Brodawki na narządach płciowych wywołane wirusem HPV

0
Brodawki na narządach płciowych wywołane wirusem HPV

Brodawki na narządach płciowych, czyli tzw. kłykciny kończyste, są spowodowane infekcją wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Mimo że są to zmiany łagodne, to często stanowią poważnym problem estetyczny zmuszający pacjentów do wizyty u lekarza. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest usunięcie kłykcin za pomocą skalpela czy powtarzanych zabiegów, np. laseroterapii. Niestety choroba ma charakter nawrotowy i zmiany w wielu przypadkach pojawiają się ponownie po kilku miesiącach czy latach od ich wycięcia.

Jak dochodzi do zakażenia wirusem HPV?

Wirus HPV to przedstawiciel rodziny papillomawirusów. Wyróżniamy nawet 100 podtypów tego patogenu, z których część, np. 16 i 18, wykazuje potencjał onkogenny, podczas gdy inne, głównie 6 i 11, odpowiadają za pojawienie się łagodnych i niegroźnych, ale jednocześnie nieestetycznych brodawek.

Zakażenie HPV rozprzestrzenia się drogą płciową, zwłaszcza przy okazji przygodnych kontaktów seksualnych. Pamiętajmy, że zastosowanie mechanicznego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia.

Co to są kłykciny kończyste?

Jak już wspomniano, za wystąpienie na narządach płciowych płaskich lub uszypułowanych brodawek, czyli tzw. kłykcin kończystych, odpowiadają przede wszystkim typy 6 i 11. Są to zmiany zupełnie łagodne, ponieważ stanowią jedynie miejscowy przerost naskórka. Mogą one wystąpić nawet kilka miesięcy po zakażeniu.

U kobiet kłykciny lokalizują się przede wszystkim na wargach sromowych, wzgórku łonowym, w pochwie czy w okolicach odbytu, u mężczyzn natomiast w cewce moczowej, na napletku i żołędzi. Są niebolesne, czasem pacjenci odczuwają nieznaczny świąd. Niestety w przypadku dużych zmian może dochodzić do ocierania ich powierzchni, np. podczas chodzenia, i powstawania bolesnych nadżerek.

Jak diagnozuje się kłykciny kończyste?

Zmiany brodawkowate spowodowane zakażeniem wirusem HPV są na tyle charakterystyczne, że lekarz najczęściej rozpoznaje je gołym okiem bez konieczności użycia sprzętu specjalistycznego. Oczywiście zawsze należy przeprowadzić również dokładne badanie wziernikiem, aby upewnić się, czy zmiany nie rozsiały się także w pochwie lub na szyjce macicy. U osób uprawiających analne stosunki płciowe należy też dokładnie obejrzeć okolice odbytu, a w razie potrzeby również śluzówkę odbytnicy, np. w badaniu wziernikowym kanału odbytu. Co ważne, nieestetycznym zmianom na  narządach płciowych nie towarzyszą żadne objawy ogólnoustrojowe, takie jak złe samopoczucie czy stany podgorączkowe.

Do ostatecznego postawienia diagnozy kłykcin nie jest wymagane przeprowadzenie badania wirusologicznego. W razie jakichkolwiek wątpliwości pobiera się wycinek do badania histopatologicznego.

Leczenie kłykcin kończystych

Mimo że kłykciny kończyste są niegroźnymi zmianami łagodnymi, to dla większości pacjentów stanowią poważny problem kosmetyczny. Dodatkowo jeśli osiągną spore rozmiary, mogą np. uciskać ujście cewki moczowej i powodować problem z oddawaniem moczu, a u mężczyzn także stulejkę, czyli trudności z odprowadzeniem napletka.

Najpopularniejszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia jest ich usuwanie z zastosowaniem krioterapii, laseroterapii czy elektrokoagulacji lub po prostu chirurgicznego cięcia. W najbardziej nasilonych przypadkach przed zabiegiem włącza się również leki stymulujące układ odpornościowy do walki z wirusem czy miejscowe leki hamujące podziały komórkowe, aby zapobiec dalszemu rozrostowi zmian.

