzeczywiście jest jasno napisane, że zawierają one cukier. Natomiast niestety nadal wielu producentów na artykułach spożywczych nie pisze wprost, że produkt zawiera cukier. Przykładem mogą być płatki śniadaniowe, na których opakowaniu znajdziesz etykietę, że nie zawierają one cukru. Zajrzysz do listy składników i rzeczywiście nie znajdziesz tam cukru. Niestety nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Producenci bardzo często nazywają cukier różnymi nazwami, takimi, że na pierwszy rzut oka produkt wydaje się jakby go nie zawierał, a ma go bardzo dużo – to tzw. cukier ukryty. 

Zamiana ,,cukru’’ na inne nazwy wynika też stąd, że w danym produkcie cukier może stanowić określoną ilość, jako źródło energii. A stosując różne nazwy cukru i inne odmiany można przeskoczyć to prawo i produkować produkty, które zawierają więcej tego cukru niż dopuszczona maksymalna ilość.

Inne nazwy na cukier

Odmienne określenia na tę samą substancję, czyli cukier można pogrupować w 3 kategorie. Są to kolejno:

  • glukoza, sacharoza, cukier inwertowany, syrop glukozowo-fruktozowy, fruktoza;
  • cukier trzcinowy, cukier brązowy, syrop kukurydziany, syrop ryżowy, słodzik kukurydziany, syrop z agawy, melasa;
  • dekstroza, koncentrat soków owocowych, krystaliczna fruktoza, organiczny odparowany sok z trzciny cukrowej.

Sam przyznasz, że niektóre określenia brzmią całkiem niewinnie, a nawet zdrowo. To np. organiczny odparowany sok z trzciny cukrowej, cukier brązowy czy też koncentrat soków owocowych. Niestety są to wszystko zamienniki niezdrowego cukru, słodzików.

Przeczytaj też: http://warsawovernight.pl/zwiedzamy-niemcy-sprawdz-co-zobaczyc/

Jak radzić sobie z bólem jelit

0
jelita

Ból jelit to bolesna dolegliwość, która uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj ma charakter sporadyczny, zdarza się po spożyciu potraw, które nam nie służą lub w wyniku połączenia produktów, które nam nie służą. Jeśli ból jelit nęka nas często, regularnie mogą świadczyć o przewlekłej chorobie o różnym podłożu. 

Zobacz tez: https://www.zdrowie.info.pl/bol-jelit-moze-oznaczac/

Ból jelit spowodowany wzdęciami

Najczęstszą przyczyną bólu jelit jest spożycie silnie wzdymających produktów takich jak kapusta, papryka i warzywa strąkowe: bób, fasola, groch. Objawy te łagodzi nieco kminek dodany do wzdymających potraw. Można również zażyć suplementy wspierające prawidłową perystaltykę jelit. Ból jelit spowodowany produktami wzdymającymi można złagodzić domowymi sposobami. Ulgę przyniesie herbatka poprawiająca trawienie i ciepłe niesłodkie napoje. Jeśli zioła nie pomogą można sięgnąć po preparaty apteczne. Najpopularniejszym lekiem na wzdęcia jest Espumisan. Można zażyć odpowiednią dawkę przed i po takim obciążającym posiłku. Jeśli nie zadziała w naszym przypadku, a ból będzie się nasilał trzeba sięgnąć po leki rozkurczowe, przeciwbólowe. Farmaceuta z pewnością poleci nam odpowiedni środek. 

Ból jelit spowodowany innymi chorobami

Drugą częstą przyczyną bólu jelit jest grypa jelitowa. Towarzyszą jej częste biegunki i wysoka temperatura. Grypa jelitowa wywoływana jest przez wirusy, dlatego jej leczenie ogranicza się jedynie do łagodzenia objawów i ich skutków. Niezwykle ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Jeśli picie wywołuje nasilenie objawów, pijmy po łyżeczce wody co kilka minut. Grypa jelitowa mija zazwyczaj w ciągu pięciu dni. Z każdym dniem objawy łagodnieją. 

