Skuteczne odchudzanie wymaga dobrego planu i przygotowania
fot. Pixabay.com

Szczupła i smukła sylwetka to marzenie wielu osób. Często jednak trudno ją osiągnąć. Jeśli zmagamy się z nadwagą, wielokrotnie próbujemy się odchudzać. Zniechęcenie przychodzi dość szybko. Brak natychmiastowo widocznych wyników lub powracający jak bumerang efekt jojo niszczą naszą motywację. Co więc zrobić, aby odchudzanie było naprawdę skuteczne?

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/5-porad-na-skuteczne-odchudzanie-jak-pozbyc-sie-nadwagi/

Skuteczne odchudzanie – czas start!

Aby osiągnąć jakiś cel, trzeba mieć plan. Z odchudzaniem jest dokładnie tak samo. Nie rozpoczynaj więc tego procesu, jeśli nie wiesz, w jaki sposób chcesz się odchudzać, dlaczego to robisz, ani w jakim czasie chcesz to osiągnąć.

Zanim rozpoczniesz odchudzanie, dobrze się do niego przygotuj. Jak? Na kilka dni przed rozpoczęciem zrezygnuj z ciężkostrawnych pokarmów, fast foodów, słodyczy. Pij za to dużo wody. Oczyści organizm z toksyn i przygotuje do skutecznego odchudzania.

5 kroków skutecznego odchudzania

Jedz regularnie, przede wszystkim wtedy, gdy jesteś głodny

Trzy posiłki główne i dwa uzupełniające dziennie to podstawa. Także wtedy, gdy się odchudzasz. Staraj się jeść o regularnych porach. Zobaczysz, że z czasem Twój organizm przystosuje się do nich i gdy będą się zbliżać, faktycznie poczujesz głód. To znacznie ułatwi proces odchudzania.

Zmniejsz ilość węglowodanów w diecie

Przede wszystkim wyeliminuj cukry proste. Nie tylko słodycze powinny zniknąć z twojego jadłospisu, ale też słone przekąski, białe pieczywo, makaron z białej mąki. Zastąpić je możesz produktami pełnoziarnistymi.

Wysypiaj się na zdrowie

W procesie skutecznego odchudzania niezwykle ważna jest regeneracja organizmu. Nic tak jej nie zapewnia jak dobry jakościowo, nieprzerywany sen. Oczywiście najlepiej, aby również kłaść się spać i wstawać o stałych porach. To dobra zasada na całe życie, nie tylko na czas odchudzania. Wysypianie się i regularne pory snu pomogą w regulacji metabolizmu i tym samym proces odchudzania przyspieszy.

Ćwicz i zrzucaj zbędne kilogramy

Zrzucanie wagi warto połączyć z aktywnością fizyczną. Jeśli do tej pory jedyną twoją aktywnością było leżenie na kanapie, czas to zmienić. Rób to jednak z głową. Nie wybieraj się od razu na maraton, ale rodzaj ćwiczeń dostosuj do swojej kondycji i możliwości. Spacery czy spokojne biegi na krótkie dystanse na początek wystarczą.

Nie stawaj na wadze

Znasz to uczucie? Odchudzasz się od tygodnia. Stajesz co rano na wadze i masz wrażenie, że wskazówka ledwo drgnie. Patrzysz w lustro, oglądasz się z każdej strony, a tam ani śladu po zmianach w twoim życiu i podjętych wyrzeczeniach. Stop! Nie rób tego. Odchudzanie to proces, a efekty nie pojawią się natychmiast. Wystarczy, że na wagę staniesz raz na 7 lub 10 dni. Zaufaj sobie i uwierz w to, że potrafisz odchudzać się skutecznie!

Zobacz też: http://prowital.pl/jakie-sa-przyczyny-i-objawy-chorob-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here