Niewłączenie leczenia może skutkować samoistnym zanikiem zmian, ale dzieje się to stosunkowo rzadko. Jednocześnie wycięcie chirurgiczne nie gwarantuje, że zmiany już się nie pojawią, bo u większości pacjentów mają one charakter nawrotowy.

Więcej przeczytasz na stronie TantumRosa.

Bibliografia:

[1] Pod red. Bręborowicz G.H., Położnictwo i ginekologia tom 1 i 2, wyd. PZWL, Warszawa 2015.

[2] Pod red. Kaszuba A., Adamski Z., Dermatologia. Poradnik lekarza praktyka, wyd. Czelej, Lublin 2012.

[3] Pod red. Jabłońska S., Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, wyd. PZWL, Warszawa 2010.

[4] https://www.mp.pl/artykuly/39623,leczenie-chorob-przenoszonych-droga-plciowa-czesc-v-zakazenie-ludzkim-wirusem-brodawczaka-aktualne-2006r-wytyczne-centers-for-diseasecontrol-and-prevention

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

0
Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne okazuje się najlepszym rozwiązaniem, gdy zdarzy nam się zachorować, a publiczna przychodnia pęka w szwach od pacjentów. Wtedy najczęściej jesteśmy zirytowani faktem, że pomimo tego, iż opłacamy składki na darmową opiekę medyczną, nie możemy z niej skorzystać z powodu niewydolności systemu.

Sytuacja pogarsza się znacznie, gdy nasze problemy zdrowotne wymagają wizyty u specjalisty. W publicznej przychodni słyszymy, że najbliższy termin jest możliwy za rok – brzmi to jak kpina. Nie możemy czekać, aż choroba samoistnie zniknie lub poczeka cierpliwie tyle, ile należy. Zazwyczaj kończy się to drogą wizytą w prywatnym gabinecie.

Po co właściwie nam polisa zdrowotna?

Każdemu z nas zdarza się zachorować – jest to element w naszym życiu, którego pomimo usilnych starań nie możemy całkowicie wykluczyć. Możemy dbać o zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz odbywać regularne badania – jednak starzejemy się, ponadto pewne skłonności dziedziczymy po naszych krewnych.

Pracując w oparciu o umowę o pracę, jesteśmy uprawnieni do korzystania z darmowej opieki medycznej w ramach systemu Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdego miesiąca z naszej wypłaty odciągane są środki właśnie w celu opłacenia składki – minimalna kwota przy wynagrodzeniu rzędu najniższej krajowej to ok. 160 zł.

Jednak, gdy już zachorujemy i udamy się do przychodni – słyszymy w punkcie rejestracji, że najbliższa wizyta możliwa jest dopiero za kilka dni. Czy nasza gorączka, ostry, duszący kaszel, rwa kulszowa, problemy żołądkowe, wysypka lub inne dolegliwości zaczekają? Niestety, nie. W związku z czym szukamy innej pomocy, za którą najczęściej sporo płacimy.

Najczęściej spotykają nas jednak drobne problemy zdrowotne, jednak prawie każdemu z nas przyjdzie kiedyś zderzyć się z chorobami serca, układu krążenia, chorobą nowotworową czy poważną operacją. Wtedy wizyta u specjalisty musi odbyć się jak najszybciej, by móc szybko rozpocząć leczenie. Czekanie na specjalistę kilku miesięcy czy nawet kilku tygodni może przynieść wiele niechcianych konsekwencji.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest polisa zdrowotna. Możemy sprawdzić np. ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie możemy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jest to produkt ochronny, który może ułatwić nam dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, możliwość skorzystania z darmowych badań, jak również zapewnić solidne wsparcie finansowe w przypadku poważnego zachorowania. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zatroszczyć się o nasze zdrowie.