Ból jelit mogą też powodować inne poważniejsze choroby takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie uchyłków jelita grubego czy drażliwość jelit. Inną częstą przyczyną dyskomfortu ze strony jelit jest nietolerancja pokarmowa, a więc alergia na pewne rodzaje produktów. Najczęstszym alergenem wywołującym takie dolegliwości  jest laktoza. 

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/o-czym-moga-swiadczyc-zawroty-glowy/

Poradnia PsychoMedic w Łodzi. Dowiedz się więcej

0
Poradnia PsychoMedic w Łodzi. Dowiedz się więcej

Istnieje wiele chorób neurologicznych, które wymagają konsultacji w specjalistycznej poradni neurologicznej. Jest to niezwykle ważne ze względu na powagę takich schorzeń, a im wcześniejsza diagnoza, tym leczenie i rokowanie może być lepsze. Dowiedz się więcej o poradni w Łodzi.

Poradnia PsychoMedic

Poradnia neurologiczna PsychoMedic to przede wszystkim wykwalifikowany personel medyczny, który dba o przyjazną pacjentowi atmosferę, w której może poczuć, że jest bezpieczny i znajduje się pod najlepszą opieką. Ogromny nacisk kładziony jest w placówce na jego zdrowie w pełnym rozumieniu tego słowa.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu lekarzy i pielęgniarek, udając się do poradni, możesz być pewien, że podejście do twojego problemu będzie w pełni profesjonalne, indywidualne i dostosowane do twoich potrzeb. Możesz czuć się również bezpiecznie, ponieważ pracownicy kliniki zapewniają pełną anonimowość, a także dyskrecję.

Badania, diagnoza, leczenie

Zanim rozpocznie się pełne leczenie, specjaliści przeprowadzają dokładny wywiad, który poddają rzetelnej analizie. Następnie wykonywany jest szereg badań, które pozwalają na dokładną diagnozę, a na podstawie zebranych informacji i interpretacji wyników dostosowują jak najlepszą terapię farmakologiczną lub psychologiczną, jeżeli jest konieczna.

Co bardzo ważne, PsychoMedic to również miejsce, w którym znajdziesz nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który jest nieocenioną pomocą w neurologii i innych dziedzinach medycyny.

Oczekiwanie

Dzięki sprawnej organizacji pracy w klinice PsychoMedic, możesz być pewien, że nie będziesz musiał długo czekać na termin wizyty, ani tym bardziej spędzać bezczynnie wielu godzin w poczekalni przed wizytą. Wystarczy umówić się na konsultację, aby się o tym przekonać – często może okazać się, że odbędziesz ją jeszcze tego samego dnia, bez kolejki i oczekiwania przez kilka miesięcy.

Pozytywne opinie

Warto zauważyć, że klinika PsychoMedic zyskała pozytywne oceny pacjentów, którzy obdarzyli zaufaniem pracujący tam personel medyczny. Również specjaliści z branży docenili poradnię. Dzięki temu otrzymała liczne nagrody, w tym Laur Pacjenta 2017/2018, Złotą Synapsę, a także Super Medicus.

Poradnia neurologiczna – Łódź

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady neurologicznej, w przyjaznej pacjentowi atmosferze i masz dość czekania na swoją kolej przez kilka miesięcy, czy przesiadywania w poczekalni przez wiele godzin, to powinieneś zapisać się na wizytę właśnie w PsychoMedic. Ta poradnia neurologiczna zapewni Ci bowiem możliwość odbycia wizyty w najbliższym czasie, bez żadnych niedogodności.

Spotkasz się tam z rzetelnym i dbającym na każdym kroku o pacjenta personelem, który zarówno dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także wiedzy zdiagnozuje Twoje dolegliwości i przepisze najodpowiedniejsze leki bądź terapię. Możesz być pewien, że zostanie zachowana pełna dyskrecja, a ty będziesz zadowolony z przebiegu wizyty.

