Jedz 5-9 porcji owoców i warzyw codziennie. Zarówno owoce, jak i warzywa mają niski poziom kalorii i są bogate w składniki odżywcze. Odpowiednia porcja tych produktów może pomóc ci osiągnąć wiele swoich celów odżywczych każdego dnia. Całe ziarna są mniej przetworzone i zawierają całe ziarno – otręby, endosperm i zarodek. Te produkty są zazwyczaj wyższe w błonnik, białka i inne niezbędne składniki odżywcze. Wybierz takie rzeczy, jak brązowy ryż, quinoa, owies pełnoziarnisty lub 100% cały chleb pszenny. Ogranicz produkty takie jak cukierki, ciasta, ciastka, wypieki, mrożone posiłki, przetwory mięsne i chipsy lub krakersy.

Staraj się jeść głównie w całości, minimalnie przetworzonej żywności, takiej jak surowe owoce i warzywa, mrożone lub konserwowe owoce i warzywa bez sosów lub przypraw.

Pij więcej wody. Odpowiednie uwodnienie jest podstawowym składnikiem zdrowego planu żywieniowego. Odpowiednie uwodnienie pomaga organizmowi normalnie funkcjonować. Wybierz płyny, które są wolne od cukru i bezkofeinowe, ponieważ uwodnią cię najlepiej.

pasazmamy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here