Poważna choroba, jak chociażby nowotwór złośliwy może wymagać dłuższego zwolnienia lekarskiego, co wpłynąć może na nasze zarobki, jak i kondycję całej rodziny – warto więc wybrać dobrą polisę, która zapewnia nam nie tylko wysokie wsparcie finansowe, ale również opiekę nad dziećmi w trakcie hospitalizacji, pomoc domową, wizyty domowe lekarza czy wsparcie psychologa.

Na te elementy polisy zwróć uwagę

Przed samym zakupem powinniśmy sprawdzić kilka ważnych rzeczy:

  • wysokość sumy ubezpieczenia;
  • karencję;
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Są to niezwykle ważne aspekty ubezpieczenia, które na przyszłość mogą mieć dla nas duże znaczenie.

Suma ubezpieczenia – im wyższą kwotę wybierzemy, tym większe wsparcie finansowe otrzymamy w razie zachorowania. Na jej podstawie ustalany jest również procent należny np. z tytułu pobytu w szpitalu. Kwotę należy jednak wybierać rozsądnie, by naliczona później składka nie przekraczała naszych możliwości finansowych.

Karencja – to okres pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony nad ubezpieczonym. Karencja może trwać kilka miesięcy lub nawet rok czasu. Jeśli podejrzewamy u siebie jakąś poważną chorobę, a polisę dopiero chcemy zakupić – musimy się liczyć, że przy ubezpieczeniu z długą karencją możemy nie otrzymać świadczenia.

Wyłączenia odpowiedzialności – są to sytuacje, w których nie należy nam się odszkodowanie od ubezpieczyciela, najczęściej sytuacje dotyczą ryzykownych zachowań, jak wypadek w wyniku prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel zazwyczaj bardzo precyzyjnie określa w jakich sytuacjach nie wypłaci należnego świadczenia, warto więc zapoznać się z tym punktem umowy jeszcze przed zakupem.

W jakim miejscu znaleźć dobre ubezpieczenie?

Najlepszą zasadą szukania dobrej polisy zdrowotnej jest korzystanie ze stron, które są w całości poświęcone tematyce ubezpieczeniowej – tam znaleźć możemy rankingi, poradniki, wiele cennych informacji o dostępnych ofertach oraz narzędzia, które pomogą nam szybko i sprawnie wybrać najlepszą ofertę, jak np. kalkulator ubezpieczeniowy czy porównywarkę ubezpieczeń.

Dzięki rankingom dowiemy się o różnych polisach zdrowotnych, uda nam się samodzielnie porównać ze sobą oferty, na podstawie czego łatwiej będzie nam podjąć decyzję o zakupie. Jako potencjalny klient, niezorientowany w dziedzinie ubezpieczeń, znamy kilka czołowych firm ubezpieczeniowych, kompletnie ignorując oferty firm o zagranicznym kapitale czy lepszych możliwościach. Warto zatem sprawdzać rankingi, gdzie dowiedzieć się możemy o wielu konkurencyjnych produktach.

Ponadto, jeśli już zainteresuje nas jakaś konkretna oferta, np. za sprawą polecenia przez kogoś znajomego, zawsze możemy sprawdzić jej oceny w rankingu. Wystarczy, że sprawdzimy ubezpieczenie zdrowotne Medicover z www.ubezpieczeniaonline.pl czy produkt dowolnej innej grupy ubezpieczeniowej, a dowiemy się więcej na ten temat.

Szukasz dobrego SPA w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz dobrego SPA w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Znalezienie dobrego SPA nie jest wcale rzeczą trudną. Jednak aby odnaleźć takie, które całkowicie by nas satysfakcjonowało i spełniało wszystkie oczekiwania, należy starannie przeszukiwać sieć i spróbować samodzielnie znaleźć, nim zapytamy znajome nam osoby. W końcu każdy ma inne gusta i potrzeby, zatem nie zawsze polecany przez znajomych gabinet, będzie dla nas odpowiedni. Czym powinno charakteryzować się dobre SPA? Na pewno musi zapewniać wszelkie zabiegi, które pomogą nam w regeneracji organizmu i przywróceniu go do stanu równowagi. Poza tym zabiegi SPA mogą być dla kobiet równie przyjemne, jak dla mężczyzn wizyta u barbera. Dlatego należy z nich korzystać regularnie tak dla zdrowia fizycznego, co umysłowego.