Nadmierna potliwość stóp – jak sobie z nią radzić?

0
nadmierna potliwość stóp
fot. pexels.com

Stopy to często ogromny problem dla niektórych osób, u których przeważa nadmierna potliwość. Jest to dość przykry problem, który również ma nieciekawe walory zapachowe. Osoby z nadmierną potliwością stóp są często bardzo wycofane i nie chcą wychodzić z domu tam, gdzie trzeba ściągnąć buty. Jak sobie radzić z nadmierną potliwością stóp?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-robic-jak-nasze-stopy-nadmiernie-sie-poca/

Konsultacja z lekarzem

Przede wszystkim musisz udać się na konsultację do lekarza. Być może ta nadmierna potliwość stóp ma inny związek z chorobą, która jest ukryta w twoim organizmie. Nadmiernie pocenie się może oznaczać problemy z tarczycą lub z hormonami, a wówczas potrzebne będzie przyjmowanie odpowiednich leków.

Nadmierna potliwość stóp może być również spowodowana innymi problemami, zatem przyda się konsultacja lekarska, która wyjaśni gdzie jest jej podłoże.

Możesz umówić się do lekarza rodzinnego, który da ci skierowanie na spotkanie ze specjalistą, najlepiej z podologiem, który zna się na stopach.

Jak sobie radzić z problemem?

Jeśli byłeś u lekarza i już wiesz, że twoje zmartwienie ma podłoże w chorobie, wówczas z pewnością dostałeś odpowiednie instrukcje, jak sobie radzić z tym problemem. A jeśli nie ma wyraźnej przyczyny dla nadmiernej potliwości twoich stóp, to wypróbuj poniższe triki!

Pudruj stopy. Puder ogranicza wilgoć, a właściwie ją zatrzymuje i ma do tego przyjemny zapach. Odpowiednio wypudrowane stopy nie powinny się więc pocić i ślizgać w butach, ani też wydzielać nieprzyjemny zapach.

Kup specjalistyczne preparaty na potliwość stóp oraz zapachy do butów. Gdy spryskasz sobie stopy takim blokerem, wówczas wilgoć zostanie zatrzymana, a także twoje stopy nie będą się pocić, ani też brzydko pachnieć. Z kolei poprzez zastosowanie odświeżacza do butów, spowodujesz, że twoje obuwie nie przesiąknie potem, a będzie przyjemnie pachnieć.

Pamiętaj jednak, aby nie stosować żadnych blokerów bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą!

Przeczytaj też: http://prowital.pl/jak-sie-pozbyc-workow-i-cieni-pod-oczami/

Jaki powinien być preparat do dezynfekcji narzędzi?

0
Preparat do dezynfekcji narzędzi

Preparat do dezynfekcji narzędzi dedykowany jest szczególnie do dezynfekcji urządzeń medycznych, zarówno inwazyjnych, jak również nieinwazyjnych, termolabilnych oraz termostabilnych. Polecany przede wszystkim do chirurgii oraz stomatologii, lecz również weterynarii oraz pozostałych gałęzi medycyny. Dostępne środki dla innego typu produktów, w tymże stali kwasoodpornej, żelaza, aluminium, cynku, niklu, brązu i gumy, szkła etc. Pełne czy niepełne spectrum funkcjonowania. Co musimy wiedzieć na temat takich preparatów?

Płyny do dezynfekcji – różne typy

Preparat do dezynfekcji narzędzi jest jednym spośród najistotniejszych elementów urządzenia gabinetu lekarskiego, w jakich używa się rozmaitych urządzeń mających kontakt ze skórą. Należałoby wyposażyć się w różne jego typy – m.in. roztwór do dezynfekcji przestrzeni, środek do dezynfekcji urządzeń leczniczych, natomiast również w środki do dezynfekcji rąk. Teraz w wielu sklepach odnajdziemy takie właśnie środki, w związku z tymże ich zakup nie winien być dla nikogo najmniejszym chociażby kłopotem. Dezynfekcja rąk potrzebna jest także jako element przygotowania specjalisty przed badaniem chorego w celu minimalizacji zagrożenia rozprzestrzeniania mikroorganizmów z osoby na osobę. Preparaty do dezynfekcji rąk oraz skóry mają zwykle formę półpłynną, prostą w rozprowadzeniu, natomiast substancją czynną przeważnie jest mocny alkohol.

