Cukrzyca to choroba, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Chory musi przestrzegać określonej diety i unikać produktów żywnościowych, które mogą mu zaszkodzić. Powoduje to, że często w diecie takich osób brakuje cennych składników odżywczych. Taki problem mają szczególnie osoby, w wieku starszym, które często mają kłopoty z jedzeniem i brak łaknienia.

Co można wtedy zrobić? Po konsultacji z lekarzem można zdecydować się na wprowadzenie produktów spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego takich jak np. Diben Drink.

Czym jest Diben Drink?

Diben Drink to produkt spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego stworzony z myślą o osobach chorujących na cukrzycę, hiperglikemię stresową, nietolerancję glukozy oraz insulinooporność. Jego stosowanie powinno zawsze zostać poprzedzone konsultacją z lekarzem, gdyż dieta w cukrzycy dobierana jest indywidualnie do potrzeb chorego.

Jakich składników dostarcza Diben Drink?

Diben Drink dostarcza przede wszystkim wysokiej jakości białko, węglowodany złożone, błonnik oraz kwasy tłuszczowe MUFA. Energia dostarczana wraz z tym napojem w zaledwie 35% pochodzi z węglowodanów. Jedna buteleczka dostarcza 300 kcal. Co istotne produkt nie zawiera w sobie laktozy, więc może być bezpiecznie stosowany również przez osoby, które borykają się z problemem nietolerancji laktozy lub mają na nią alergię. Diben Drink dostarcza również wielu cennych składników mineralnych i witamin.

Co jeszcze warto wiedzieć o Diben Drink?

Diben Drink ma smak owoców leśnych. Jest to produkt spożywczy należący do serii produktów specjalnego przeznaczenia medycznego. Oprócz produktów dla diabetyków w serii znajdują się też drinki dietetyczne dla osób starszych, borykających się z chorobami onkologicznymi oraz znajdujących się w okresie około operacyjnym.

Diben Drink dostępny jest w opakowaniach o pojemności 200 ml, co pozwala na przyjęcie optymalnej dawki składników odżywczych potrzebnych do uzupełnienia diety, tak by była w pełni zbilansowana i dostosowana do potrzeb chorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here