Na jakie zabiegi można liczyć w SPA?

Gdziekolwiek się udamy, SPA powinno zapewnić regenerację naszego ciała na najwyższym poziomie i w możliwie jak najkrótszym czasie przywrócić je do stanu pełni zdrowia. Jako że zadanie to nie jest łatwe, należy liczyć się z wieloma zabiegami, które mają na celu kompleksowo zająć się odnową naszego ciała.

Jak wiadomo, sama nazwa SPA pochodzi z języka łacińskiego i oznacza zdrowie przy pomocy wody. Nie ma w tym przesady, gdyż woda jako źródło życia, jest nieodzowna w naszym powrocie do zdrowia i jego utrzymaniu. Można z nią robić przeróżne rzeczy, które mają znakomite własności terapeutyczne dla każdego człowieka.

Wodę dla celów zdrowotnych można wykorzystywać na wiele sposobów. Pro zdrowotnie działa zarówno woda zimna, jak i gorąca. Można w niej pływać, powodując wysiłek, co pozytywnie wpływa na kondycję całego ciała, a można po prostu pozwolić jej na masowanie naszych ciał, jak na przykład w jakuzzi.

Zabiegi wodne i ich zdrowotne właściwości można stosować wybiórczo albo w połączeniu, kiedy zazwyczaj działanie wody da się odczuć bardzo szybko. Do tego w SPA często dochodzą jeszcze masaże usprawniające pracę wewnętrznych narządów organizmu.

To jednak nie wszystko, bo przysłowie mówi: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a jak widać, kiedy posiadamy odświeżone, zdrowe i wręcz odnowione ciało, to wówczas wzrasta niebotycznie nasze samopoczucie, pewność siebie i odporność na stres.

Korzystając ze SPA w sposób częsty, można zachować zdrowie fizyczne jak i wewnętrzną równowagę, wzmacniając ducha. Poszukując SPA w naszej okolicy, warto odwiedzić serwis https://www.moment.pl/spa-i-masaz/krakow, gdzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania i więcej wskazówek odnośnie dobrego SPA w naszym mieści.

Czy SPA pomaga także w kontuzjach?

SPA składa się z wielu zabiegów, które bez wątpienia nadają się do zastosowania w przypadku najróżniejszych kontuzji czy złamań. Jako że jeszcze do niedawna niewielu zdawało sobie sprawę z tego, jak wiele dobroczynnych skutków niesie ze sobą SPA, śmiało można powiedzieć, że wszelakie zabiegi rehabilitacyjne z użyciem wody mają bardzo pozytywny wpływ na ciało nawet po przebytej kontuzji.

Dzieje się tak, gdyż wszelaki ruch działający na ciało wpływa na jego regeneracje i powrót doi zdrowia, a ponadto zabiegi te mają pozytywny wpływ na mentalność człowieka, co dodatkowo przyspiesza jego powrót do zdrowia.

Reasumując, warto zainteresować się zabiegami oferowanymi w gabinetach SPA, ponieważ mają one niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i ciało. Regularne wizyty w dobrym i sprawdzonym salonie pozwolą w pełni korzystać z uroków życia i zachować zdrowy i młody wygląd.

Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Depilacja laserowa zaistniała nie tak dawno, ale zyskuje sobie coraz szersze grono zadowolonych klientów. Używanie lasera w celu usunięcia zbędnego owłosienia na ciele niesie z sobą wiele zalet. Światło laserowe posiada zdolność zniszczenia mieszka włosowego, który traci możliwość wytworzenia nowego włosa. Sedno kuracji laserowej ukryte jest w skupionej wiązce laserowej, która gromadzi energię w ciemnym barwniku mieszka włosowego, powodując podgrzanie go i zniszczenie w wyniku podniesienia temperatury. Dlatego też zabieg nie jest zbyt skuteczny w usuwaniu włosów blond i bardzo jasnych, tak więc osoby posiadające taki kolory włosów muszą korzystać z innych sposobów.