Jakie środki dobrać?

Preparat do dezynfekcji narzędzi i wnętrz występować może w postaci aerozolu, koncentratu i chusteczek alkoholowych bądź bezalkoholowych. Dobór właściwego środka zależy od jego zastosowania. Do czyszczenia łóżek zabiegowych, ścian lub posadzek wykorzystać należy efektywne koncentraty. Do urządzeń oraz małych sprzętów leczniczych tymczasem zastosować można specjalistyczne środki w proszku. Środki owe są pewne, nie mają aldehydów oraz fenolu, więc także mogą być wykorzystywane na przestrzeniach, jakie mają kontakt z żywnością.

Odpowiednia dezynfekcja

W celu zachowania bezpieczeństwa oraz czystości poleca się czyszczenie i dezynfekcję rąk przed każdym kontaktem z klientem czy chorym. Jest to wymóg niezbędny w celu nieprzeprowadzania mikroorganizmów takich jak zarazki, bakterie, grzyby i treści niebezpieczne z naszych dłoni na odmienne osoby. Odpowiednia dezynfekcja i postępowanie wedle określonych procedur higienicznych stanowi bardzo ważny element przeciwdziałania oraz prewencji zakażeń w instytucjach służby zdrowia. Wiąże się to z potrzebą nabycia poprzez załogę oraz zespół sprzątający określonego zasobu wiedzy oraz zdolności. Uzmysłowienie sobie potencjalnych dróg transmisji zakażeń jest pierwszym etapem do odpowiedniego działania w celu zapobiegnięcia chorób. Stąd duża rola profesjonalnych preparatów do dezynfekcji narzędzi.

Pierwsza wizyta u ginekologa – jak się przygotować?

0
u ginekologa
fot. pexels.com

Pierwsza wizyta u ginekologa jest nieunikniona. Warto zapisać się na nią możliwie najwcześniej, czyli po dostaniu pierwszej miesiączki (około 12-15 roku życia) lub jeśli w tym czasie miesiączka się nie pojawi. Dowiedz się, jak przygotować się na taką wizytę, o czym pamiętać i co cię na niej czeka.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-wyglada-wizyta-u-ginekologa/

Przed wizytą u ginekologa

Przygotowanie do wizyty rozpoczyna się tak naprawdę długo przed nią. Przygotowanie to dotyczy zebrania kilku ważnych informacji i przygotowania swojego ciała. Otóż idąc do ginekologa powinnaś wiedzieć (możesz sobie też to zapisać) kiedy dokładnie dostałaś pierwszą miesiączkę, ile ona trwała, jak się czułaś przed nią i po niej, jak przebiegała (czy była bolesna), a może coś cię w niej zaniepokoiło. Dodatkowo miej na uwadze wszelkie dolegliwości związane z drogami rodnymi, np. ból jajników, przebyte choroby itd. – oczywiście o ile te kwestie ciebie dotyczą. Zwróć też uwagę na leki, które przyjmujesz na stałe. Te informacje będą ci potrzebne podczas wywiadu, jaki na wizycie odbędzie z tobą ginekolog. 

Dodatkowo pamiętaj o tym, aby umyć miejsca intymne oraz stopy jeszcze w domu przed wizytą. Może cię zastanawiać dlaczego stopy. Otóż siedząc na ginekologicznym fotelu twoje stopy będą stosunkowo blisko twarzy lekarza, dobrze więc aby były one zadbane i nie miały nieprzyjemnego zapachu. Jest jeden wyjątek, kiedy wręcz nie zaleca się mycia miejsc intymnych przed wizytą. Jeśli zauważasz dziwny zapach i upławy z pochwy – wtedy zachowaj te objawy, aby pokazać je lekarzowi, ponieważ mogą być skutkiem jakiejś choroby czy zapalnego stanu.

