Zawód lekarza a uzyskanie kredytu

Każdy bank marzy o klientach ze stałymi, wysokimi dochodami oraz takich, którzy wykonują tzw. „wiarygodny zawód”. Zanim bank udzieli nam kredytu musimy zapoznać się z przeróżnymi wymogami i zasadami. A jednak banki, przedstawicieli niektórych zawodów traktują przychylniej od innych.

Jakie zawody mają szanse otrzymać najlepsze warunki kredytowe w banku?

Wolne zawody

Szczególnymi przywilejami cieszą się osoby wykonujące tzw. wolne zawody. Co to oznacza? Zwykle takie osoby nie pracują na etacie, ale na umowie o dzieło lub np. prowadza własną działalność. Zaliczyć do takich zawodów możemy np. prawników, artystów, architektów, weterynarzy, lekarzy.

Zainteresowanie banków osobami mającymi taki zawód spowodowane jest tym, że obszar kont osobistych jest bardzo konkurencyjny i trudno jest zdobyć nowych klientów. Więcej możliwości jest natomiast w obszarze ofert kredytowych.

W związku z tym banki walczą o najlepszych klientów, którzy zarabiają najwięcej i/lub wykonują zawód zaufania publicznego. Wśród osób wykonujących wolny zawód zaufania publicznego, prym wiodą natomiast lekarze.

Kredyty dla lekarzy

Chodzi nie tylko o wysokie zarobki, zawodowy prestiż i fakt, że lekarz zapewne zawsze będzie miał zapewniony pewny zawód i dochód. Osoby wykonujące tę profesję, są też powszechnie uważane za rzetelne i odpowiedzialne. Innymi słowy, są to idealni klienci banków i to właśnie dla nich przygotowywane są oferty na specjalnych warunkach.

Interesujący może być fakt, że przy określaniu ulgowych warunków udzielania kredytu dla lekarzy, nie istotne jest na jakich zasadach są zatrudnieni. Nieważne czy to etat, kontrakt czy też własna działalność.

Lekarze, którzy prowadza własną działalność gospodarczą mogą nie tylko liczyć na udzielenie zwykłego kredytu gotówkowego, ale również łatwiej im będzie uzyskać kredyt inwestycyjny np. na wyposażenie gabinetu i zakup wszelkich potrzebnych do rozpoczęcia działalności sprzętów.

Naturalnie każdy bank bierze pod uwagę przed wydaniem decyzji o przyznaniu kredytu, zdolność kredytowa oraz pozytywną historię zadłużenia. Często przyznawanie kredytu lekarzowi charakteryzuje się uproszczoną procedurą, niższym oprocentowaniem, nie wymaga się poręczycieli a sam kredyt przyznawany jest o wiele szybciej niż w przypadku innej profesji.

Atrakcyjne warunki kredytowe dla lekarzy

Łatwość w zdobyciu kredytu i szybsza procedura to nie jedyne korzyści jakie banki oferują lekarzom. Mogą oni również liczyć na wydłużanie okresu spłaty rat zadłużenia. Kredyt dla lekarza zwykle dobrze rokuje, dlatego banki zgadzają się na liczne ustępstwa.

Inne zalety?

  • Aby złożyć wniosek o kredyt, lekarz potrzebuje jedynie dokumentu tożsamości,
  • Wydłużeniu ulega czas trwania umowy kredytowej, co oznacza niższe raty,
  • Lekarz może uzyskać kredyt gotówkowy do 500 tys. złotych, nawet w ciągu jednego dnia.

Niektóre banki mają specjalne oferty kredytowe skierowane tylko do medyków lub przedstawicieli zawodów z sektora medycznego.

Tym na co banki również zwracają uwagę, udzielając kredytu lekarzom jest długość stażu, choć zdarza się, że już nawet stażyści mogą liczyć na bardzo dogodne warunki kredytowe.

Jeśli zależy nam na dokładniejszym sprawdzeniu możliwości kredytowych jakie mają osoby wykonujące wolne zawody, warto zapoznać się z profesjonalnymi usługami doradców z Kredyty WZ, którzy wybiorą dla nas najkorzystniejszą ofertę bankową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here