Co stoi za skutecznością metody laserowego usuwania włosów.

Metoda ta jest skuteczna właśnie dlatego, że działa na świeżo wyrastające włosy i niszczy ich zalążek, uniemożliwiając ponowny wzrost włosa. Przez zniszczenie jego korzenia również zapobiega jego odrodzeniu się nawet za parę lat. Po dłuższym czasie, którego nie można dokładnie sprecyzować, nastąpi regeneracja mieszka włosowego i późniejsza jego aktywność, która objawi się wyrośnięciem nowego włosa.

Najskuteczniej laser działa na włosy ciemniejsze niż blond z uwagi na to, że włosy ciemniejsze zawierają większą ilość melaniny, która odpowiada za kolor włosów. Melanina zawarta jest również w skórze, gdzie odpowiada za jej koloryt. Dlatego światło lasera działa najskuteczniej na ciemne włosy u osób z jasną karnacją, bo kumulując je, jest w stanie zgromadzić dużą dawkę energii zawartą w wiązce laserowej, a która po zwiększeniu temperatury mieszka włosowego dosłownie spowoduje jego spalenie od środka. Mimo tego energia wiązki laserowej nie jest aż tak wielka, aby zrobić krzywdę skórze człowieka, więc oprócz zniszczenia mieszka nie stanie się człowiekowi żadna krzywda. Najlepszym wyjściem jest wybór skutecznego gabinetu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Na pewno nie powinno się poddawać zabiegowi, jeśli ma się jakiekolwiek problemy ze skórą, a w szczególności poważniejsze choroby skóry. Jeśli nie jest się pewnym decyzji podjęcia się zabiegu, najlepszym wyjściem będzie udanie się do lekarza, który po oględzinach i zrobieniu badań podejmie trafną decyzję.

Mimo że zabieg laserowego usuwania owłosienia nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie ingeruje w głębokie warstwy skóry, to należy się przygotować do niego oraz dokładnie wysłuchać wszystkich zaleceń lekarza, który będzie ów zabieg wykonywał.

Jak można umówić się na wizytę i zabieg?

Najlepiej szukać profesjonalnej kliniki w sieci, bo tam akurat można znaleźć dużo informacji na ten temat. Na stronie https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/gdansk znajdziemy najlepsze gabinety oferujące profesjonalną depilację laserową. Wystarczy wejść i skorzystać z możliwości szybkiej rezerwacji terminu online oraz udać się na wstępną rozmowę w sprawie zabiegu.

Dentysta – czy możesz korzystać z jego usług, gdy jesteś w ciąży?

0
Dentysta - czy możesz korzystać z jego usług, gdy jesteś w ciąży?

Jeżeli jesteś w ciąży albo w okresie połogu, to możesz korzystać z bezpłatnych usług dentystycznych. W innym przypadku musiałabyś za nie zapłacić.

Jakie usługi Ci przysługują?

W ciąży oraz 42 dni połogu – należy Ci się między innymi: leczenie endodontyczne, usunięcie złogów nazębnych, czyli kamienia (nie częściej niż raz na 6 miesięcy), badania kontrolne (raz na kwartał), oraz  kiretaż otwarty (oczyszczanie korzeni zębów po odsłonięciu chirurgicznym dziąseł).

Leczenie na NFZ

W innej sytuacji te materiały i usługi nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gdy jesteś w ciąży i potrzebujesz któregoś z wyżej wymienionych zabiegów, to nie miej wątpliwości i idź do dentysty. Poproś o leczenie na Narodowy Fundusz Zdrowia. Żaden dentysta nie ma prawa Ci tego odmówić.

Jakie dokumenty wziąć ze sobą?