Na wizycie u ginekologa

Jeśli jesteś przed pierwszą wizytą możesz czuć obawę i strach związany z tym, że nie będziesz wiedziała co zrobić i jak się zachować w gabinecie. Tego absolutnie się nie bój. Lekarz, do którego się zapiszesz powinien zapytać czy to twoja pierwsza wizyta i z pewnością wytłumaczy ci krok po kroku, co zrobić.

Tak w skrócie na pewno zaprosi cię do toalety, gdzie będzie czekała na ciebie spódniczka którą będziesz musiała ubrać, a zdejmiesz spodnie, ewentualnie spódnicę i rajstopy. Do tego będą czekały tam na ciebie specjalne jednorazowe kapcie. Tak przygotowaną lekarz pokieruje cię do dalszych badań – mogą to być badania na fotelu ginekologicznym lub na łóżku, np. usg.

Przeczytaj też: http://www.abcwnetrza.pl/jak-dbac-o-reczniki/

Sposoby na zatkane ucho

0
ucho
fot: pixabay.com

Ucho to jeden z najbardziej wrażliwych narządów. Podobnie jak w przypadku wzroku, obawa o utratę słuchu jest bardzo dużą. Kiedy więc pojawia się ból ucha, reagujemy natychmiast. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-odetkac-zatkane-ucho/

Zatkane ucho to nic przyjemnego. Nie jest to jednak powód, z jakim zwrócimy się od razu do lekarza. Najpierw próbujemy domowych sposobów.

Przemywanie wodą utlenioną

Jedną ze sprawdzonych metod, które stosowały nasze babki było przemywanie ucha wodą utlenioną. W każdym domu powinien znajdować się taki środek. Buteleczka kosztuje 2-3 zł, a może nas poratować w nagłej sytuacji. Na początek sprawdźmy datę przydatności. Nie używajmy przeterminowanej wody utlenionej, ponieważ najprawdopodobniej straciła juz swoje właściwości. 

Włóżmy buteleczkę do miseczki z ciepłą wodą, aby delikatnie ogrzać płyn. To ważne, nie tylko dlatego, ze zimna ciecz w uchu to nic przyjemnego. Połóżmy się na boku, tak, aby dokuczające nam ucho było u góry. Poprośmy kogoś o wlanie kilku kropel ciepłej wody utlenionej do otworu usznego. Zanim to jednak zrobi, należy sprawdzić czy płyn nie jest z kolei zbyt gorący. Wystarczy wylać parę kropel na wewnętrzną stronę ręki. Po zaaplikowaniu niewielkiej ilości wody utlenionej do ucha odczekajmy 2-3 minuty. Możemy delikatnie naciągnąć małżowinę w różne strony, aby woda mogła spłynąć we wszystkie zakamarki. Po tym czasie nakryjmy ucho ręcznikiem i odwróćmy głowę na drugi bok, aby cała ciesz wyciekła na ręcznik. 

Po tym zabiegu możemy nałożyć na ucho ciepły kompres. Zanurzmy watę w ciepłej wodzie, a następnie włóżmy do torebki foliowej. Przyłóżmy do ucha i przewiążmy np. szalikiem. Powinnismy wkrótce odczuć znaczna ulgę.

Leki przeciwzapalne

Jeśli ból nie mija nie wahajmy się sięgnąć po środek przeciwzapalny na bazie ibuprofenu. Większość przypadków zapalenia ucha nie wymaga od razu wprowadzenia antybiotykoterapii. Dostępny bez recepty środek przeciwzapalny powinien poradzić sobie z łagodniejszym stanem. Jeśli nie zauważymy poprawy w ciągu 24 godzin, skonsultujmy się z lekarzem. 

Przeczytaj też: http://super-fit.pl/skuteczne-sposoby-na-odchudzanie-po-40/

Zobacz też