Pamiętaj o tym, że dentysta musi mieć jakieś potwierdzenie Twojego stanu. Zabierz ze sobą książeczkę Narodowego Funduszu Zdrowia i wszystkie dokumenty potwierdzające, że jesteś w ciąży. Może to być na przykład karta przebiegu ciąży. Natomiast, jeżeli jesteś po porodzie, ale nie minęły jeszcze wymienione wcześniej 42 dni, to powinnaś zabrać ze sobą  skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

Gdzie znaleźć szczegółowe informacje na ten temat?

Wszystkie dodatkowe informacje o tym, jakie usługi przysługują Ci bez dodatkowych opłat, znajdują się w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 listopada 2004 r. w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń. Każdy dentysta ma obowiązek umieścić w widocznym miejscu w swoim gabinecie informacje o nieodpłatnych usługach dla kobiet w ciąży.

Jakich zabiegów dentysta radzi unikać w czasie ciąży?

Najważniejsze jest to, żeby dentysta wiedział, że jesteś w ciąży. Tylko wtedy będzie mógł wybrać zabiegi bezpieczne dla Ciebie i dla Twojego nienarodzonego dziecka. Pamiętaj, że nie wszystkie zabiegi dentystyczne są dozwolone w okresie ciąży – sprawdź na tej stronie szczegóły. Na przykład wybielanie zębów powinnaś odłożyć na później. Natomiast wyrywania zębów lekarze unikają w pierwszym trymetrze ciąży, ponieważ może być to niebezpieczne dla dziecka. Bywa, że ekstrakcja zęba jest absolutnie konieczna, ale lepiej nie doprowadzać do takich sytuacji. Twój dentysta powinien Cię o tym poinformować. Podczas wyrywania zęba następuje większe krwawienie, które może spowodować u Ciebie osłabienie. Zapomnij również o wstawianiu implantów w tym okresie.

Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów suchych

0
Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów suchych

O gładkich, lśniących i pełnych blasku włosach marzy każda kobieta. Niestety prawdziwą zmorą większości pań są suche i zniszczone włosy, które skutecznie niweczą marzenia o idealnej fryzurze. Matowe, wyraźnie przesuszone, z tendencją do puszenia się i rozdwojonymi końcówkami włosy suche nie są powodem do dumy. Często są natomiast dowodem zaniedbań w zakresie pielęgnacji. Przyczyn odpowiedzialnych za złą kondycję jest naprawdę wiele. Na szczęście, dzięki zastosowaniu kilku prostych wskazówek, można odmienić wygląd włosów, poprawiając tym samym ich stan i własne samopoczucie. Jak przywrócić włosom zdrowy wygląd? Co będzie korzystne dla włosów suchych?

Modne makijaże jesienne – to będzie modne w tym sezonie!

0
Modne makijaże jesienne - to będzie modne w tym sezonie!

Jesień rządzi się swoimi prawami – zmienia się pogoda i temperatura, a wielu ludzi utrzymuje, że ta pora roku jest najsmutniejszą w roku, a zmieniające się otoczenie sprzyja chandrze i wahaniom nastroju.

Jak wybrać najlepszy salon manicure w Łodzi? Wiemy, jak go znaleźć!

0
Jak wybrać najlepszy salon manicure w Łodzi? Wiemy, jak go znaleźć!

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Coraz częściej na manicure decydują się również panowie. W Łodzi istnieje wiele różnych salonów kosmetycznych specjalizujących się w tego typu usługach. Jak więc znaleźć ten najlepszy? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i sprawnie. Sprawdź to razem z nami.

W jaki sposób znaleźć najlepszy salon manicure w Łodzi?

Jak to zostało wyżej wspomniane, w mieście tym istnieje bardzo dużo salonów kosmetycznych. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło „manicure w Łodzi”, aby pojawiło nam się co najmniej kilkadziesiąt ofert firm, które oferują tego typu usługi. W takim gąszczu ofert trudno znaleźć sprawdzone informacje. Często więc rozpytujemy wśród znajomych, które korzystały już z danego salonu lub mają swoją sprawdzoną „panią od paznokci”. Często też szukamy informacji w internecie – na forach internetowych czy fanpage danego salonu. Jednak tam również mogą być informacje, albo bardzo pozytywne, albo bardzo negatywne, które mogą być wynikiem różnego rodzaju kampanii marketingowych. Czy jest zatem w sieci miejsce w sieci, gdzie znajdziemy wiarygodne informacje? Takim miejscem okazuje się portal Moment, gdzie są przedstawione pełne oferty firm działających na terenie Łodzi oraz opinie klientów. Co istotne poprzez ten portal można wyszukać ofertę kosmetyczną w danym mieście, a także umówić się do wybranej przez siebie kosmetyczki.

Na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze salonu manicure?

Przy wyborze salonu manicure trzeba zwrócić uwagę nie tylko opinię o nim, ale także na kwalifikacje poszczególnych pracowników. Szczególnie jeżeli interesuje nas usługa wymagająca dużych umiejętności. Kolejną kwestią jest to, w jakich warunkach wykonywane są usługi – czy w salonie jest czysto, a sprzęt jest dezynfekowany. Dobrze jest też wcześniej zapytać się, na jakich kosmetykach pracują osoby zatrudnione w salonie. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób mające różnego rodzaju uczulenia na składniki stosowane w popularnych preparatach kosmetycznych.

Uśmiech miarą idealnego pierwszego wrażenia

0
Uśmiech miarą idealnego pierwszego wrażenia

Piękny i zadbany uśmiech jest miarą sukcesu w branżach, gdzie wygląd jest kluczową kwestią do osiągnięcia sukcesu danej profesji. Widząc osobę z pięknym i zadbanym uśmiechem od razu wydaję się nam bardziej zadbana i elegancka. Zadbane zdrowe uzębienie nie jednokrotnie jest też utożsamiane ze zdrowiem całego organizmu posiadacza.

Jak osiągnąć piękny uśmiech?

Nie zawsze nasze uzębienie jest takie jakbyśmy chcieli. Czasami pozostawia wiele do życzenia i nie jesteśmy z niego zadowoleni wystarczająco. Na naszych zębach piętno odciskają często kawa czy palenie tytoniu. Uśmiech nie jest już biały i przybiera nieestetyczny żółtawy odcień. Możemy oczywiście próbować wybielać je domowymi sposobami, ale zazwyczaj to nie przynosi zadowalających efektów na długi czas więc jest na dłuższą metę nie opłacalne. Klinika http://ultimed.com.pl/ pomoże nam osiągnąć biały wręcz hollywoodzki uśmiech jakiego nigdy wcześniej nie mieliśmy. Efekty prac specjalistów przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Klinika wyżej wspomniana ma przez lata wypracowane doświadczenie w tym temacie. Na miejscu dostępne są wszystkie aparaty potrzebne do wykonania np leczenia kanałowego czy wykonania zdjęcia naszej szczęki co pozwala na o wiele szybsze wykonanie usługi i zlokalizowania problemu. Przez swoje doświadczenie klinika ultimed.com.pl podejmuję się leczenia naprawdę trudnych przypadków, których nikt wcześniej nie był w stanie się podjąć. Wykonuje zabiegi z działu estetyki stomatologicznej dla posiadaczy zdrowych zębów, które wymagają tylko podrasowania, ale także leczenia chorych zębów. Każdy zabieg wykonany jest w komfortowej pozycji i atmosferze co dla osób bojących się stomatologów jest stanowczo nie bez znaczenia. Osoba korzystająca z usług tej kliniki na ekranie monitora może oglądać cały proces prac, a co za tym idzie jest spokojniejsza.

Jeśli mamy jakikolwiek problem z zębami i chcemy się pozbyć kompleksu z tym związanego to bez wątpienia klinika ultimed.com.pl będzie dobrym wyborem jakiego nie będziemy żałować.

Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

0
Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne to nowoczesne rozwiązanie, które stosuje się w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu pacjenta. Dobre implanty zębowe są wytrzymałe, funkcjonalne i nie odróżniają się kolorem od naturalnych zębów. Zakładane powinny być tylko przez wykwalifikowanego stomatologa z doświadczeniem.

Implant zębowy i korona, czyli sztuczny ząb

Implant zębowy to sztuczny korzeń, który wykonany jest z tytanu lub cyrkonu. Wszczep ten ma wielkość naturalnego korzenia, na którym umieszczony zostaje sztuczny ząb, czyli korona. W gabinetach stomatologicznych oferowane są różne rodzaje koron:

– korona metalowa – wykonana z różnych stopów metali, niestety jest nieestetyczna, bo nie ma naturalnego koloru zęba,
– korona akrylowa – wykonana jest z akrylu i ma kolor naturalnych zębów, ale jest nietrwała, dlatego stosuje się ją raczej jako rozwiązanie tymczasowe,
– korona metalowa licowana akrylem – z przodu pokryta jest akrylem, ponieważ jest jednak nieestetyczna i nietrwała to raczej sięga się po nią rzadko,
– korona ceramiczna – wykonana jest z porcelany, ma naturalny kolor zębów, więc wygląda estetycznie, ale jest niestety droga,
– korona metalowa licowana porcelana – korona metalowa pokryta jest porcelaną, dzięki czemu dobrze imituje naturalne zęby, to rozwiązanie jest najczęściej stosowane,
– korona cyrkonowa – charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością oraz wysoką przenikalnością świetlną.

Korona to rodzaj uzupełnienia stałego, którego nie wolno samemu usuwać, może to zrobić jedynie stomatolog.

Jak są zakładane implanty stomatologiczne?

Na początek warto zaznaczyć, że implanty stomatologiczne zakłada się w trzech etapach:

– wszczepienie implantu,
– umieszczenie śruby gojącej,
– założenie sztucznego zęba.

Etap pierwszy – wszczepienie implantu

Etap ten ma charakter zabiegu chirurgicznego i polega na wywierceniu w wyrostku zębodołowym otworu, do którego wkręcony zostanie implant. Zabieg ten poprzedzony jest wykonanie zdjęcia panoramicznego, by lekarz mógł ocenić czy jest wystarczająca ilość tkanki kostnej w dziąśle, by móc wprowadzić implant.

Wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym bądź w pełnej narkozie. Zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin. Po jego zakończeniu, nie jest widoczny w jamie ustnej.

W czasie gojenia się rany następuje bezpośrednie zrośnięcie się implantu z kością (osteointegracja), a trwa to około 3 miesięcy w przypadku implantów w żuchwie i około 6 miesięcy w przypadku implantów w szczęce.

Etap drugi – umieszczenie śruby gojącej

Po ustabilizowaniu się implantu z kością następuje jego odsłonięcie, celem wkręcenia w implant tzw. śruby gojącej, która przyspiesza proces gojenia się błon śluzowych, znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu ze sztucznym korzeniem oraz by wymodelować kształt dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Ten okres regeneracji trwa około 14 dni, po czym można wykonać uzupełnienie protetyczne.

Etap trzeci – założenie sztucznego zęba

Ostatni etap polega na pobraniu wycisków i zamocowaniu korony. Na podstawie pobranego wycisku wykonuje się w laboratorium dwa elementy, kończące etap zakładania implantów zębowych:

– łącznika, czyli filara protetycznego, na którym zostanie zamocowana korona,
– korony protetycznej, czyli sztucznego zęba.

Podczas ostatniej wizyty lekarz przykręca łącznik do implantu. Jeśli wszystko jest stabilne, mocuje koronę protetyczną.

Implanty stomatologiczne nie obciążają sąsiednich zębów, jak to jest w przypadku chociażby mostów protetycznych, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób z problemami w uzębieniu. Do tego implant jest tak samo silnym i pełnowartościowym zębem jak ten naturalny. Dzięki implantom zębowym pacjent odzyskuje zdrowy i naturalny uśmiech.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem wszczepienia implantów odwiedź stronę nowoczesnego centrum stomatologii: https://stomatologia-impla.pl/implanty/

Zobacz też